ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

kellyq    225

Rośnie na potęgę, ruszymy na pewno. Ile płaciliście lub będziecie płacić rwaczom i ile idzie zrobić np. w 5 osób 8 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Coś cisza nikt nie rwie albo rwie i nie ma czasu się udzielać. Jak tam małopolskie boby? Atakujecie już? Co słychać aktualnie na Rybitwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pomarzyć sobie można o 20zł . na lubelskiej już 14-16zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Bo każdy się rzucił na wczesny, a pogoda robi robotę. Mam wielu znajomych, którzy bób zrobili pierwszy raz w życiu i to właśnie wczesny, a ile jest takich osób w skali kraju. Wczoraj w Łodzi nawet 10zl było, zaraz wczesny po 5zl będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

W tamtym roku też o tej porze cena leciała na leb na szyje. Dopiero później się unormowała. Tak jak pisze Szczepanitoo wielu ludzi pierwszy raz robi bób i to wczesny. W tamtym roku cena była to i nie ma się co dziwić takiemu obrotowi sprawy. Tak samo jest z pietruszką ludzie w mojej okolicy poszaleli z jej zasiewami. Taka jest mentalność ludzka jak coś płaciło to odrazu po pare hektarów siać. Ja w tym roku zmniejszyłem areał do 1.2ha z powodu raz że pole tak akurat pasowało a dwa że ceny nasion byłu bardzo wysokie i stwierdziłem że nie ma co się wygłupiać. Cena pewnie ustabilizuje się w połowie lipca jak przewinie się ten sadzony na wczesny( nakładka sadzonego z rozsady z tym sadzonym wcześnie z nasion)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Dużo może pokazać jeszcze pogoda. Smaży niemiłosiernie. U mnie już widzę redukcję strączków na kwitnacym. Nie wspominając o nawałnicach które są zapowiadane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja mam 10a na detal i siany w ziemie i strąki jak palec ale mimo że ładny kwiat i pszczół kupa to strąki zrzucił bo sucho było a bobowi chyba pasuje bo ok 150cm ma więc elegancko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, aezakmi666 napisał:

Ja mam 10a na detal i siany w ziemie i strąki jak palec ale mimo że ładny kwiat i pszczół kupa to strąki zrzucił bo sucho było a bobowi chyba pasuje bo ok 150cm ma więc elegancko .

zawsze zrzuca. nie pamiętam żeby wszystko się zawiązało co zakwitło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Zapowiadał się elegacnko stanowisko super i zasobne i weregulowane ph ale jednak brak opadów zrobił swoje.  Ps pryskane 3x mospilan raz decis i raz fury jeśli w tym roku pojawi się strąkowiec to sprzedam łuskarkę z produkcji lublina taką prostą i daje sobie spokoj . 2 lata nie mogę ogarnąc bobu jak pryskam zwykłym opryskiwaczem . 1 rok motorkowym na plecach 20a robiłem plecy zalane smród w twarz leciał i obroniłem ale jakim kosztem ... 2 dni do tyłu a wypić po tym piwo to czułem że sie psuje od środka.pryskam ciągikowym c360 1 szosowa przy 5atm mam nadzieje że to podziala

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, aezakmi666 napisał:

Zapowiadał się elegacnko stanowisko super i zasobne i weregulowane ph ale jednak brak opadów zrobił swoje.  Ps pryskane 3x mospilan raz decis i raz fury jeśli w tym roku pojawi się strąkowiec to sprzedam łuskarkę z produkcji lublina taką prostą i daje sobie spokoj . 2 lata nie mogę ogarnąc bobu jak pryskam zwykłym opryskiwaczem . 1 rok motorkowym na plecach 20a robiłem plecy zalane smród w twarz leciał i obroniłem ale jakim kosztem ... 2 dni do tyłu a wypić po tym piwo to czułem że sie psuje od środka.pryskam ciągikowym c360 1 szosowa przy 5atm mam nadzieje że to podziala

 

przecież na 1 to potrzeba masę wody. to i stężenie oprysku jest małe więc kogo ono ma ci wytruć.

ja pryskam też 360 ale 4 i nie mam robala. z robalem to trzeba dobry środek, w odpowiednim momencie, dobrej dawcę i odpowiednich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

No właśnie. W jakim momencie stosujecie oprysk i czym pryszczecie. U nas tyle zdań na ten temat ilu plantatorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja się w tym roku przekonuje że mospilanem to szkoda pryskać. Jak podziałał na strąkowca to się wkrótce okaże, ale na mszyce to nic on nie działa w dawce 200g. Dwa razy pryskane w czasie kwitnienia (raz w mieszance z Bulldockiem) i w ogóle mszycy nie wzięło, a było jej od groma, co rusz całe rośliny aż czarne. Dopiero teraz po nurelle spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj