ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

karol19920    69

Co to jest 10ha. U nas mają i po więcej i nikt nikogo nie obwinia o zaniżanie ceny więc skończcie co niektórzy z tymi mądrościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ok 10ha to już jest konkretny obszar tylko nie mów że ludzie którzy mają mniej zanirzają cenę bo to bzdura. Każdy chce coś zarobić i tak jak u nas chwyta się wszystkiego to bobu to czosnku żeby jakoś podołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Sokolam pisze że ci co mają dużo zanizaja to odpisuje. To ja lepiej bo po 4 dziś sprzedałem. Ale to już ktoś pisał że jak sądzi x lat to już jest kilka miejsc sprzedaży a nie tylko giełdy. Ogólnie na giełdzie nie ma żadnej solidarności sprzedających, pytasz o cenę to mówią ci specjalnie więcej abys nie sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

To fakt. Jak ktoś jezdzil po giełdach to wie czym to pachnie. A jak u was wygląda sytuacja ze strąkowcem? Macie czysto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

U mnie w miarę czysto. Przezucilem parę ton i znalazłem kilka ziaren z dziurami więc nie jest źle. Ale poszedł mospilan na początku kwitnienia i drugi raz po 10-14 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Ja nie pisze ze zanizaja... tylko zwyczajnie rynek jest zapchany towarem to automatycznie i cena leci.... jak stoja busy gdzie na pace jest po 2 tony... to jak ma cena sie trzymac. Jak tego nie sprzeda to rano wyglada juz tak ze wyzuci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Dawniejsze lata jak jeździłem na giełdę to też miałem nieraz tonę czy dwie, ale miałem stałych klientów. Jedni przyjeżdżali i 20 inni 22 a jeszcze inni nad ranem. Prawie cały towar miałem pod zamówienie a tylko trochę miałem więcej a zawsze ktoś brał więcej niż to co dzwonił i zamówił. Tak więc jak widzisz busa pełnego bobu na giełdzie to nie myśl czy on taki głupi i chce to sprzedawac w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Witam
Dla odmiany chcialbym posadzic bob na zbior jesienny maly kawaleczek ok 10 arow.Będzie to odskocznia od pozostalych warzyw ,coś nowego a nie tylko pomidory ,papryka i kapusta :D I tu pytanie jaką najlepiej odmianę wybrać? I ile orientacyjnie potrzebuje nasion jezeli chce sadzic w rozstawie rzadkow co 60cm.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Na 1ha wychodzi ok 180kg zależnie czy ziarno jest małe czy duże. Ogólnie bób na późny zbiór ma małą wydajność. Teraz jest ostatni gwizdek aby posadzić ale już jest ryzyko że czy zdąży urosnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

A jak inne regiony kraju? Pszyszły tydzień jakie ceny prognozujecie? Po 3 zł za kilo to żaden interes, a po 2 zł to już dokładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Zimnica się szykuje , to i nikt nie będzie się już śpieszył , to i może coś drgnie do góry . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ci co chcieli zarobić to już kończą łuskać a Ci co chcieli się narobić za półdarmo teraz zaczynają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Ci co chcieli zarobić to już kończą łuskać a Ci co chcieli się narobić za półdarmo teraz zaczynają :lol:

Ty chyba należysz do tych drugich

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ode mnie dziś już odebrali ostatnie 100kg po 4,5 i koniec , zacząłem od 14 zł poprzez 4zł a skończyłem na 4,5 , taka huśtawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Ja jutro walczę. Tyle chociaż ze mam swoich odbiorców i nie myślę tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj