ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Agent007    14

Kamil z pod tuneli z nawadnianiem też licho, to co mu jeszcze brakowało, że nie plonował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

8t /ha spod tuneli to mało ? nie rozumiem ludzi, chcecie miec po 10ton z ha i sprzedawac po 15/kg.  Pisze jak jest, pokażcie zdjęcia waszych krzaków jeśli macie po 10t z ha. Jeśli ktoś ubezpiecza bób to wie jaki jest średni plon... Poza tym ludzie u mnie łupią na automacie więc przynajmniej w naszej okolicy nierealne aby w tym roku było 10t / ha :)   Sam prywatnie u nikogo w polu nie byłem żeby ktoś mi się takim plonem prosto w oczy pochwalł :)

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jaki jest średni plon z ha w Polsce Kamil, bo nie wiem?

Po 15zł kg jest tylko kilkanascie dni w rpku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Teoretycy w swoich opracowaniach podają średnie plony z 1 ha 10 ton, ale pewnie nigdy 1 ha nie mieli w realu tylko na papierze😎co się tak teoretyk Racyl nie udziela, czyżby kampanię dudusiowi prowadził, czy tyle ha ma wsadzone, że nie ma nawet minuty odpisać i poobrażać, bo inaczej nie potrafi. Po ile w hurcie sprzedajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A to trzeba zerwac 1ha zeby plon policzyc? Zrywam codziennie pewien obszar, lcize powierzchnie i licze plon. Zrywam 9 rzadkow tyle co pod włokniną czyli 6m pasek o dlugosci 50m, i jaki tu problem wyliczyc plon

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Mds jaki plon u Ciebie i po ile w hurcie sprzedajesz? Niestety, ale spadła cena😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Plon spod włokniny kolo 8t. SPrzedawalem na zjazdowej w lodzi ostatnie 2 tyg po 9-10zl. Wczoraj sytuacja sie zj***la i stalem 5h i ledwo za 6 zl poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

racyl kiedys pisał ze ma 1 ha bobu tylko z ziarna, nie pisze bo może zrywają,  na krakowie wczoraj po 7 schodzil wieczorem, po 6 w poludnie. Troszkę cieżko jest z kupcem bo bób jest cenowo drogi, swojemu od poczatku czerwca nigdy nie zawiozłem wiecej niz 400kg na dzień, z reszta trzeba było sie bujac, w zeszłym roku nawet i tone brał, z ziarna jest wiecej towaru niz z włókniny to bedzie troche tańszy.

 

 

mds jesli mozna wiedziec jaka odmiane sadzisz ?

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Kamil" trochę tańszy" to ile masz na myśli? Tak zwany dołek za ile będzie według Was? Kumulacja bobu z gruntu, za tydzień, dwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Czajnik kumulacja będzie, ale ceny wysokie dzięki pis. Dzisiaj na rozkaz prezesa, aby duduś z rafałkiem nie przerżnął morawiecki ogłosił, że wirus nie groźny już, aby emeryci szli głosować na dudusia, zatem , jak emeryci rzucą się dzięki pis jutro na bób to będzie po 15zł/kg. Jak tak dalej hipokryzję uprawiać będą, to ludzie się w...i duduś przerżnie z rafałkiem. Żeby nie było, ani za jednym ani drugi nie jestem i nie będę😎dzięki pis bób będzie miał cenę, bo wirusa nie ma się już co obawiać, według morawieckiegobezpieczniej 12 lipca będzie w lokalu wyborczym niż w Kościele. Po tych bredniach duduś nie dostanie głosa, liczyłem, że jest ciutkę mądrzejszy od jarusia, alenie jest😂

A wczoraj Pani z sanepidu obywatelom IV RP wystawiała mandaty na 500 minus za brak masek, a dziś mateusz ogłosił, że nie ma co się obawiać wirusa. Dokąd ten pis z Polaków będzie robił idiotów? Dokąd?

Jak jaruś 14 nie wypłaci emerytom przed 12 lipca to jest po pisie, bo duduś przerżnie, a rafałek rozpieprzy rząd pisu.

Wiecie ile produceni bobu, którym grad zniszczył uprawy bobu mają otrzymać, bo duduś zapewniał o szczodrej pomocy państwa pis. Jak to w realu wygląda, a nie tvp info?

Bardzo dużo strat grad wyrządził w małopolsce, gmina sułoszowa i trzyciąż. Na jaką realną pomoc państwa mogą liczyć producenci bobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kurcze jeden użytkownik szczególnie za mną tęskni. nie wiem czym mu tak przypadłem do gustu 😂

wyluzuj, życie to nie tylko bób, czym wcześniej zrozumiesz to tym lepiej. końcowego konsumenta nie interesuje to że trzeba masę pracy i srodków w jego wyprodukowanie włóżyć. dla niego liczy się cena najlepiej w okolicy 5zł 

 

 

 

cały czas od ponad 3 tygodni mam truskawkę, obecnie pożna robię. mniej roboty i kasa pewniejsza

tak zaczołem sprzedawać od  wtorku bób, normalnie siany bez przykrywania. szybko doszedł aduqence , z czarną d*pą ale zielony

cóż cena na razie mi nie spadła poniżej 10zł

 

dokładnie, kompletnie nie ma znaczenia dla ceny kto rządzi

niby mają socjal, 13 itp a tak samo jak zawsze marudzą że drogo. kto ma kupić to kupi za tyle ile chodzi i nic tego nie zmieni

Dnia 30.06.2020 o 06:59, kellyq napisał:

Panowie co robię źle że bób w woreczkach mi się pompuje jak balon? Łuskam, płucze trochę postoi w skrzynkach żeby woda ściekła i pakuje. 

może strąki są gorące jak je łuskasz

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Chodzi Ci chyba o aquadulce, u mnie nie preszlo ze względu na to czarne znamię, wszyscy wybrzudzali. Co do obecnej ciągle na bobowym forum polityki to pamiętam jak jeszcze 6-7 lat temu sprzedawałem truskawke w detalu po 3,5 za kg. Teraz od 3 lat nie oddaje taniej jak 7 zl/kg.. reguły nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak o to mi chodzi, ziarko z czarną ale zielone i przyciąga. strąki do luskania to masakra, pokrzywione , krzaki poprzewracane

nie wiem może kogoś obrażę ale bób to jak dla mnie cena nie adekwatna do nakładu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Cena w Zamościu na giełdzie podobno 8 -9 zł w hurcie ale to z 2 reki wiadomość. Bób polny po ulewnym deszczu pęka ziarko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niczego to ludzi nie nauczy, i za 3zł będą oddawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Skoro im sie oplaca to musicie tak robic zeby i wam sie oplacilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś 300kg na targipiast około godziny 12 sprzedałem wszystko po 7 zl

20 godzin temu, radian123 napisał:

Targpiast 6 zl, niektórzy oddaja po 5

Dziś około 12 schodził bardzo szybko po 7 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj