ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek42    23

   Bizon ok tygodnia wcześniej dochodzi, ja zawsze mam Bizon i Bachus jednak razem nie mieszam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

 Ile km masz do Sandomierza, a ile do Krakowa? Ja jeżdżę do Sandomierza bo bliżej i wjazd nie taki drogi. Na Krakowie nie byłem, ale tam to jest giełda, nie to co Sandomierz. Tyle że koszty dojazdu znacznie wyższe i wjazd. Musiał bym na trzaskać z tone dziennie żeby mi się to opłacało, bo w Sandomierzu sprzedać tone na raz to proste by nie było. Takie realia. 

 Wiesz gdzie można by dostać taki wąż, albo wałki? Bo mam maszynkę 60 cm to wywalił bym wałki stare i włożył nowe i maszynka by była, bo teraz do niczego się nie nadaje, a aktualnie mam w planach kupić maszynkę 100 cm. Mam ofertę właśnie z wałkami z węża dlatego potrzebuje dobrej rady czy warto czy bawić się z tymi silikonowymi gdzie koszty są kosmiczne.

I takie pytanie do was, co sądzicie o materiale siewnym Bachus + nie duży procent Bizona? Może ktoś próbował. Wyjdzie to jakoś w równym czasie?

 

Potrzebuje 80 kg Bachusa i mam taką ofertę, a innych nie widzę w przystępnej cenie.

 

 

Do Sandomierza mam 80km a na Rybitwy 100km, dużej różnicy nie ma ale za wjazd od busa prawie 80zł.

 

Węża kupisz w Busku u Kruka albo Mikułowicach, w Pacanowie koło ECB też chyba miał.

 

Po ile ten Bachus?

A który bób jest wcześniejszy bachus czy Windsor?

 

Teoretycznie okres wegetacji Windsora to 70-80dni a Bachusa 90-100

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

   Bizon ok tygodnia wcześniej dochodzi, ja zawsze mam Bizon i Bachus jednak razem nie mieszam ,

 No też sądzę że lepiej nie mieszać, ale nie widzę innych ciekawych ofert.

Węża kupisz w Busku u Kruka albo Mikułowicach, w Pacanowie koło ECB też chyba miał.

 

Po ile ten Bachus?

 Mówisz? A jakaś nazwa tego jest, bo jak bym miał kupić to żebym wiedział o co pytać. I na co nawijacie takiego węża?

 

Ofertę mam po 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Wąż gumowy Fagumit. Ja mam na rurce grubościennej.

 

Ma więcej tego Bachusa czy tylko 80kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wąż gumowy Fagumit. Ja mam na rurce grubościennej.

 

Ma więcej tego Bachusa czy tylko 80kg?

Dzięki wielkie, na pewno kiedyś się to przyda.

 

Nie wiele więcej, o ile się nie mylę to coś koło 100 kg, a czemu pytasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że kiepsko w tym roku, wywalają cenę z d*py po 8 zł, a takie to wszystko robaczywe że to jest masakra. Ja tam będę dzwonił jeszcze żeby mi odłożyli to mogę dopytać ile tego dokładnie mają to dam ci znać, a ile potrzebujesz? Tylko że to jest Bachus z małą domieszką Bizona.


Kiedy startujecie z rozsadą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Wczoraj  byłem u tych znajomych co te 4t nasion na świeży  rynek kupili . 4t już nie aktualne , będą sadzić i siać 5t . Pietruszki  mięli 3h i może z połowy h sprzedali , buraka czerwonego też kilka h mięli i też dopiero kilka ton sprzedali . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po fachu! Mam do Was takie pytanie, a mianowicie szukam i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czym konserwujecie świeże nasiona, żeby tak szybko nie czerniały? Moczycie w czymś, czy pakujecie we woreczki i do lodówki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam take pytanie do odob uprawiajacych bob z rozsady, jakich multiplatow urzywacie i po ile wsadzacie nasionek? W jakij fazie rozwoju wysadzacie je w grunt?

Ja uzywam multiplatow 54 dolki 5,5 cm (kwadratowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ciekawe czy pogoda dopisze . Z tego co widać to będzie późniejszy start co do tamtego roku zima ma się utrzymać bynajmniej deszcze więc z zabiegami ciągnikiem może być problem z początku marca . W tamtym roku siałem do ziemi prosto 17 marca fakt kawałek robiłem ręczną glebogryzarką ale kawałek 15 ar w 3 godziny zrobiłem że ziemia super była ruszona teraz może być problem że ciągnikiem się nie wjedzie i znów trzeba ręcznie robić :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

W sumie, już mi nasionka pływają, i ziemia posypana w multiplaty, ale tylko tak symbolicznie ;) Muszę dokupić więcej foremek :)

 Do następnego czwartku u mnie ma być w nocy około -6, dniami praktycznie niby na plusie ma się zacząć, śniegu na polu mam grubo, ze 20 będzie, chyba jeszcze trochę z tą rozsadą trzeba poczekać.

 

Ile sadzisz w tym roku multiplatów, jakich używasz?

Sprawdzałem pogodę długo terminową to pierwszy tydzień marca ma być dzień 1-3 stopni, a noc -6.. Ciekawie się nie zapowiada. Oby się nie sprawdziło.

Edytowano przez RubenDesiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jednak trochę się różni w różnych miejscach Polski :) Długoterminowa pokazuje, że za tydzień już ma być na plusie w okolicach 5, a noc w okolicach 0/-1.Co do tego jakich używam multiplatów, em przeczytaj kilka postów wyżej ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj