ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek42    23

No to nie długo będziesz handlował , we Wrocławiu 25 maja cena była 20zł za kg, zobaczymy jak będzie jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Napisano (edytowany)

U mnie ten z rozsady ma ziarka jak paznokcie, a ten pierwszy z gruntu to takie strąki po 3-5cm

Edytowano przez Szczepanitoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

A ten we Wrocławiu to nasz czy jakaś Hiszpania?? Na drugim zdjęciu co dodałem jest stan z początku kwietnia gdy sarny go przerzedzily. Teraz Ziarna też jak paznokcie ale dostał teraz dużo wody więc liczę 10-14 dni i się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

post-140330-0-25054300-1464633784_thumb.jpgpost-140330-0-68181700-1464633798_thumb.jpg

 

U mnie też susza. W południe to wszystko prawie leżało. Cały dzień tak się zanosiło na deszcz a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

jak masz dużo tego co pokazujesz to już częścią można handlować , cena nadal się utrzymuje na tym poziomie co 5 dni temu  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

oglawiacie bob jezeli nie widac mszycy? czy to raczej zbedny zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

co to za ugryzienia ? to robale jakies ?

 

Pryskałeś na strąkowca jak zaczynał bób kwitnąć?? 

oglawiacie bob jezeli nie widac mszycy? czy to raczej zbedny zabieg?

 

Bób nie ogławia się ze względu na mszycę (choć to pomaga trochę w pozbyciu się jej) , głównie ogławia się żeby nie rósł wysoki a energię którą ma przeznaczyć w pęd ma skupić na strąkach , czyli szybciej nabierają i są większe . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

a jezeeli ogolnie nie jest zbyt wysoki? i ile sie obcina okolo cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0
Napisano (edytowany)

Może zastosuj teraz coś o działaniu wgłębnym i systemicznym

jak masz dużo tego co pokazujesz to już częścią można handlować , cena nadal się utrzymuje na tym poziomie co 5 dni temu   :)


Na zdjęciu wydaje się większy niż w rzeczywistości. Brakuje mu jeszcze kilka dni :) Edytowano przez mefiu000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Te dziurki w kwiatach to na 90% robota trzmieli lub dużych owadów zapylających które inaczej nie mogły dostać się do kwiatu. Sprawdzone na własnej skórze. A co do pryskania 2 razy w tygodniu pyretroidami to dla mnie bez sensu ponieważ bób na zdjęciu dopiero  kończy kwitnienie i jeszcze nie ma widocznych zawiązków strąków. Podstawa to częsta lustracja pola a nie pryskanie na zaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

dobrze słyszeć że to robota trzmieli bo dużo ich chodzi w bobie i pszczółki jak w roju ich lata. dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

a jak we Wrocławiu? Bo cena cały czas 20 zł i nic się nie zmienia wiec ciekawe co tam się dzieje?

U mnie w łódzkim 28-ulewa, 29-cały dzień padało, 29-ulewa dwa razy, a dziś od południa cały czas równo pada, wody już dużo dużo!

Jest czas wiec można parę fotek wrzucić:-)

post-180001-0-24598100-1464712434_thumb.jpg

post-180001-0-03054900-1464712476_thumb.jpg

post-180001-0-96875400-1464712596_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

między rzędami ok 65 a miedzy krzakami ok 40. Pole 0,8 ha minus dwa przejazdy wyszło ponad 20tys. szt. sadzony ręcznie pod dołownik bo kubki w paletkach 65x65. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Fajnie,że taki deszczyk, u nas dookoła ulewy a u mnie 5 litrów spadło. W łodzi był bober po 20 zł, ale taki jak u kolegi w strąku na zdjęciu, szkoda to temu życia odbierać, miał tego z 15 kg. :D  co do kwiatków to tylko się ciszyć, że takie dziury bo to trzmiele, trzmiel nie pierdzieli się z rozchylaniem kwiatka tylko przegryza dlatego jest bardziej wydajny w zapylaniu od pszczół  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie też bób rośnie na 60 arach, później wrzucę jakąś fotkę. Tutaj kiepsko z deszczem, co dwa dni spadnie parę kropli i na tym się kończy..

 

Kiedy pryskacie na strączkowa bobowatego? U mnie już przekwita powoli. 27.05 spryskałem i myślę czy nie spryskać jutro dla bezpieczeństwa. Kiedy dokładnie ten chrząszcz żeruje na tych strąkach i nasionach, kiedy składa te larwy w jakim okresie?

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych. W jednym miejscu na dosłownie paru metrach kwadratowych mam takie dziwne łodygi i liście. Bób w tym miejscu ma cieniuteńkie łodygi oraz liście takie malutkie i zwinięte w taki prawie rulonik, czego to jest przyczyna? Wszystko rośnie normalnie, a tam mam takie dziwactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

To jak spadnie parę kropel to nie tak źle. Ja pryskam jak pojawią się pierwsze kwiaty a potem za 10-14 powtarzam i nie spotkałem u siebie dziurawych ziaren. Tylko pryskam środkiem układowym. Co do skrecenia to ja miałem taki przypadek że jak sąsiad pryskal zboże chwastoksem i wiatr zawial na bob to go momentalnie poskrecalo, żonę u Ciebie też tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie obawiam się czy nie zrąbałem bo tyle roboty miałem, że spryskałem go 27.05 na strąkowca bobowatego. Wcześniej jeszcze pryskałem na oprzędzika ale to na początku. I nie wiem czy się nie spóźniłem, bo 27 to już zaczął delikatnie przekwitać. Myślisz że będzie robak czy jeszcze nie?

 

Co do liści to może na początku rzędów jak pryskałem na chwast to poleciało trochę więcej i stres'a przeżył :D wiec jest ok.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Przekwitac w sensie że pierwsze kwiaty (pierwsze piętro) już zapylone? Może nie będzie źle. Możesz dla pewności powtórzyć czymś układowym.

Edytowano przez bartek500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj