ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

sokolam    5

Bachus wedle moich doswiadczen okolo tygodnia po topbobie wyszedl wiec to ogromna roznica przy wczesnym bobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No może tak, jak był Bizon i Bachus to ten drugi też tydzień później doszedł ale za to plenność miał większą , duże strąki i grube nasiona , nawet go inaczej będę sadził teraz bo wrzucałem po dwa i z prawie każdego po dwie łodygi wyszły to było za gęsto trochę choć nic się nie stało , teraz będę walił gęściej ale po jednym i powinno być ok. A jak będzie to się okaże , prześlę potem zdjęcia , gdzieś w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Nasiona może i większe ale dla mnie to nie ważne.. Tydzień różnicy czasem decyduje czy sie coś zarobi czy pracuje za grosze. 2 lata temu pierwszy bób sprzedawałem po 25zł/kg za 3 dni był po 12zł a za kolejne 3 dni po 8zł. Więc może być drobny byle był wczesniej :)

 

Mój w multiplatach zaczyna własnie wychodzić... trzymam w domu w wolnym pomieszczeniu, ogrzewanie wyłaczone bo by juz 2 dni temu powychodził a troche strasza jeszcze mrozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

a czym go sadzicie z wytłoczek? sadzraka do warzyw?

 

tak ;] 2 rzędy, szybko idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Ja mam 4 rzedowa :P rozsady bobu nie robie, ale myslę nasiona w ta redlice rzucac i tak go siac zaraz w gruunt. wypali to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

wypali ,czego miało by nie, No ja dziś się zapędziłem , rano wziąłem się za uprawę i zanim skończyłem to już biało na polu było hihi, dobrze że nasin nie zaprawiałem , teraz mają deszcze przyjść i będzie odłożone sadzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

w deszczu lepiej sie przyjmie :D a Ty bedziesz juz sadził czy siał dopiero do gruntu? :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja prosto w grunt , nie robię rozsad , 30 ar w tym roku i pod folię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

1,2h na dobry początek . O uklepanie pola się nie obawiam  bo mam dwa młoty udarowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No jak tak to pójdzie jak z płatka , troszkę dłużej ale się zdąży :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Co tam słychać na polach bobowych? :), u mnie w sobotę już 30 ar wsiane w grunt i przykryte folią , w tygodniu jeszcze 20 ar pójdzie tak normalnie bez przykrycia , no chyba że ta zima co niby zapowiadają się przedłuży .  A jak u was? ,chwalcie się ,jakie plany czy już już porobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

dokładnie kolego co drugi dzień pada i narazie brak widoku na wyjazd w pole a rozsada na 1,5 ha musi poczekać żeby tak przekropnie było latem to bym się cieszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja mam doniczki na trochę ponad 2ha, a pilnie do wysadzenia prawoie na 1ha. Jeśli będzie tak przekropnie latem to też nie ma się co cieszyć bo będziemy pracować za grosze tak jak w 2014, co z tego, że było 9-11ton z ha jak cena była jaka była. A w tym roku nasadzeń wszystkiego jest masa. Jak tacy co mają po 50 krów dojnych i sadzi 1ha boberku a tego nie miał na polu to różnie może być :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Dokładnie w tamtym roku była cena to ludzie w tym roku nawalą bobu. U nas co roku na bób przeznaczamy ok 1 ha +/- 10 a. nigdy więcej ze względu na możliwość pewnego zbytu. A sam już widzę po okolicy że ludzie co nigdy nie uprawiali planują 1-2 ha. I tacy ludzie psują rynek bo jak ceny nie będzie to za rok nie posadzi i tak w kółko ( tzw skoczkowie sezonowi). Nadzieja tylko w tym że jeśli ktos ma odpowiednie doświadczenie w uprawie to jakością plonu można konkurować. Ale pożyjemy zobaczymy może znów będzie powtórka suszy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj