oaxis3333

Ciężka brona kompaktowa 3m do 140 km

Polecane posty

oaxis3333    39

Witam .  Szukam dla siebie brony kompaktowej 3 m do ciągnika ares 710 rz 140 km do kwoty 23 tys 

Ziemie mamy gliniaste zwłaszcza góry   troche piachów i mieszanej gleby ...

nie chcem grubera bo u nas jest dużo zwierzyny łamią zboża zwłaszcza żyta potem trudno to uprawiać gruberem (zapycha sie )

Brony używał bym tez do poplonów , nawozów zielonych np łubinu .

 Chciał bym aby brona była ciężka .... 

podajcie Firme , model , cene, wage

Niedaleko mnie jest Korbanek i Euromasz 

 

Doradźcie panowie !

 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Z ciężkich broń to wyszła fajna Nowa ze staltech na wzór adresem i Nowa mandam z asymetrycznie rozlizonymi talerzami, wersję 3 M ważą ponad 2 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

staltech wygląda na wytrzymałą  masa 2100 kg talerze 560 mm

szukałem tez i znalazłem   z expomu http://www.expom.com.pl/goliat.html  

 

te dwie wyglądają ciekawie i mają dużą masę  zna ktoś cenę tych bron ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

niektórzy użytkownicy mają racje że AF upada a ludzie nie potrafią na tym forum czytać ze zrozumieniem i nie uzasadniają swej wypowiedzi ..... temat do zamknięcia bo pomocy i tak nie uzyskam :(

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Agro-masza nie polecam- co prawda miałem do czynienia z zestawem upr. siewnym tego producenta i powiem że wykonanie i dokładność pozostawiało wiele do życzenia 3 letni sprzęt a spawałem ramy non stop(materiał ram to chyba plastelina :) ,fakt ze to były ich pierwsze maszyny) teraz mijam szerokim łukiem tego producenta.

 

 Przymierzam się do uproszczonej uprawy i robiąc rozeznanie trafiłem na agro lift. Brony od nich ma kilku znajomych rolników i każdy chwali ,podobno można sobie wybrać u producenta grubość i ramy i dokonać ew. zmiana ,konfiguracji z wałami do wyboru kilka też jest. Jak dla mnie w relacji cena-jakość jest jak najbardziej sensowny.

 

 

http://agro-lift.pl/oferta1/maszyny-rolnicze/brona-talerzowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja posiadam agregat uprawowy (talerzowy) Unii Ares XXL 3,5 m w wersji półzawieszanej, maszyna super, ciężka, gruba rama, wzmocnione trzymaki talerzy, piasty bezobsługowe, talerze 660 mm, wał rurowy 600mm, w porównaniu do innych to naprawdę maszyna, no i 7m długości. cena ok 43 tys.  Z powodzeniem zastępuje orkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Sasiad ma geparda i sobie bardzo chwali solidne wykonamie,solidny material solidnie pomalowany,przemyślana kolstrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Grano mi się podobają bierz taką a będziesz zadowolony i zrobi piekna robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Jak tam?

jakies decyzje zapadły?

Mam ten sam problem. Rynek takich maszyn to od 15 do 50 tysięcy złotych i bądź tu mądry co wybrać.

Są  firmy garażowe, są srednie polskie marki, są grubsze polskie marki, są i zachodnie.

Pytanie czym się bedą różniły maszyny za 15, 25 i 45tys?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

poproszę inny zestaw odpowiedzi :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I to przy zakupie jest chyba największym problemem. Cena, która w przypadku tej samej maszyny a różnych producentów jest tak rozbieżna. Czasem za jedna można kupić 2 innej marki i jeszcze zostanie. Kolejnym pytaniem jakie się nasuwa to co z jakością ? Niestety z własnego doświadczenia wiem że niestety polski sprzęt który jest tańszy jest też w ok. 90 przypadkach na 100 gorszy od zachodniego :( przykre ale prawdziwe. I tak po kilku ekscesach z nowym polskim sprzętem jestem na bakier. I już go nie kupie. Gdybym o tym rozmawiał kilka lat wstecz miał bym zupełnie inne zdanie co do naszego krajowego sprzętu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

kup Amazone a będziesz zadowolony tylko że w kieszeni będzie lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj