Andrzej11111

Opony na tył do Bizon Super Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrzej11111    328

Witam
Mam zamiar wymienić opony z tyłu u Bizon Super Z056 aktualnie są założone oryginalne 10/75-15 i chciałbym założyć 11,5/80-15,3

Z przodu rozmiar opon to 23,1/26
Jakie jest wasze zdanie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Czy to ma znaczenie? uważam, że nie. Czemu chcesz je zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Właśnie nie ma żadnego znaczenia byle na felge pasowały i będą pasowały 11,5 no chyba że masz w bizonku tylni napęd???????? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej11111    328

lks91: Po prostu wymieniam na nowe, dlaczego uważasz że nie ??

 

jonkszi: No niestety "to jest ta wersja bez napędu" :) Pasować będą

  Moje pytanie brzmi czy można coś takiego zrobić czy nie odbije sie to na pracy kombajnu bo większa opona to i tył się trochę podniesie i jakie będzie kierowanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

ja bym tego nie robil poniewaz na oryginalnych jak sie jedzie z gorki to potrafi ziarno spadac na wentylator bo jest pod duzym katem, a co dopiero jak mu tyl podniesiesz.. przeciez oryginalne spokojnie wystarczaja, po co chcesz wieksze zakladac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem zmienione i było bardzo dobrze, bo z tyłu stał wyżej, minimalnie zmienił się kont dzięki czemu lepiej czyścił i mniej gubił. Tylko z tyłu powinny być 11 opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja mam w swoim opony od jakiegoś rozrzutnika, takie były jak kupowałem kombajn, są sporo wyższe od oryginalnych, i jak ustawiłem sita i ten grzebień z tyłu wg książki to się okazało że zatrzymywało zboże i plewy na sitach i zawaliło całą arfę. Musiałem obniżyć ten grzebień i zwiększyc wiatr i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Na 11 będzie mniej gubił na sitach i wytrząsaczach tylko musisz pilnować wiatru, żeby nie zawaliło sit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekp    0

Przy 11 jest jeszcze taki plus  że gdy są mokre żniwa tył tak szybko nie siada i łatwiej jest wyjechać kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej11111    328

Opony kupiłem nowe takie jak oryginalne ponieważ różne są zdania na ten temat nie tylko z forum. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Życzę Wszystkim Wesołych Świąt :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

w rekordzie są 11 i stoi równo

 

Ale Rekord to inna konstrukcja zawieszenia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11

Witam świątecznie! Panwie czy wersje eksportowe oparte na Z056 nie miały na tylnej osi w standardzie 11,5?  My założyliśmy właśnie takie po kapitalnym remoncie tylnego wózka ze względu na masywny elektromechaniczny szarpacza z Wągrowca. Plusy to większy prześwit (1 cal więcej pod osią to (co ważniejsze) znacznie więcej pod "wachlarzem" odrzutnika szarpacza )  Nie bez znaczenia jest też  mniejszy ześlizg tyłu na pochyłościach..i dość równe prowadzenie w trudnych warunkach.


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj