ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Tomek42    23

No ja jak na razie też nie mam problemu , wiadomo jakby było ze 2 ha to może trzeba by było gonić się po giełdach.

  Nasiona gdzie kupujecie?  Ja w zeszłym roku swojego nie miałem, połowę kupiłem  z  Plantico  a połowę od plantatora z netu , i ten od plantatora był lepszy muszę powiedzieć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja miałem bizon i bachus , bachus kupiłem po 6zł od plantatora i był zarąbisty teraz zostawiłem go na sadzenie też ,a większa część jako nasiona poszła na aukcji po dychu ,  bizon poszedł na zielono po 8 zł za pół kilo a końcówka po 6zł wszystko z domu ,nigdzie nie jeździłem .  Kupić bób z centrali to 14-18 za kilo a od kogoś zaufanego wyjdzie po 6-10 i tak jak w moim przypadku był  lepszy niż z centrali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

W tamtym roku sąsiad kupił z netu 150 kg bób był piękny ale wschody były oszałamiające bo powschodziło aż 8% okazało się że plantator zdesykował bób żeby przyśpieszyć zbiór ale pośpieszył się i uszkodził tym nasiona dlatego teraz sceptycznie podchodzę do kupna nasion do rolnika lub z netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No trzeba też uważać , czasem się można sie nadziać , nawet jakoś ostatnio patrzyłem na aukcje i wystawiony ktoś ma bób , zachwalany itd.  a na zdjęciach dziur po strąkowcu co nie miara , ja nie wiem żeby tak perfidnie kit wciskać , przebrałby chociaż :).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Najlepiej nasiona produkować samemu ja od dekady uprawiam bób i muszę powiedzieć że własne zawsze najlepsze i najbezpieczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

  hihi,no tak, jak też tak robię ale mi się sprzedało wszystko i musiałem dokupić w zeszłym roku , teraz już mam zostawione :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

W naszym rejonie , konkretnie w Leszczynku w sobotę już w grunt pierwsi posadzili . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No nie wiem , sam się przymierzam ale chyba trochę wcześnie , będzie siedział długo w ziemi zanim ruszy , trzeba folie zakładać obowiązkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No tak może być, ten później idzie w ciepłą zimie i zaraz rusza i może przegonić ten wcześniejszy , ale po dzisiejszym dniu to sam już kręćka dostawałem tak ciepło było że cały czas o polu myślałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Jakie odmiany sadzidzie?? ja w zeszłym roku miałem bizon a w tym z kazdej po 10 kg na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

U mnie w zeszłym roku szedł bizon i bachus , w tym sam bachus , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Ja mam Bizon, white windosor, topbob, figaro, bachus, bolero, monica, aquadulec i winkieta manita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

ogolnie mam 100 kg nasion. nie wiem która odmiana najlepsza bo pierwszy raz mam wszystki. w zeszłym rok mialem Bizon to nie byla najgorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj