ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Maro05    11

Witam. Zaczynam przygodę, taki był na 26.05. dla testów moczylem ziarna , namoczone przez 24h bizony do d*py wschody. Top bob bez różnicy we wschodach. Ładnie wiąże strączki na dolnych pieterkach. Jakie odmiany macie i polecacie?

IMG_20200526_175409.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

na chwasty w sklepach ogrodniczych  u nas w okolicy o corum nawet nie wiedzą co to jest tylko cudowny basagram proponuja. Szkoda boberku, z pedów może coś się poodbija.

Racyl dla mnie wczesny to ten który sadzę pod włókniny w połowie lutego tak robimy 2 ha. Późny to to co sadziłem kiedyś w czerwcu w ziemie. Ziarna mamy 2 ha na  2 partie i jest sens tyle sadzić pod warunkiem że się wyrobisz i masz dobre automaty do łupania i pakowania. Sąsiad sadzi 3,5 ha ziarna na raz bez dzielenia ale to już musi 30 osób codziennie zbierać.  Cena tak jak piszesz poniżej 4 zł idzie na ziarno.

Agent co do kohinora działa też na mszyce ale nie tak przyjemnie jak mospilan. Staram się kropić raz na 10 dni ale rożnie to wychodzi. Co do ludzi to ile by nie było to zawsze za mało :)  U nas cena 10zł/h

Kolega Maro też widzę że robaka nie ma to może nam podpowiedzieć co u niego działa.

 

Wczoraj w krk truskawka 10-13 zł za koszyk. To 12 zł / kg  jak gdziesz masz to nic tylko przyjechać i przewozić :)

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Obok bobu czosnek wiec może trochę odstrasza. Mospilan na mszyce poszedł, większość bez mszycy ale w tym roku wszędzie w koło mszyca atakuje na potęgę.  U mnie w promieniu 20km raczej nikt niema bobu, w tym roku na probe, w przyszłym 10a i sukcesywnie będę zwiększał w miarę zbytu. Czosnek też w tym roku experyment z odmianami 5a, w przyszłym roku jakieś 20a. Nie odrazu Rzym zbudowano, Doświadczenie buduje się latami.  Jakie odmiany siejecie na zielono? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Kolego Racyl upodobania polityczne pozostaw sobie😀

doceniam doświadczonych plantatorów i ich wiedzę, ale często wielu z nich swoją wiedzę trzyma dla siebie a nie na forum by robić sobie konkurencję..

Jakby ktoś chciał podzielić się wiedzą to zapraszam na priv jeśli niechca na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Maro05 żadnej polityki nie chcę wciskać

nie wierzysz to się zapytaj starszych plantatorów to ci powiedzą że taka odmiana była której wtedy nikt z donaldinio czy jarkiem nie kojarzył

 

Ty doceń doświadczonych plantatorów, włóż trochę wysiłku  i przeczytaj poprzednie strony tego tematu.

Nie raz dyskutowaliśmy o odmianach i nic nowego nikt nie wymyśli

Najpierw trzeba od siebie minimum wymagać a nie czekać na gotowe

Co tobie się wydaje że ktoś nie ma co robić będzie ci tworzył wypracowania i wysyłał specjalnie na pocztę

Nie jesteś dla mnie żadną konkurencją, zawsze odpowiem jak mnie o coś ktoś zapyta, tylko najpierw niech ten ktoś wie o co zapytać

Lubisz eksperymentować to musisz sobie kupić w mniejszych ilościach tych odmian co je tu wymienialiśmy i sam dojdziesz do wniosku co ci najlepiej pasuje do uprawy

Każdy z nas odmianami eksperymentuje bo każda w opisie jest za***ista tylko nie każdy umie ją wychodować

 

Mszyca to pikuś najważniejsze jest zwalczanie strąkowca bobowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Aaaa to zwracam honor z tym kaczym dziobem 😀.  Nieslyszałem o takiej odmianie 😀

Poczytam, w razie czego dopytam.

Z pola bez osłon jakie strączki już macie nawiązane? U mnie na dolnych pięterkach są takie 5cm dlugie

A strąkowca w jakiej fazie można zobaczyć na roślinie? Niejednokrotnie się przyglądałem ale poza muchami i mszyca niezauwazylem go. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5
3 godziny temu, Maro05 napisał:

Aaaa to zwracam honor z tym kaczym dziobem 😀.  Nieslyszałem o takiej odmianie 😀

Poczytam, w razie czego dopytam.

Z pola bez osłon jakie strączki już macie nawiązane? U mnie na dolnych pięterkach są takie 5cm dlugie

A strąkowca w jakiej fazie można zobaczyć na roślinie? Niejednokrotnie się przyglądałem ale poza muchami i mszyca niezauwazylem go. 

Strąkowca poznasz i to bardzo dobrze po kilku latach :D wysyłam zdjęcie z neta, jeśli masz pocięte liścia mniej więcej tak jak na zdjęciu to strąkowiec.

 

bob.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

czyli w okresie od kiedy do kiedy przeważnie żeruje?  i czym go traktujecie w razie pojawienia się?  podgryza liście i składa jaja w strąkach tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

liście to strzępi akurat oprzędzik gdy jeszcze nawet bób nie kwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek74    0

Witam mam problem z bobem liścia robią się żółte i górne części liści zwijaja się co to może być?

20200609_101958.jpg

20200609_102008.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Pryskałeś na grzyba, mszycę? Jeżeli tak to jak dawno i czym?

Oprzedziki też są u Ciebie.

Co za odmiana? Kiedy sadzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek74    0


Pryskalem tylko na mszyce dwa tyg temu odrazu poszła odżywka.

Odmiana rambos sadzone w połowie kwietnia na grzyba jeszcze nie pryskalem.

Edytowano przez Wojtek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek74    0
4 minuty temu, Agent007 napisał:

To na co czekasz, jak masz grzyba? 2 tygodnie temu jakim środkiem pryskałeś?

Pryskałem decis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

To słabo, decis jest kontaktowy, zatem na robaka też pryskaj tylko układowym, po pogoda przekropna. Ile tego bobu masz? Pierwszy rok pewnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek74    0
2 minuty temu, Agent007 napisał:


Mam hektar tego rambos w trzech turach sadzone ale tylko z drugą są takie problemy.

 

4 minuty temu, Agent007 napisał:

To słabo, decis jest kontaktowy, zatem na robaka też pryskaj tylko układowym, po pogoda przekropna. Ile tego bobu masz? Pierwszy rok pewnie?

A jaki środek polecasz na tego powodu problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Pewnie 1 turę sadziłeś wcześniej i tam nie ma grzyba, 1 turę też decisem pryskałeś? Nie masz tam robaka?

Stosuje ktoś z Was dolistnie fosfor, potas i mikroelementy z yary? Jest zauważalny efekt, czy tylko wydatek z kieszeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek74    0
3 minuty temu, Agent007 napisał:

Pewnie 1 turę sadziłeś wcześniej i tam nie ma grzyba, 1 turę też decisem pryskałeś? Nie masz tam robaka?

Stosuje ktoś z Was dolistnie fosfor, potas i mikroelementy z yary? Jest zauważalny efekt, czy tylko wydatek z kieszeni?

Pierwsza  tura dopiero kwitnie a jeśli chodzi o nawożenie dolistne a yara to rok wcześniej stosowalem a tego roku stosuje z intermag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek74    0
20 minut temu, Agent007 napisał:

Bób Ci kwitnie i tylko decisem pryskałeś? Ile lat sadzisz? Proteus, albo mospilan.

Drugi rok uprawiam bób rok temu stosowalem proteus i nie było robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

petroid w domięszce nie jest zły

zanim robal się nawpiedziela mospilana czy proteusa to zdąży naskładać jaj

takie mięszaniny nie są głupie bo substancja z grupy petroidów szybciej działa na dziada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Z yary nie byłeś zadowolony? Ile jej dawałeś i w jakim stadium bobu? Z intermagu w tym sezonie ile razy planujesz, w jakich dawkach i w jakim stadium bobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale na pewno nie ta z  decis😂

no w jakim stadium ? 😁 przed kwitniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj