ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Pewnie na zdrowie mu nie poszło ale zyje... tylko nie rowno strasznie rosnie..

 No właśnie wydaje mi się że powinno się tak stopniowo tą temp. zaniżyć, ale to też kłopotliwe jak masz pomieszczenie o stałej temperaturze. Za równo masz rację nie rośnie bo niektóre nawet widać jeszcze nie wyszły, niektóre dopiero w połowie - ale mam to samo. Zasilasz jakimiś nawozami? Moczył ktoś z was rozsadę lub pryskał przy użyciu BlackJak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak tam boby z gruntu kiełuja ? :D

Ja swój posiałem 9 marca 25a  10 pod włóknine 15 prosto w grunt w środe drugie 25 postaram się wsadzić jak nie będzie padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam boby z gruntu kiełuja ? :D

Ja swój posiałem 9 marca 25a  10 pod włóknine 15 prosto w grunt w środe drugie 25 postaram się wsadzić jak nie będzie padać

 Czy kiełkuje to nie wiem, nie sprawdzałem jeszcze, nie moczyłem tym razem tak więc pewnie dłużej to potrwa, ale sadziłem 4 marca, dzisiaj kolejna partia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja sadziłem 3 marca , sprawdzałem 10 czyli po tygodniu i nie miał kiełków, ten pod folią nie patrzyłem bo nie chciałem odkrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sadziłem 3 marca , sprawdzałem 10 czyli po tygodniu i nie miał kiełków, ten pod folią nie patrzyłem bo nie chciałem odkrywać

Nie ma szans, szczególnie jak nie moczony wcześniej. Zimne noce, dni zresztą jakoś dużo lepsze nie są, wiatrem nawala całe dnie. Trochę to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

ja swój moczyłem ale nic nie rusza zimno  cholera w środę pójdzie bizon figaro i dragon po 10 kg zobaczymy jak im to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Można kupić płytę( taśmę ) gumową spożywczą i skleić cena coś koło 60 zł za metr bieżący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować gumy spożywczej bo jej cena jest 3 razy droższa od nbr czy sbr. Poza tym, ciężko jest czołowo skleić gumę żeby z niej stworzyć taśmę i się nie rozrywała. Kup taśmę od kosa ale jest węższa niż metr, albo zamów za jakieś 300 /400 zł taśmę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł może do zrealizowania. Taśma od kosa mnie nie zadawała, potrzebuje taśmy na 100 cm szeroką, a kos ma 33 cm o ile się nie mylę. Sklepić może by się dało z nakładką, przecież do tego nie trzeba chyba nie wiadomo jakich grubości, więc taka nakładka, jak by to zszył i skleił to może by coś z tego było. Przecież to nie są siły jak na taśmociągu gdzie guma jest grubsza od palca a w środku pełno drutów. Jeśli chodzi o zamawianie na wymiar, to ok - tylko podaj mi firmę która zrobi to, a jednocześnie nie zapłacę za to nie wiadomo ile. 

 

Taśma NBR grubości 2mm to koszt ok. 45 zł/m2, a cena SBR to koszt 35zł/m2, spożywczej nie ma sensu kupować, bo więcej kasy, a produkt ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No bób już wyszedł pod folią , słabo mu to szło ale przebił się , będzie teraz cieplej to już w oczach będzie rósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Witam mam pytanie małe do was jaka powinna  być szczelina ustawiona na taśmie podającej strąki do łuskarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Witam. w tym roku tez na miedzach beda sadzic bób jak w zeszłym roku ,czy sie zastanowią? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

trzeba sadzić i się nie zastanawiać najwyżej się zaorze kto nie ryzykuje ten nic nie ma, mój już pod folią do kolan prawie jest, w tym roku będzie chyba kwitnął 3 tygodnie wcześniej niż rok temu. a na miedzach to u mnie chrzan rośnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Raczej to oczywiste jak każdy nawali to się i narobi tak jak go nawali. A jak każdy zrobi z umiarem to każdy zarobi a sie wiele nie narobi sprawa prosta ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Tyle że nigdy nie wiesz w rolnictwie ile czego urośnie, przyjdzie taka pogoda i nic nie ma, ja tam sadze najwyżej zaora się te pierwsze 30 folii to raczej cena będzie dobra potem już zależy. Pogoda dobra w tym roku boberki rosną jak szalone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

No tak 30 foli:). Ale mowa jest o polu. Sami wiecie co bylo w zeszlym roku . Sadzili ludzie po 5h a nawet nie mieli pojecia o tym. później palce poprzetracane w łuparkach :) a cena 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

od 3 lat zrezygnowaliśmy z wczesnej kapusty i kalafiorów pod folią teraz tylko boberki i pory a potem papryka idzie źle nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w okolicy w tym roku bobu jak nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

To tak jak i u mnie. Tutaj ktoś napisał, że sieją po 5 ha. U mnie 5 ha to zaczyna się robić norma w okolicy a rekordzista na 20 nasion kupił. Chyba musi być po 50 gr żeby trochę pokory nauczyło. Ale co się dziwić, ludzie z innych upraw przechodzą no bo co ze zboża czy buraka cukrowego jest. Także chyba juz powoli się trzeba przyzwczaić.

Edytowano przez Szczepanitoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj