Skocz do zawartości
DonCorleone666

zetor 7745 pytanie o spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Mario81    4

kiedys miałem zetora 7211 i działke 1,2ha ciezkiej ziemi to spalał na zaoranie tego pola 35litrów wiec jak Ci spalił w tym suchym roku 20 to tragedi nie ma

ROL--PARTS    3

Panowie Zetor spali troche wiecej.Ale w razie czego jedziesz do pierwszego lepszego sklepu i za pare groszy masz prawie wszystkie czesci.

Naprawy podejmie sie kazdy mechanik.Cos za cos.  :)

Wiadomość z agroFakt.pl

adamek1942    2

Ale z tego ci piszecie to tylko te modele palą tyle ?? a te starsze 8145 ?? czy chodź by polska 80-na  to te tak samo palą albo i więcej bo przecież to są cięższe ciągniki.

ROL--PARTS    3

Mam juz 2-lata Zetora 9145 Turbo.Powiem tak ciagnik nie do zajechania.Ale paliwko lubi ja mis miod.(10-1l godzina) Ale tez,swoje zrobi :) 

DarekD    56

kiedys miałem zetora 7211 i działke 1,2ha ciezkiej ziemi to spalał na zaoranie tego pola 35litrów wiec jak Ci spalił w tym suchym roku 20 to tragedi nie ma

czyli ,w porównaniu do 7245  z turem ,wpływ na zużycie miał poślizg kół.

Kolega porównuje spalanie do 3P ,jest tak jak ktoś na tym forum pisał :orząc mocniejszym ciągnikiem ,zwłaszcza  z napędem , nie zwracasz uwagi na głębokość i z reguły orzesz głębiej bo traktor pociągnie

Edytowano przez DarekD

volvo1150    8

każdy spali swoje znam takich co c 360 na 1ha 3 klasa palą 40 l ale to wszystko zależy jakim sprzętem robimy i jak jest sucho mokro jaka klasa ziemi ale sprzęt musi być dobry ja mam ursusa 4512 spali na 1 ha 12 l -15 l zależy od roku miałem 4 pługi stare ug palił na 1ha ok 20 l kupiłem 3x40 pali mniej bo inny pług ja wam powiem czego jest taka mentalność o zetorze że dużo pali bo ludzie do 7711 zakładają pługi 3*35 albo agregat 2,10 co ten ciągnik pociągnie 3 metry i to na każdej wiosce się taki znajdzie i gada że mu dużo pali widziałem w tym roku jak zetor 7211 z pługami 2 skibowymi i temu to spali tak samo macie z c360 2 pługi i więcej od mf 255 spali bo mf z 3 orze i mniej wychodzi albo założą przyczepkę 3 tony i w transporcie dużo pali a ciągnik ma 8 czy 9 ton uciągu to niech mu 6 ton dadzą i 2 razy jeździć nie muszą i mniej spali

DobryxD    1

mam do czynienia   z zetorami 7711   i tez 7745  i 7745 turbo, palą mało porównaniu do ursus 912  ale całkiem ina moc,  polskie ursusy przy tych zetora sie chowają styłu , ursus 912 są ciezkie i silniki mocno przymulone ,

zetor 7745 turbo przy ośnieżaniu obory maks 1500 przywazniej 1200 to na godzinę wychodzi mi 2 litry,

w transporcie zadna góra ich nie zatrzyma szybko,  zetory mają szybka skrzynie ponad 40 km i automatyczna blokadę przedniego mostu,  w orce za duzo spalanie tez nie jest,   zetory 7245  porównaniu do 7745 to całkiem ina moc 7745 mają ine przełożenia  duza różnica mocy, ja by ktos chciał kupic zetora 7245 czy 7745 to polecam 7745 droższy ale lepszy .  Komfort bardzo dobry,

adamek1942    2

Czyli 80 polska chla jak smok??? a zachwalają co niektórzy ludzie ze mało pali.To jaki ten pług to zetora 7745t  polecasz polską starą ug 4 skiby ?

volvo1150    8

znajomy ma john deere 2300 to jest zetor w barwach johan deere z 4**35 ładnie mu śmiga ma 81 km to mówił że nie ma co robić pług ma od prywaciarza ładnie mu orze  ja swoim 4512 orałem 4*35 na 3 klasie tylko na glinie był problem i kupiłem 3*40 to śmiga aż miło górka nie górka

DobryxD    1

Czyli 80 polska chla jak smok??? a zachwalają co niektórzy ludzie ze mało pali.To jaki ten pług to zetora 7745t  polecasz polską starą ug 4 skiby ?

zetor pociągnie, tylko polskie pługi słabo oraja,  zachodnie lepiej przykrywają itp. polska 80   dobry jak cos ciężkiego ma ciagną i powoli,

ja wiem u wujka oraliśmy i wiem co te zetory umią i ile palą,  zetor 7745 turbo automatyczna blokade przedniego mostu szybka skrzynia komfort w kabinie,  a polskie ursusy głośne i mułowate,  ursusa 80 wujek używa tylko do rozrzutnika , kazdy broni ciągnik jaki ma

DobryxD    1

czyli zetor 7745 zrywniejszy od 80 tki ??

tak o wiele zrywniejszy

utek    6

Jeżeli tylko użytkownik potrafi dopasować odpowiednią maszynę do zetora i zna charakterystykę pracy silnika, to spalanie będzie niskie. Niektórzy pałują na max, ale to nic nie daje, a spalanie znacznie wzrasta.

Faktem natomiast jest to, że taki 7211 ze standardową skrzynią kompletnie nie nadaje się do transportu, pod względem ekonomicznym. Żeby w miarę "szybko" jechać musza być wysokie obroty, a spalanie wtedy rośnie znacznie. 

DobryxD    1

dokładnie   ale mozsta do zetora 7211 stawic koła 34 i pojedzie wtedy ponad 30 km

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się