ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

aezakmi666    21

Jak tam panowie wasze boby ? Wyłażą już wam z gruntu ? U mnie z pod włókniny 3 dni na nad ziemia a te z prosto ziemi też zaczyna się przebijać ale sadziłem w błoto i mają trochę cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie wasze boby ? Wyłażą już wam z gruntu ? U mnie z pod włókniny 3 dni na nad ziemia a te z prosto ziemi też zaczyna się przebijać ale sadziłem w błoto i mają trochę cięzko

 U mnie z gruntu ma jakieś 2 cm bez przykrywania, ale oprzędzik się rzucił, a ciągle pada i nie ma jak wykonać zabiegu.. Dużą ilość masz przykrytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

mam przykryte niecałe 10a  siałem  7 marca następny kolo 20 ten z 20 lepiej wyłazi niż ten z 7 , ten wcześniejszy siałem w błoto ziemia która był przykryty była mokra i cięzko mu wyłazić ale to nic wyrównają się ale ten z pod włókniny to ok 1.5 tyg wcześniej wyjdzie ten z ziemi sie przebija a tamten już ma po 4 -6 listków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja, ja pierwszy wsadziłem 4 marca i aktualnie ok 2 cm ma. Zmienia się strasznie zbiła, ale wyszło więc jest dobrze.. tylko strasznie długo to trwało. A sadziłem też partię 25 marca, ale zamoczyłem go, to jak byłem na polu to gdzie nie gdzie już coś się przebijać zaczyna.. Ta ziemia zrobiła swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Witam. Stompem najpóźniej kiedy można pryskać, żeby nie spalić bobu? Po siewie nie mogłem, bo było za sucho, a teraz już 10 dni jest jak był siany i stąd moje pytanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

Najlepiej po siewie :P

Ale czy tym stompem to coś da prryskać?

Ja w zeszłym roku pryskałem to niby na początku chwastów nie było bób sobie ładnie wszedł i potem dalej pełno chwastów sie znalazło i 0,5 ha sam ręcznie musiałem wypielić :P

Wtym roku nie będe pryskał :P

A stomp też troszke schamuje wzrost bobu tak samo jak herbicydy w kukurydzy-coś za coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Od razu po posadzeniu.. Na etykiecie jest podane chyba że można max do 2 dni po jeśli się nie mylę.

Ruben co ty pitolisz chlopu. Ja pryskalem bob ponad tydzien po wsadzeniu bo nie moglem wjechac. Nie raz juz tak pryskalem pózno od wsadzenia. A bob uprawiam 15 lat . Czy to stomp czy comand czy afalon. Wiadomo ze jak masz juz masz kła na 2 cm i bedzie sie zawijał do wschodu to oprysk odpada.

 

 

Tam kolega pisał ze 10 dni temu sadzil. Powiem tak zobacz co sie dzieje z nim jak z kielowaniem. Jesli dopiero zaczyna kielowac to wjezdzaj comandem . Nic mu nie bedzie.

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruben co ty pitolisz chlopu. Ja pryskalem bob ponad tydzien po wsadzeniu bo nie moglem wjechac. Nie raz juz tak pryskalem pózno od wsadzenia. A bob uprawiam 15 lat . Czy to stomp czy comand czy afalon. Wiadomo ze jak masz juz masz kła na 2 cm i bedzie sie zawijał do wschodu to oprysk odpada.

 

 

Tam kolega pisał ze 10 dni temu sadzil. Powiem tak zobacz co sie dzieje z nim jak z kielowaniem. Jesli dopiero zaczyna kielowac to wjezdzaj comandem . Nic mu nie bedzie.

 Nic nie ,,pitole" tylko mówię jak jest napisane na etykiecie.. wiec o co się przypieprzasz bez potrzeby. Ja tak nie pryskałem więc mowie jak jest na etykiecie - skoro ty pryskasz i się nic nie dzieje to to napisz, przekaż a nie przypieprzaj się do mnie o nic.. Spryska za późno i później będzie miał problem bo wejdzie na pole a w polu nie ma połowy bobu.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Nie czepiam sie i sie nie spinaj tak. Jesli kazdy by stosował srodki tak jak pitola na etykietech to nic by nie było. Nie mówie że madry jestem we wszystkim bo jeszcze teraz sie ucze i zawsze cos wypadnie nowego co mnie zaskoczy. Wiec ziomek nie spinaj sie tak bo mieszkam od Ciebie 3 km :)



A ja koledze kazałem sprawdzic jak z kielowaniem. Ale jak pisal ze 10 dni temu sadził a bylo cieplo wiec kielki juz napewno ma. Zawsze jest lepiej dziabnać motykolem 3 chwasty jak 20 :D

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Jak stosować stomp to zależy od różnych czynników.  Etykieta to etykieta, tam jest napisane zawsze zachowawczo a w praktyce jest to testowane różnie.

  Zależy od warunków , generalnie chodzi aby oprysk nie dotarł do nasiona , czyli jak jest sucho to i mi się zdarzało że nawet tydzień po było pryskane , jak jest mokro to raczej zastosować się do etykiety a tam jest chyba do 2- 3 dni po posadzeniu > Tu chyba też niektórzy wsadzali skiełkowany więc powinna się zapalić ta lamka że jest bardziej prawdopodobne że zostaną kiełki porażone zwłaszcza gdy jest mokro lub idzie na deszcz , to wiadomo że wraz z wsiąkaniem ten oprysk zawędruje w głąb ziemi a bób nie jest przecież głęboko osadzony , Tak więc jak widać można tak i siak ale trzeba zwracać uwagę na warunki jakie aktualnie mamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

troche sponiewierany ale nie jest zle . gorzej maja ci co pod włóknina czy folia . u mnie fasolka szparagowa pod włóknina leży plackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

okolice Zamościa Lubelskie padał rano śnieg z deszczem moment puściło bób pod włókniną rośnie ładnie poza bida wiatr i temperatura robią swoje opóźni trochę gorzej ma co jest pod  śladami ciągnika dopiero wyłazi ale czekamy deszczu i temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Pierwsze  kwitną , a zapylacze śpią .Szczepanito wczoraj swój odkrył  bo jutro ślubuje a bub kwitnie  , a w nocy woda w kałużach zamarzła . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

U mnie rozsada w fazie pąk/początek kwitnienia, przykryta włókniną i 20cm warstwą śniegu, zaczyna się podnosić , więc przeżyje. Na ten moment straty ok. 20%, głównie połamane. Nie mogę wszystkiego odkryć bo jeszcze śnieg miejscami leży. Siany w grunt i przykryty trochę przyklapany, ale ogólnie ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj