Elektro2015

Kupno Nh td5.85

Polecane posty

Elektro2015    89

Witam zamierzam kupić NH td5.85
Co sądzicie o takim wyposażeniu i cenie
rewers przy kierownicy, skrzynia 12x12 klimatyzacja, fotel pneumatyczny, fotel pasażera, obciążniki przód 8x40, pneumatyka 1 i 2obwodowa, opony przód 380/70R24 tył 480/70R34, dwie pary hydrauliki, radio, kule CBM, oświetlenie robocze 6 sztuk, skrzynka narzędziowa,
Cena 122 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

Jako posiadacz td5050 (odpowiednik td5.95) ja bym Ci polecił właśnie t5.95 - te 10 koni daje dużo przy orce z pługiem 3 obrotowym na górkach czy ciężkiej ziemi. a z opcji wykluczyłbym fotel pneumatyczny - drogi a zwykły w zupełności wystarcza i jest wygodny. Opony dobrze że bierzesz szersze, też je mam i są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

ale mam teraz dylemat inni mówią że poradzi sobie, a w że nie chyba tylko testy mi zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136
Napisano (edytowany)

Kup 3 skiby i będziesz jeździć a z 4 to będziesz się tylko zastanawial co się może upier... jak by dał radę podnieść TD mają słabe podnośniki 4 skiby to już jest bardzo dużo dla T5 a osobiście mam T6 i też mam 4x50 obrót i jest ok.

Ps mam 4x50 i na piasku 10km/h idzie to Td gdzie ma 40koni mniej chcesz orac 6km/h?

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Witam zamierzam kupić NH td5.85

Co sądzicie o takim wyposażeniu i cenie

rewers przy kierownicy, skrzynia 12x12 klimatyzacja, fotel pneumatyczny, fotel pasażera, obciążniki przód 8x40, pneumatyka 1 i 2obwodowa, opony przód 380/70R24 tył 480/70R34, dwie pary hydrauliki, radio, kule CBM, oświetlenie robocze 6 sztuk, skrzynka narzędziowa,

Cena 122 netto

 

Dodał bym jeszcze obciążniki na tył ,a fotel pneumatyczny to obowiązkowo ,nie słuchaj głupot bo kiedyś kręgosłup ci podziękuje,też myślę o takim ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

td 5 85 niema szans z 4 obracalnymi a po drugi on jest na zwolnicach jak ursus c360 pług jest zaciężki i 85 jest delikatny do takich ciezarów pomysł nad ursusem 11054 110koni podnosnik 4,5 tony ehr i niejest na zwolnicach to jest plus do ciężarów mozesz sobie poglądać jest masywniejszy ciągniczek

post-23015-0-21994200-1454501204_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zapomnij o 4 skibach, jeśli za gotówkę to ogólnie lepiej dopłacić do czegoś ok 100km, bo te 80-tki to takie trochę ni w piz*e ni w oko.

Pooglądaj sobie tego 11054 jest dość masywny, dobry podnośnik, przód jak w forterze, kabina ok, sam miałem taki kupić ale wyszła frota, no ale to i cena już inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

TD 5050 PO 4 na resorze nawet nie ruszy z ziemi. Mam wersję 3+1 to w 3 ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

td 5 85 nawet z 3 po zasłaby on jest mały ursus 11054 tez ma pełzające biegi i myslę ze napewno bedziesz zniego bardziej zadwolony i moze przeglądy bedziesz miał tansze i w eksplatacji bedzie tanszy ursus od  nh ma co 300mtg przegląd i z czesciami wychodzi około 1400zł  wiem bo mam nh to do rozsiewacz opryskiwacz ale nie do ciezkiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Jest to lekki traktorek nawet w trójce ma nie za lekko. Kolega ma i widzęjak orze. Średnia predkość od 4.5 do 6,5 km/h. Pole owszem troszkę pagórkowate ale nie jakieś wielkie góry. To tylko moje spostrzeżenia natomiast każdy robi i kupuje co chce. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

mój nh td5050 (95 koni) lata w 3x50 Vogel&Noot że aż miło, pierwszy bieg zającem nawet pod górki. sąsiad pożyczył do swojego td5020 to pod górę już nie wytargał ale po równym jeszcze szedł. a ten td5.85 ma 82 konie a nie jak z nazwy wynika 85 i jest stosunkowo lekko (3700kg na sucho)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

a czy jest na forum jakiś użytkownik tego nowego TD 5.85 na comon rajlu? ciekawimnie spalanie w lekkich pracach np opryskiwacz, rozsiewacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Siedziałem w takim NH td5.85 ale jednak wybralem proxime plus 90 wydaje się że masywniejszy ciągnik no i 87koni a nie 82 do tego lepszy udźwig no i półbieg. Tylko ja potrzebowałem do tura i ten tur do tego NH jakos do mnie nie przemówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

Posiadam td5.85 u mnie są ziemie I II sporadycznie III kl do niego mam pług naud trójkę obrotową(dość ciężki ok850kg) , jesienią zaorałem pare ładnych hektarów i powiem tak że w zależności od zwięzłości gleby pracowałem z predkością od 5,5 do 10km/h. Zasilanie common rail robi dobrą robote ciągnik jest dużo bardziej efektywny od niskich obrotów niż zasilany zwykłą pompą ( porównuje do zetora proximy 90). td5.85 ma 86koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

no dobrze kolego ale jak ze spalaniem? ja sie przymierzam do tego TD 5.85 bo potrzebuje ciągnik do opryskiwacza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

spalanie to pojęcie względne... na twoim miejscu wybierając ciągnik pomocniczy wybrał bym td5.75 ten trzy cylindrowiec w lekkiej pracy spali zdecydowanie mniej od td5.85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

no tak tylko że np w żniwa do tego 85 podczepie przyczepe 10 t (być może do niej jeszcze 6 t) i pojade na skup z rzepakiem a tym 3 cylindrowym to juz tak nie bardzo... a pozatym z pełnym opryskiwaczem 3000 litrów z belką 21 m to myśle że na niektórych polach bedzie miał co robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

mój nh td5050 (95 koni) lata w 3x50 Vogel&Noot że aż miło, pierwszy bieg zającem nawet pod górki. sąsiad pożyczył do swojego td5020 to pod górę już nie wytargał ale po równym jeszcze szedł. a ten td5.85 ma 82 konie a nie jak z nazwy wynika 85 i jest stosunkowo lekko (3700kg na sucho)

Co to ten zając ? Może chodzi ci o trzeci zakres? Pług PO 4. waży ponad 1500 kg w wersji 3 skibowej o 150-200 kg mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Również myślę na kupnem tego ciągnika choć od jakiegoś czasu mam trochę obaw. Kiedyś myślałem że seria TD różni się tylko wygodą i wyposażeniem od T (rewers elektrohydrauliczny itp. itd.) jednak czytałem sporo opinii iż jakościowo i względem awaryjności również różnica jest duża. Dużo ludzi pisze że są nawet gorsze od nowych Ursusów, Farmtrack-ów itp. Czy są właściciele tych maszyn i mogliby się podzielić swoją opinią, ile zrobiliście mth i czy coś się działo, jak się sprawuje w rzeczywistości, jak cenowo wychodzi serwisowanie tych maszyn ? Parametrami oraz cenowo ciągnik ten najbardziej mi pasuje jednak boję się trochę tych opinii. Będę wdzięczny za odpowiedzi gdyż w okolicy nie znam nikogo kto miałby ten ciągnik i mógł podzielić się spostrzeżeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Ursusy i Farmtracki się nie psują??? Ursusa 80km z turem mają na oczyszczalni to po roku czasu złom totalny a tysiąca godzin nie ma. Farmtraka znajomy ma i nic nie narzeka ale jak widzę ze orze i dym z komina idzie jak przy starym ursusie to już o nic się nie pytam. Td to szału nie ma za tą cenę, jedni narzekają inni chwalą, zależy kto co nimi robi. I też nie ukrywajmy dużo się ich sprzedaje to zawsze się jakieś rodzynki znajdą ze serwis co troche jest.W sumie bez awaryjnych ciągników to już chyba nie ma, Grunt to dbać o maszyne serwisować i nie dawać w piz...de... jak to niektórzy robią ponad siłe ciagnika a pożniej ze ciagle coś siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj