ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aezakmi666    21

Dzis na gieldzie w Zamosciu kobita sprzedawala po 10zl z tunelu na RTA rejestracji jak dla mnie malusko na ta pore a miala zieloniutkiego bizonaa
Dzis na gieldzie w Zamosciu kobita sprzedawala po 10zl z tunelu na RTA rejestracji jak dla mnie malusko na ta pore a miala zieloniutkiego bizonaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

To jak na tę porę śmieszna cena. Ale to chyba przypadek. W Łodzi zawsze zaczyna sie od około 25zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

No naprawde smieszna tymbardziej ze to gielda samochodowa i tam w detalu sprzedaja wiec sam bylem w szoku tam nie ma hurtownika tylko sam handlarz lub badylarz recznie luskany luzem sprzedawany ale tylko w jedym miejscu byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Może ktoś wyskoczył zbyt szybko w pole, okazało się, że jednak za wcześnie, naszykował z 30kg a chętnego brak. O dziwo jeśli bardzo wcześnie pojawi się bób to też jeszcze nie ma chętnego zbytnio, a że towar trzeba było sprzedać to i cena niższa. Bądźmy dobrej myśli, że jeśli się zacznie właściwy sezon czyli około początku czerwca to cena będzie normalna. Myślę, że w tym roku bób z gruntu nie dogoni tego z rozsady, także cena nie będzie lecieć na łeb na szyję. Ale to tylko moje skromne przemyślenia, nie wiem dokładnie ile jest tego na polach w kraju ale u mnie w łódzkim jest oporowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

W łódzkim bobu oporowo, a jak w innych rejonach kraju? Z rozsady więcej niż w 2016? Na późny też do oporu, czy jeszcze nie posadzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Mój sąsiad co roku 1,5h  siał , a w tym roku tylko na późny 2h jeszcze czeka 4 już w polu . U mnie też 4h jeszcze czeka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

No tak bo zeszłego roku późny miał cenę to pod dekiel dopier**lic. Zobaczycie czy teraz tak bedzie.po 1zł będzie. Ale musi tak być na opamietanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Ale po co to robić. Później jedzie na giełdę i sprzedaje po 1 zł a chandlarze śmieją się znas że chłopęk oddaje za darmo. Bo nie wiem jak jest . Jeźdze z bobem, truskawka i fasolka szparagowa i nieraz słyszałem jak się z nas napierdalaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja co roku robię około 6 ha i taniej 3zł nie sprzedałem. U nas ten co robi 20ha ma chłodnie i po 1zł też nie sprzedał. najgorzej jak ktoś pierwszy raz w życiu sadzi bób  i od razu 2-5ha. Taki ktoś się może ugotować:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Ja co roku robię około 6 ha i taniej 3zł nie sprzedałem. U nas ten co robi 20ha ma chłodnie i po 1zł też nie sprzedał. najgorzej jak ktoś pierwszy raz w życiu sadzi bób i od razu 2-5ha. Taki ktoś się może ugotować:)

 

Widzisz ale Ty sadzisz od lat ,ja tak samo od 15 lat. My nie patrzymy czy jednego roku jest cena czy nie ma. Tylko sadzimy zawsze . A jak ktoś od razu dopiero. .. 5 h i myśli ze kokosy będzie zbierał to sie może przeliczyć. Wiadomo każdy patrzy grosza zarobić ale nie za wszelką cenę i oddawać a grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Witam stosujecie torebeczki foliowe 1kg posiadające od razu taśmę klejąca. Nigdy ich nie stosowałem i czy szybciej to idzie? Rozmiar jest taki sam jak te zwykle 20×30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21
Napisano (edytowany)

Panowie pryskalem w poniedzialek gwarantem ale nic nie dziala bober dostal takiego grzyba co mu pomoze ?

post-83193-0-59920000-1495699104_thumb.jpg

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Ale co ty oczekujesz? Gwarant jest dobry tylko działa zapobiegawczo nie interwencyjne. Wiec plamki ci nie znikną. Mam pytanie pryskałes czymś lub sypales nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Witam mam pytanie więdnie mi bób i robi się brązowy od czego to może być pomoże ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Pod korzen bontar i ciut saletrzaku posypowo poszla saletra wapniowa do kazdego pryskania tak co tydzien daje odzywki npk plynne w litrach i przez przymrozkami walilem go fostarami pytasz pewnie bo blady jest ? Odpowiem Ci ze mam bardzo kiepskie ph wcześniejszy wlaściciel pola nigdy nie wapnowal chociaz raz kupil od wapniak to tyle to pole wapna widzialo. Za pozno zrobilem analize ziemi wczesniej na innych polach dobrze mi wychodziło teraz za cholere nie moge mu dać koloru . A i dostal jeszcze w tamtym tygodniu black jacka ale nie mam glowy jak go poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Nie wiem czy to nie wina saletrzaku , jak sypales i na liściu zostanie . Miałem już raz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Saletrzak dalem pod korzeń ale sypalem na wierzch saletre wapniową z yary kosem wiec teoretycznie moglo coś sie przykleić wale teraz motorkowym opryskiwaczem bo traktorowym pryskalem w poniedziałek dawałem fastaca gorne dawki i mszyce sa dalej lipa ze mało rejestrowanych środkow jest . Z teori mospilan lub nurella zalatwila by sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
Napisano (edytowany)

Daje 90% ze od saletry
A co do srodków. Ze nie ma rejestracji to nie znaczy ze nie można pryska :D

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

O to chodzi ze sasiad pszczelarz i boje sie żeby mu pszczólek nie podtruc i tak pryskałem pollinusem żeby wolały moj bob niz naprzeciwko rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Zawsze pszczoła będzie wolała rzepak bo jest dla nich "smaczniejszy". A z tych co sypią na bober pogłównie nawozy a szczególnie saletrę to nie wiem czy się smiać czy płakać :D najbardziej mnie rozbraja jak znajomy konewką sypie w rządku saletrę przy redlinie, dobry ubaw :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj