ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

I się nie myliłem mówiąc już dawno, jaka będzie cena bobu w tym roku. Ja będę zrywał za jakiś tydzień.. Jak cena się nie ustabilizuje powyżej 3 zł (a jakoś na to nie liczę) to zostawię to na nasienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Pewnie wszędzie tak grzeje, zobaczcie na bób teraz, strąki na krzaku miękkie jakby zerwane dwa dni wcześniej były i leżały, nieźle pali  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje.. ale nie mogę wytępić tych zielonych mszyc.. Do tego mam cale rośliny pokryte takim śluzem ze mszyc. na ziemi, cale pędy są pokryte białymi jak mszyce szkodnikami. Niby te białe pozdychały bo się to nie rusza, ale zielonych nie mogę wytępić, po prostu co spryskam to one żyją.. Do tego zauważyłem że zaczynają żółknąć końcówki pędów.. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebieracie bób do sprzedaż,y gdy okazuje się, że w niektórych nasionach jest robak?


U mnie po dzisiejszej burzy i wietrze położyło się w połowie pędów około 80% pędów.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

To zależy od stopnia porażeni nasion przez strakowcą. Ja w 2010r. przez wodę, która stała w polu na skutek powodzi, nie mogłem wykonać drugiego zabiegu na strąkowca i trochę go było w nasionach (ok 40 %) to wtedy przebieralem. A tak to nigdy nie przebieram bo jeśli trafi się te 1% dziurawych nasion to szkoda zachodu. Ja przez wiele lat wypracowałem sobie (niestety na błędach) skuteczny program ochrony zarówno od szkodników jak i chorób grzybowych. A co do tematu deszczu to u mnie( powiat piaseczyński) właśnie przestało padać lecz obeszlo się naszczęście bez nieszczęść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, ja to samo miałem, u mnie nie było jak spryskać i spóźniłem się z pierwszym zabiegiem, ale może nie będzie tak źle. W tym tygodniu zaczynam łuskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

dzis rano na rybitwach było tyle że metra na miejsce w alejce nie było, cały parking bobem zawalony masakra cena koło 2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

nie dziwne jak ludzie sadza jak poj.... to macie cene... po 20ha niech kazdy wsadzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Ja widze co sie dzieje u nas.... każdy miał 20-40a bobu.. tera 5ha mało,.... wszystkie piachy zasadzony bób... Ja co roku mam 30-40 a wczesnego i wezme to samo co ten 2 czy 3 ha... jeszcze sie narobi i ludzi musi najmowac ;] ale niech tam sieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Masz racje kolego niech sadza jak pojeba ... wszedzie nawet na miedzach posadzili, i to duzo takich co kur ...wa zero pojecia ale 3 hektary sieje . Bedzie co bedzie mowił mi gosciu. Wiec kur.....wa macie !!!

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No, chociaż sporo bedzie nasion do kupienia hehe, trudno jakos ten rok sie przeżyje, przeciez raz posadzili i nie wyszlo to nie posadza wiecej. Sami sobie kolo tylko zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

No, chociaż sporo bedzie nasion do kupienia hehe, trudno jakos ten rok sie przeżyje, przeciez raz posadzili i nie wyszlo to nie posadza wiecej. Sami sobie kolo tylko zrobili.

to chociaz prawda bartekd91, ale te nasiona tez nie wiadomo do czego sie beda nadawac.  ludzie naprawde sa bez pojecia . ale jak to bywa musi byc nauczka. ten rok masz racje jakos sie przewegetuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

mam pytanie, czym desykujecie bób przed zbiorem na suche nasiona, żeby potem nie było problemów ze wschodami ?

Wrocław zaje*any bobem niby cena 3,5 - 3 zł ale nikt nie chce kupować. Stoją po 2 dni a potem towar do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

kraków też zawalony, chyba skończyły się czasy handlu na giełdach, market dyskont na każdym rogu, kupiec ledwo zipie, większy rolnik za pół darmo oddaje do skupu na market, mały siedzi po 3 dni na giełdzie żeby 200kg sprzedać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

łuskają, ale nikt teraz nie pisze bo mają palce poprzetrącane od tych obieraczek  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja łupie codziennie, ale dzisiaj dzień odpoczynku bo wykończyć się można. Kijowe wałki mam w łuskarce.. Wiecie może gdzie można dostać wałki do łuskarki czarne 60-100cm? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja na wtorek ostatnie 150kg i koniec , temat bobu na ten rok zamknięty, Mulczer i siekam to wszystko miał . Na drugi rok przerwa z sianiem bobu, chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakrz12    0

Ze Soboty Na Niedz bylo 2,5 wolali na rybitwach 2 dawali 

Edytowano przez kubakrz12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj