ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

mefiu000    0

A rozsadę już ktoś wysadzał? U mnie już pasuje sadzic ale jak przyjda takie mrozy to nie wytrzyma. Jakby bylo -5 to bym sie nie martwil ale -8 to przy gruncie moze dojsc do -10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

Z drugiej strony jak masz już do wysadzenia i jeszcze się wstrzymasz to kiedy go wysadzisz ? Nie przerośnie zbyt mocno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

Bobermaniaki co was tak mało? Nikt nie sadzi  na wczesne zbiory bobu? Czy już posadzone i każdy modli się, żeby na weekend było max - 5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Koło Kalisza jeden w niedzielę sadził i to kilka h{5}  na wczesny . Już miał 35cm i nie miał człowiek wyjścia , bo ziarenka importowane wybitnie drogie .  W centrum na razie za mokro najzwyczajniej aby ktoś mógł się wyrwać przed szereg . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

Poradzi sobie boberek przy takiej temperaturze jaka ma być na weekend? Chodzi mi o sadzonki pod odkryciem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Ja w tym tygodniu sadzonke odpuszczam. Na południu w dzień prognozują -8 a co dopiero w nocy. Zasiałem dzisiaj 1ha i na razie styknie.

Edytowano przez mefiu000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie sadzonka kiełkuje i jest pod tunelem dodatkowo przykryta a na mrozy trzeba bedzie dokryć ją, ja robiłem po mrozach i chyba będzie super w tym roku, ci co się pospieszyli przesrali sobie bo nie dość że niektóry po 30cm ma już to go spierniczy na takim zimnie, oby nie doszło to ale zapowiadają nie ciekawie póki co, tak jak kolega powtarza się 2013 a w tedy było za bób ekstra, bo nasadzenia ludzie robią zejeb..ste także jak się nie posra to będzie za darmo skubaniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Posadzili, ciekawe co to będzie z rozsada, bo śniegu nasypalo z 5cm i mróz był rano - 8. Ziarnu się nic w ziemi nie stanie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Może i rozsada i ziarko  jak skiełkowane  polecieć . Z włókniny  wiatr śnieg wywiał i jest goła , w kolejnych dniach będzie dociągało . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Owszem ze śniegiem to  będzie dobrze , ale u nas akurat śnieg po południu z pola zwiało  i teraz tylko z koleinach tylko został  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobomania    0

Jestem tutaj nowy. Chciałbym się dowiedzieć jakie srodki najlepiej stosowac na choroby grzybowe w bobie w programie jest tylko switch ale go tez samego nie nalezy stosowac caly sezon. Co jeszcze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak panowie posadzony bób ? Ja może z ziarkami do ziemi po świętach wejde na polu jeszcze śnieg i topi sie po kostki . Gdybym miał swoje ziarno na nasienie dał bym już sobie spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
dlaczego mówisz że swoje ziarko jak byś miał to byś nie palił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Późno trochę . Ten wcześniejszy zawsze lepiej sprzedać . Ludzie przejedzą sie bobem i zaczną ogórki i szparagówke kupować . Obserwuje to bo rodzina uprawia warzywa i czasem jestem na bazarkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

I jak sytuacja na polu ? Ja może jutro coś posieje ziemia dopiero zaczyna bieleć ładnie obsycha może coś będzie okolice Zamościa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

Dużo nasadzeń u was w okolicy się szykuje? U mnie Ci co robili to robią, a jest też paru co pierwszy raz idzie w bon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj