ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

mf235angol    7

Dajcie spokój Ryclowi. Ten rok jest po prostu dziwny i daje dużo do myślenia. Miałem bób w jednym miejscu i popryskałem tym co nie trzeba później próbowałem go ratować środkiem na grzyba i poleciał cały w te miejsce poradziłem ogórki i zaczęły żułknąć 2 liście miał poleciałem na grzyba wczoraj i dziś to samo co z bobem się dzieje to zagadka dla zaawansowanych chyba. Co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Mf Racyl głosując na pis myśli, że wszystkie rozumy świata pozjadał i prezesa chycił za nogi, bo tak tu pisał na tym forum, jako jedyny słuszny producent bobu w IV RP innym odmawiając prawa sadzenia później niż w maju bobu😂chcą sadzić w lipcu to niech sadzą, żyjemy jeszcze w wolnym kraju i sadzić może każdy i o każdej porze roku nawet w grudniu😎😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Sam na siłę ciagniesz tą politykę na forum, ze juz sie czytac powoli nie chce, a potem sie dziwisz ze nikt nie odpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Na temat bobu nikt nie odpisuje, a na temat jarusia Racyl i inni poddani prezesa😎😎😎😎

Radian jaki plon z ha na zielono w Twoich stronach? Pryskasz na grzyba w trakcie kwitnienia, czy boisz się skutków ubocznych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Pryskam 2-3 razy, ale w tym roku niewiele to dalo, jedno pole mi zalalo, bo blisko stawu, takze tam plon 0 kg z hektara, na innych za wcześnie by oceniac. Cena spada, z roku na rok coraz bardziej sie odechciewa uprawy bobu, mnostwo roboty, malo pieniędzy. Z opłacalnością bob zaczyna zostawac w tyle za innymi warzywami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Niestety to prawda, mając 5 ton po 5zł kg, nakład kosztów, pracy, płacy olbrzymi i na czysto niema rewelacji. A jak jest poniżej 5 ton to robota za darmo, albo dokładka do uprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

 5zł koszta, poniżej dokładka , powyżej zysk dopiero.

Co niektórym producentom opłaca się po 2zł, jak mają emerytów którzy sponsorują młodych rolników i co z pola nie żyją tylko siedzą na ciepłych posadkach pis w urzędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Ile czasu max w chłodni po wyłuskaniu w woreczkach przygotowane do sprzedaży trzymacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Maro jakiplon u Ciebie z ha i jaka odmiana? Kiedy siana? W strąkach w chłodni poleży i 3 tygodnie, a wyłuskanego nigdy nie trzymałem dłużej niż 2 doby, bo się bałem, ale niech odpisze Ci Racyl on wszystko o uprawie bobu wie najlepiej na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Agent007 ja amator, nie hektarowiec. 10kg zaśiane było top bób i bizon. Upały takie że dwa dni i zostawiam na ziarno resztę. Mało znany bób u mnie w rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Mds bez włóknininy 5, zabrakło mu wody jak kwitł, czy cosik innego? Po ile w hurcie kasujesz obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Gienio jakie plony u Ciebie? Zapracowany nie ma czasu odpisać, Szczepanito ile u Ciebie z ha? Jaka odmiana i kiedy siana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Gdzie wyciagneliscie 5 ton z ha? U mnie po 2 duze straki na krzaku i po 3 pizdryki 3cm. Wszystko spadlo w fazie kwitnienia i niewiadomo czemu. Ochrona i nawozenie bylo. Dzialka obok bob bez ochrony totalnie, tylko 2 opryski na mszyce i tez nic nie ma. Przypuszczam ze majowe przymrozki go zalatwily, zakwitl, ale nie utrzymal juz. Codziennie byl w nocy przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Rsiejka kiedy sadziłeś i jaka odmiana? Masz późniejszy, czy na jeden rzut wszystko?

Według mnie zabrakło wody w trakcie kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

W tym roku w kazdym regionie Polski jest inaczej, tu susza, tam powódź. Mam nadzieję ze cena juz w dół nie pójdzie, ale to pewnie na nadziejach sie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61
Agent007 napisał:

Rsiejka kiedy sadziłeś i jaka odmiana? Masz późniejszy, czy na jeden rzut wszystko?

Według mnie zabrakło wody w trakcie kwitnienia.

Sadzony okolo 15 kwietnia, odmiany to rambos i bizon, a w kwitnienie byla wilgoc. Deszcze i upaly. Moze bloto sie nie robilo, ale deszcze przepadywaly od samego posadzenia. Wszystko na jeden rzut poszlo. Chyba trzeba zrezygnowac z tej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Plony słabe w tym roku, nikt nie pisze o 10 tonach,jak w innych latach, zobaczymy, czy producenci za godziwe pieniądze będą sprzedawać, czy mimo tego znajdą się tacy co za 3 zł sprzeda, bo na rano musi wstać do pracy na posadę pisu, dziadki i pradziadki emerytury oddają wnusiowi, a jaruś socjalem jeszcze co miesiąc regularnie podsypuje, przykre to, ale prawdziwe, taki co z pola nie żyje to za grosze sprzedaje i psuje rynek.

Tydzień temu dzwonił wieszcz, co wieszczy, że skoro plonu nie ma to nasiona drogie będę i o tej porze chciał kupić na przyszły sezon, coś jest na rzeczy chyba, bo nikt się nie chwali plonami, kilka temu znajomy potwierdził, że 3 tony ma z ha, a o bób dba, jak mało kto. Zaprzeczcie , jak bzdury piszę, może Racyl poobraża, Jego kandydat wygrał 1 turę, a mój nie wszedł do 2 tury.

Nie mam na kogo głosować w 2 turze😋😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Panowie co robię źle że bób w woreczkach mi się pompuje jak balon? Łuskam, płucze trochę postoi w skrzynkach żeby woda ściekła i pakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

No jest trochę wilgotny, dzieje się tak w wiązanych workach, te z zasówką "styl warszawski" normalne są. To jak mam go  osuszyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Ja z wody na recznik wysypywalem, przebrac i w worki. odciagalo sie powietrze przez scisniecie i zasuwalo sie. jak dlugo lezal to sie napompowal, ale ogolnie nie bylo zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

Daj wam boże te 8t :) spod włóknin.   prawie 2 ha włóknin skończyliśmy wczoraj i realnego plonu jest średnio 3,5t. Ale gratuluje tym co mają 8t pochwalcie się jaka odmiana i jaka ziemia. nawet spod tuneli z nawadnianiem i pożywką w korzeń wyszło mi 1,6t z 20 arów..  Ziarna u kolegi jest ok 4t/ha u drugiego 2t/ha my jeszcze nie rwiemy.    4t z  300kg/ha     2t z 120 kg na ha

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj