ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Borczok    7

Witam. Jak tam sezon mija . Mam pytanie . U was w gruncie bób tez zrzucił górne piętra związek? Byłem zajrzeć i bachus zrzucil całe górne pietra. Na figaro nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Podajesz ceny za woreczek czyli 05kg, wczoraj byłem na Piaście od 17 do 19 godziny , większość woła 10zł ale po 9  śmiało oddają więc to jest jak na ten czas dobra cena , dziś już może być inaczej , w zeszłym roku  o tej porze szedł już po 5-6 zł za kg, więc różnica jest

Wierzyć mi się nie chce. Z niedzieli na poniedziałek na zjazdowej 4,5zł/kg oddawali a wczoraj po południu to już nawet 4zł wołany był. Bób na co drugim aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Łódź podobnie, ja byłem o 18 i podałem 4 zł a w nocy to już za każde pieniądze szło. A kupcy tylko się śmieją z głupiego rolnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonncio    0

witam

w tym roku pierwszy raz uprawiam bób więc dopiero się uczę

 

mam takie pytania

1. wczoraj zebrałem kilkanaście stronków (dużych) wyłuskałem i zostawiłem żeby sprawdzić jak się przechowuje. i co? po kilku godzinach zaczął brązowieć, bób był w woreczku zamknięty, w pudełku plastikowym otwartym i nawet próbkę włożyłem do lodówki i każdy prawie tak samo. jeszcze jest za wcześnie czy coś jest nie tak? a może to normalne?

2. problem ze strąkowcem (pryskany był 3 razy od początku kwitnienia), mam 3 poletka jedno jest ładne, drugie 2/3 dobre a trzecie 2/3 z dziurkami. kiedy coś moglem zawalić? i co teraz z tym robić? pryskać czymś i zostawić na suche ziarno czy kosiarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

A bardzo zwracają uwagę co do zieloności bobu na rybitwach? Mam kawałek na pagórku południowym i trochę już jest bardziej jasny niż parę dni temu i zastanawiam się czy nie wejść w inne pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Wierzyć mi się nie chce. Z niedzieli na poniedziałek na zjazdowej 4,5zł/kg oddawali a wczoraj po południu to już nawet 4zł wołany był. Bób na co drugim aucie.

 

Teraz to już fakt , nawet po 4 za kg, , cena w końcu musi stanąć na jakimś poziomie , przecież do zera nie zejdzie . W sobotę klient jeszcze wziął ode mnie po 9zł , dziś przyjeżdża ale tylko 4 daje , no nic nie poradzimy , musi przejść wysyp i cena jakaś się ułoży myślę że właśnie ok 4-5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Cena trochę zleciała... Ale to wina tych co sieja po 5 ha czy wiecej.... ile mozna zjesc bobu.... kto lubi juz mu sie przyjadł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

To jedno. A druga sprawa jest taka że sporo podochodziło ludzi z mniejszym areałem i mamy przesyt towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

U mnie ci co mieli 0.5 ha to maja od 3 do 10 ha :) wiec to wina własnie tych ludzi... mało... mało... ciagle mało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

To nie do końca wina tych co sądzą dużo bobu. Oni właśnie mają dużo więcej do stracenia niż ten co ma parę arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Cena nie zbyt rentowna do zarobku tylko na zwrot kosztów. Jak ktos jeszcze pracowników ma zatrudnić to juz wogole dokladka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Cena trochę zleciała... Ale to wina tych co sieja po 5 ha czy wiecej.... ile mozna zjesc bobu.... kto lubi juz mu sie przyjadł ...

A wg mnie to jest wina ciułaczy, którzy mają po 0,3-1 ha bo zrobiło się ich bardzo dużo takich co pracują na posadzie i mają kawałeczek ziemi i zajmują się bobem. Ja przy dużym areale, produkując ładny towar praktycznie nie muszę stać na giełdzie bo albo zabierają z domu albo jeździ się "na umówionego". A na giełdę jak wjedzie 50 aut po 100-200 kg to dla oka jest bardzo dużo towaru. A później oddają za każde pieniądze bo albo trzeba rano do roboty albo coś innego, Druga sprawa to jakość towaru. Fakt tych dużych zrobiło się też sporo, ale oni przeważnie na giełdy nie jeżdżą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

U mnie ci co mieli 0.5 ha to maja od 3 do 10 ha :) wiec to wina własnie tych ludzi... mało... mało... ciagle mało ;]

Oooo kur..a. na bogato poszli w temat. Ja co roku około 1.5 hektara +/- . I tak trzymam juz. Ale ludziom w bania się pier... i mamy tego efekty

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Albo na zasadzie, kurde,  z tej kapusty itp nic nie ma, co by tu zasiać, Wiem, zasadzę bób bo sąsiad wziął tyle kasy to ja nie wezmę. No i później okazuje się, że jednak nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

A tu w tym roku kapusta płaci, truskawki też a na bobie mogą dołożyć. Ja co roku mam ok 10ha, od sadzonki po późny. W tym roku na giełdzie byłem dwa razy na samym początku a tak to idzie cały czas na markety. Tak więc ja ceny nie zanizam. A jak byłem na giełdzie to właśnie ja trzymałem cenę bo ja muszę opłacić zbiór luskanie itd. I chce na tym zarobić bo z tego żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj