ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

ROBERTINHO    118

Witam.
Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

ja pod traktor zostawiam wolne pole albo sadzę 2 rzędy fasolki. Jak bób będzie większy to będziesz go łamał. Znajomi sadzą buraczki pod traktor. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

To wiem tylko chodźi o to że jak bób jest mały to będę go pielił wielorakiem a później jak zakryje międzyrzędzia to nie będę w nim jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak się sadzi sadzarką to 2 rządki między kołami wchodzą przecież. Jaki masz rozmiar oponek w zetorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Do zbioru ręcznego najlepiej wsadzić 2 rzędy jak się bób rozkrzewi to i tak zakrywa międzyrzędzia

jak masz zamiar zbierać mechanicznie to możesz 3 rzędy co 30 wsadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Sadz 2 rzędy pod ciągnik i jeździj "opona w oponę"- tak jak w uprawie cebuli, buraczka. Bób i tak zakryje międzyrzędzia. Ja robiłem taki sam rozstaw jak w przypadku ziemniaków, czyli 67cm i pasował mi wtedy pielnik. W roku 2016 rezygnuje z uprawy, w moim rejonie przestała być opłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Ja zawsze 3 sadze w dołek, chyba ze masz nasiono z centrali to możesz dwa, niektórzy sadza tez po 4, jak komu pasuje wg mnie trzeba 3 dać co 30cm. Tak jak poprzednik napisal opona w oponę dwa rzędy w kola, bedziesz mogl go objechać do tego graczka miedzy krzaczkami, bob jest pracochlonny....

Edytowano przez bartekd91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

No to wtedy gra. A ty mówisz że co 30cm byłoby dobrze zasadzić po 3 nasiona.?
Czyli mówisz że jakby co 30 cm 3 nasiona wsadził też by było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Mam taki dołownik co 30cm gdzies mi robi dołki i daje 3 ziarna i mysle ze tak jest ok, nie ma co tez walić gęsto, z jednego ziarna sa 2 łodygi czyli z 3 wyjdzie 6. W tym roku susza swoje zrobila i plon byl nieciekawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

No tak rozumiem. A sadzicie ręcznie czy maszynowo. Ja w tym roku sadziłem ręcznie ale chce kupić maszynę do sadzenia tylko jaką? A jaki macie plon nasion z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

W zeszłym roku z 10kg nasion osiągnąłem plon ok1t jak na pierwszy rok byłem zadowolony, a w tym roku z tej samej ilości nasion ok 0,8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Słyszałem ze sadza maszyna do wysady no kapusty.. Ja mam stary domownik chyba od ziemniaków czy grochu. Odmiany.. Mysle ze bizon, bachus, figaro. U mnie 2 tony z 80ar naprawdę wiosna byla sucha ale rośliny jakos przerywały i daly plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

No figaro już mam kupione ale zastanawiam się żeby jeszcze jakąś odmianę kupić. Miałem w zeszłym roku top bób ale on gdy przyszła susza to nie zawiązywał kwiatów. W Internecie wyczytałem że top bób jest wrażliwy na niedobór wody. A czym łuszczecie ręcznie czy maszynowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

Ja w zeszłym roku niczym nie zapytałem tylko trzmiele zapylały. A można jakimś środkiem czy czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj