ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

bo chyba we włoszech to z tego co wiem bób, groszek sprzedają  w strakach

w poprzednim roku było blisko dna dna ale w tym roku to tym bardziej będzie to realne

 

to ile już tur nasiałeś ? jak mówisz 1-szy . przykrywasz że tak wcześnie pryskasz ?

w poprzednim roku robiłem próby bandur + ving p na póżnym to nic bobowi nie było o dziwo pole było czystsze od chwastów. rdesty, chwastnica ładnie brało w porównaniu gdzie na innej działce była mięszanina chlomazonu+ metrybuzyna+ pendimentalina

 

bandur za granicą jest zarejestrowany na bób, . jak nie pod nazwą bandur to substancja w nim jest pod innymi nazwami

 

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=cs&u=https://www.agromanual.cz/cz/pripravky/herbicidy/herbicid/bandur&prev=search

 

 

zdradż co tam dajesz na grzyba

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Mi się wydaje że nie będzie tak źle z ceną, bo wszystko się rozłoży w czasie, część osób już po kawałku zasadziło, niektórzy niedługo, a ja na przykład dopiero za miesiąc. Gorzej by było jakby zima trzymała do połowy marca, potem by puściło przyszło ciepło, wszyscy naraz by posadzili to i na raz by zbierali i klęska cenowa gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie bardzo ci się rozłoży

ja sadzę bez przykrycia co roku jak tylko wejdę w pole 1 rzut potem z następnym rzutem  czekam do ostatniego kwartału kwietnia. jeden kończę zbierać zaczyna mi się drugi. różnica w zbiorze 1,5-2t w zbiorze a w sadzeniu 1-1,5 miesiąca !!

 

musiałoby być bardzo ciepło od połowy marca i w kwietniu żeby to tak przyspieszyło

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Damiana teoria  jest mi bliska  . Ci co w tunelach wsadzili już pięknie ucieka i to nie tylko bub ale wszystko . Zanim zacznie się grunt , to po tunelu już gówno na pole wywiezione będzie .  Między 10 a 15 h w tym roku robię i u nas takich jest wielu . Tak się nawet przed chwilę zastanawiałem jaki region Polski robi najwięcej bobu , bo w powiecie Łęczyckim   robimy między 500-1000 h 

 Tylko że pola są te same a nigdy w lutym nikt nie sadził i te już o miesiąc rozciągną podaż , na dodatek jest stosunkowo ciepło i to co już jest  w glebie to sobie spokojnie pęcznieje , kiełkuje i rośnie . Wyobraźcie  sobie że muj co w styczniu wsiałem trafił na kilka dni koło 10 stopni i to mu wystarczyło aby w tydzień mieć kły . Teraz już pod przykryciem pierwsze wychodzą , to kiedy go dogoni ten co w normalnym terminie czyli połowa marca będzie zasiany . Śladu po tym pierwszym nie będzie gdy marcowe siewy będą w podaży . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kiedy to bób tunelowy jest zagrożeniem dla pospolitego gruntu ? co każdy umie z palcem w d*pie uprawiać i może zwiększyć ile tylko zechcę

 

ten bób z tunelu trzeba i tak wysadzić w grunt co z tego że on tam ładnie rośnie ale jak przyjdzie pora wysadizć go w grunt to będzie chłodno i d*pa blada. tak samo jak będzie zimno to co go zapyli

wszystko zależy od pogody czy jeden drugiego dogoni. kto ci zagwarantuje że w kwietniu będzie po około 20c

jak sadzisz dużo to powinieneś wiedzieć że ten tunelowy nie wiele ma wspólnego cenowo z typowym gruntem co zawala co roku rynek

każdy jęczy że cena bidna w czasie zbioru sianego normalnie a tego jest pewne że każdy więcej dopakuje

 

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Wiele razy było tak że gdy czy to bób , czy kapustne ludzie w tunele wsadzili to przyszły tęgie mrozy i ludzie po kilka włóknin aby tylko przeżyło  nakładali i jak już wiosna przyszła to to co wtedy zostało posadzone to niejednokrotnie pierwsze było zbierane . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to prawda.

większość amatorów zarobku na bobie jest jednak sadzonego w normalny sposób.

ty zasiałeś wczoraj ktoś zasieje za 2 tyg i jak będzie niska nadal temperatura przez te 2 tyg to nie będzie różnicy w terminie zbioru. tak samo może być w większych odstępach czasu między zasiewami.

bób przelezy i nic mu nie będzie a termin zbioru będzie identyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ja to bym bób do Jarka Kaczora  przyrównał . Kurdupel , ale nigdy się nie poddaje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bób to jednak roślina jednoroczna a jarek to już ma nie mało wiosen na karku

z bobu nawet jakieś odpady ziarna wyrzucisz na pole to wszystko poschodzi

ciekawe czy ktoś  próbował siać bób np w grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Po bobie mam pszenice i rzepak to samosiewy do grudnia jakoś się trzymały, w rzepaku command i metazanex mu nie straszny a w pszenicy expert, legato i glean też na bobrze nie robiły wrażenia takie to zielsko 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chodziło mi o to czy ktoś próbował siać do gruntu w grudniu

bo te samosiewy jak nie opryski to mróz by je wykończył

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

ja 30 ziaren w wigilie właśnie z  takiej samej ciekawości   wsiałem i słomom na 5cm zakryłem . Z tydzień temu dopiero pierwsze dwie sztuki  wyszły to i słomę zgarnąłem i nadal tylko te dwa stoją a reszta siedzi pod  wierzchem  . 

Dobrze że w sobotę zasialiśmy bo w nocy dolało że woda w koleinach stoi a prognozy  prawie co dzień , co drugi  jakieś deszczyki przewidują . Deszczyk potrzebny , niech pada , niech pada . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po co go przykryłeś ? tylko mu dałeś warunki aby miał ciepło i wcześniej  powschodził. ktoś mi mówił że próbował siać jesienią ale kiedyś inne były zimy i bób zgnił i nic nie było.

A co byś chciał od tych dwóch sztuk ?. bób to potrzebuje ciepła i światła. ciepła nie ma a dzień nie jest jeszcze taki długi to i tego światła nie ma

o szpinaku to samo mówili a posiałem w grudniu i szpinak jest na wierzchu

 

jak ci będzie padać codziennie i woda będzie stać to wcale bym sie tak nie cieszył bo oprysk może wmyć za głęboko i może to wpłynąć na bób

Nie wiem po jaką cholerę ty to pryskałeś od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Opryskany to jest tylko ten pierwszy i to z dodatkiem aby nie przenikało w głąb gleby . Przed przykryciem nie wyobrażam sobie nie opryskać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Wreszcie dało się wjechać, jutro posieje jak znowu nie siknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, kellyq napisał:

Wreszcie dało się wjechać, jutro posieje jak znowu nie siknie.

A TY czasem nie  z okolicy modliborzyc, janowa lubelskiego ?

U nas po 15 przeszła burza śnieg z deszczem także jutro pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i u was nic nie ciapało po 15 ? ja z okolicy niedrzwica duża to ciapało

miałem coś spróbować ruszyć ziemię po południu  ale się do butów lepiło a ten deszcze ze śniegiem jeszcze błota narobił

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Nie gorączkujcie się z wczesnym siewem , wczesnego będzie opór a późnego skromniutko . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba nie wiesz co to znaczy późny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Jak na razie u mnie bez opadu. Jak uprawiałem to się trochę przedni wał oblepił, ale mówię mu kij ci w oko i zjeździłem pole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

I tak na razie zimno i zbyt szybko by nie wzeszedl, u mnie tez nie da sie wjechac od dwóch tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Sprawdzałem dziś to co w zeszłą sobotę sialiśmy , ledwo co napęczniało , ZIMNO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@gienio007       mówiłem ci że do znaczącej różnicy w zasiewasz to trzeba temperatury a bez niej tylko leży w ziemi.

żeby było pare dni powyżej 10c to by się ruszyło . dodatkowo kilka nocy  był mróz to jeszcze bardziej glebę wychładzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Koń ma wielki łeb to niech się  przejmuje . Jest zasiany i niech się nie podnieca  jak Biedroń przed wyjazdem do Chin , tylko niech plon tworzy i wydaje  , bo na śMISZKA I BJEDRONIA  to bym nie liczył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj