ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Vaapor    0

Jakie macie automatyczne łuskarki? Ja ręczną 4 osobowa będę miał na sprzedaż jakby ktoś chciał 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Panowie jaka średnia u was z hektara?Podajcie przy tym klasę ziemi i jak z opadami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

ponad 8 ton, trzecia klasa, podlewane. Im późniejszy siew tym mniejsza wydajność

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

Witam Specjalistów 😁   i potrzebuje  porady. Czy w waszych uprawach ta choroba również utrudnia wam zbiory?   czym to pryskać?   

pozdrawiam

IMG_20190721_124418.jpg

IMG_20190721_124431.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

askochytoza kolego, gówniane nasiona masz do siania i z tad takie coś się dzieje . oprysk mało daje..szukaj dobrego dostawcy nasion, aha to się nadaje tylko na cele paszowe kolego , do siewu na sucho nie bo za rok będzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

Dzięki za odpowiedź.  jak tu teraz znaleźć dobrego dostawce?  jak większość kłamie. ( TEN TEŻ "DO CENTRALI SADZIŁ"😬)

W tym roku też  pewnie  będzie ciężko.😐   

 

Czy askochytoza również może przyśpieszyć żółknięcie krzaków?  Bo miałem miejsca, gdzie niektóre krzaki były żółte a obok nich rosły ładne i zielone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
qamil napisał:

Dzięki za odpowiedź.  jak tu teraz znaleźć dobrego dostawce?  jak większość kłamie. ( TEN TEŻ "DO CENTRALI SADZIŁ"😬)

W tym roku też  pewnie  będzie ciężko.😐   

 

Czy askochytoza również może przyśpieszyć żółknięcie krzaków?  Bo miałem miejsca, gdzie niektóre krzaki były żółte a obok nich rosły ładne i zielone. 

tak kolego, to główny objaw na krzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
Dnia 11.08.2019 o 21:04, zetorlublin7341 napisał:

tak kolego, to główny objaw na krzaku.

Nie prawda że to główny objaw na krzaku. Co do nasion że gowniane też powiedziałbym. Powiem tak w roku 2018 kupiłem z Plantico odmianę bizon. Żadnych objawów choroby, nasiona i krzaki dorodne. Zostało mi ok 30 kilo. W tym roku wysadzilem ta resztę z roku 2018,zaznaczam na działce na której nigdy bobu nie bylo. Krzaki dorodne obrodzony od dołu do góry. A w straku co? To samo co na zdjęciu powyżej. I bądź tu mądry. W ziemi choroba? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Szukam bobu. Okolo 500 kilo. Bizon, bachus, albo figaro. Jestem z okolic Warszawy, bardziej na poludnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemelo    0

Czy ktoś stosował Polifoskę 8 pod bób? bo się zastanawiam nad nią lecz sie waham ze względu na obecność chlorków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetorlublin7341 kolego jesli mozesz daj jakis kontakt do siebie chcialem pogadac odnosnie nasion bobu a nie moge wyslac do Ciebie wiadomosci

Mój mail adek123rolnik@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Nie chce ktoś kupić po promocyjnej cenie całego kartonu (4000szt) woreczków strónowych na 1kg bobu. Zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Skąd kupujecie nasiona bobu ? Widzę, że na stronach internetowych wszędzie brak dostępności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kellyq napisał:

A ja bym spróbował rambosa na następny rok

ładnie to on wygląda, szybko się robi ale plonu to na nim nie zbudujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym roku miałem figaro i rambo ze sklepu. rambosa dużo mniejszy plon

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ci bida to sobie bobu posadż🤣😂

wp***dol ponad 20zł za nasiona  ze sklepu a potem oddaj po 3zł  🤣

Jak nie będzie suszy to i po 1zł będzie 😂

🤣😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Drogie te nasiona w pizdu i do tego ciężko kupić, na przyszły rok muszę spróbować część zostawić swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym roku to już im całkiem odwala . polskie odmiany co w tamtym roku po 84zł/5kg w tym roku już wołają po 105/5kg i w dodatku jeszcze mało dostępne

cenę w tym roku zielonego uratowała postępująca susza  bo już zaczynało sie pierdzielić że jak kiedyś za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj