ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Agent007    14

Witam. Która odmiana jest najwcześniejsza, a która daje największy plon? Monica, figaro, topbob, a może bizon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kolego, podałeś chyba większość odmian bobu charakteryzujących się krótkim czasem wegetacji. Ja osobiście sieję Topbob, ale czytając różne fora, i charakterystyki odmian zdania są podzielone co do tego, która z odmian jest najwcześniej dojrzewającą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nic się nie stanie, a jak zaprawiacie to ile trzymacie w tej zawiesinie?

Jaka norma wam wychodzi podczas sadzenia? (kg/ha)

Edytowano przez RubenDesiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Czy ja dobrze rozumiem? Moczycie bób w wodzie i później dodajecie do tego zaprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem? Moczycie bób w wodzie i później dodajecie do tego zaprawę?

 Tak, ja mocze 24h przed sadzeniem i przed sadzeniem do wody sypę zaprawę mieszam, wyciągam i w pole. Nie robiłeś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

A jak mi nasiona bobu które nie były zaprawiane po posadzeniu z ziemi wyciągały żurawie to gdybym je zaprawił to żurawie nie będą ich wyciągać?
A ten środek do zaprawiania DITHANE To ten sam środek co stosowany do zaprawy zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

 Tak, ja mocze 24h przed sadzeniem i przed sadzeniem do wody sypę zaprawę mieszam, wyciągam i w pole. Nie robiłeś tak?

 

Nigdy nie moczę bobu. A chodzi mi o to, żeby środek dobrze podziałał musi być w odpowiednim stężeniu. Dodając np. do 100l wody dawkę przeznaczoną na 200kg działanie będzie znikome i takie zaprawianie mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie moczę bobu. A chodzi mi o to, żeby środek dobrze podziałał musi być w odpowiednim stężeniu. Dodając np. do 100l wody dawkę przeznaczoną na 200kg działanie będzie znikome i takie zaprawianie mija się z celem.

 A ty jak zaprawiasz? Bób powinno zaprawiać się na mokro, bo na sucho go nie złapie.. wszystko zleci.. Najlepiej do wody dosypać zaprawy i odczekać chwile.. tak samo robi się np z czosnkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Dokładnie. Ja wrzucam do betoniarki ok 50kg nasion i wlewam ok pół litra rozrobionego tiuranu i po chwili ziarenka ładnie są otoczone zaprawa. Ja też nie mocze ziaren przed sadzeniem bo nie widzę w tym sensu. A ditane to fungicyd. Nabyłem świeża książkę o ochronie warzyw na 2017r i na szczęście jest więcej dobrych środków dozwolonych niż w ubiegłym roku. Jakie ilości sadzonek robicie? Ja ok 16000tys. Szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja wrzucam do betoniarki ok 50kg nasion i wlewam ok pół litra rozrobionego tiuranu i po chwili ziarenka ładnie są otoczone zaprawa. Ja też nie mocze ziaren przed sadzeniem bo nie widzę w tym sensu. A ditane to fungicyd. Nabyłem świeża książkę o ochronie warzyw na 2017r i na szczęście jest więcej dobrych środków dozwolonych niż w ubiegłym roku. Jakie ilości sadzonek robicie? Ja ok 16000tys. Szt.

Różne są sposoby, ja mocze po 50 kg, a zaprawiam to w osobnym wiadrze bo na taka ilość wody to nie ma sensu tego sypac. Jeśli chodzi o moczenie, to ja widzę różnice, moim zdaniem znacznie szybciej kiełkuje. Ja w tym roku 4 tys sadzonek, bo nie mam większego tunelu. Bartek, zrobioną już masz? Kiedy startowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Start był na początku lutego, a już zaczyna zielone wychodzić. Sens moczenia ja widzę w przypadku gdyby kielkowany szedł pod wloknine to go przyspieszy a na późniejsze to gdyby było sucho to aby kielek nie usech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wsadziłem, leżą w garażu, jutro wynoszę do tunelu.. Nie sadziłem wcześniej bo pogoda nie pewna była, mrozy po -9.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiełkowanie namoczonego bobu -2/4 dni a suchego... 7/10.

 Racja.. mi zostało z rozsady parę ziaren. 2 dni od zamoczenia kiełki zaczęły się przebijać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

-2 i kielkuje? Bajki piszecie! Bób potrzebuje minimum 3 stopni na plusie aby kielkowal.Ja robię rosade i mam 15stopni w tunelu i po tygodniu puszczal kiełki a po drugim wychodzi zielone na wierzch. Poza tym co z tego że się cieszycie że puszcza kiełki gdy nadal on będzie miał zimno i będzie stał w miejscu i niebedzie rósł. Natury nie oszukujmy wszystko musi mieć dana temperaturę aby rosło. Jedynie można pomóc agrowloknina i dodać dwa stopnie więcej i wtedy przyspieszyć wegetacje. Ja jak robię rosade to bób rośnie od lutego do czerwca, to jest 4 miesiące a latem wystarczy 2.5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj