darek16

Czy ktoś jeszcze używa Snopowiązałki ?

Polecane posty

darek16    25

kosi jeszcze ktoś Snopowiąnzałką .To były czasy przywozić do stodoły i wynosić potem znowu wnosić.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ZNam kolesia (stary kawaler) :) sąsiad mojej babci kosi jeszcze snopowiązałką :):) .Ale najlepsze jest to ze ma Bizona w super idealnym stanie który stoji w garażu i bardzo żadko jest używany :):) .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

w ubiegłym roku sprzedałem komplet snopowiązałka młocarnia warmianka i prasa kuna z przeznaczeniem do roboty. a najśmieszniejsze że sprzedana została w okolice warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na wsi jeszcze kilka osob kosi snopowiazalkam u mnie stoi pod wiata ale na zlom to tego szkoda oddac bo jest w dobrym stanie ale jak trzeba bedzie to na zlom pujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

My w te żniwa bawiliśmy sie z kuzynem starą snopowiazałką kosiliśmy jakieś chaszcze(ugór obok naszego pola) a snopki zwieźliśmy i spalilismy:p


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja mam jeszcze snopowiazałkę Warte 2 na chodzie, ostatni raz urzywana w 2006 roku. Narazie stoji ale pujdzie w wolnym czasie do rozbiórki jak jej 3 poprzedniczki. Do dzis przydają sie ich elementy. Np. z głównej rury tata robi zagrody dla krów w oborze. Różne prety, kontowniki, czy wałki wykorzystuje sie do naprawy lub budowy nowych maszyn.

Jak ktos ma jakaś snopowiazałke na chodzie to może sprzedac ją komus kto uprawia wierzbe energetyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja mam jeszcze cały zestaw (snopowiązałka+mcłcarnia+prasa). Od ok.10lat stoi nieuzywany. Gdyby to wszystko sprzedać zaraz po tym jak kuilismy kombajn to jakas kasa by była a teraz to by poszło za cenę złomu uzytkowego.

W moich okolicach już nikt w ten sposób zboża nie zbiera, ale pamiętam kiedy jeszcze jako dziecko przyglądałem się pracy rodziców i dziadków tym sprzętem. Ech... łezka w oku się kręci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

ja ją rozłożyłem na części pierwsze. :(

ale pamiętam jeszcze snopowiązałkę w akcji :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a snopowiązałkę udało mi się jeszcze sprzedać to w zieliśmy 500czy800zł.Ale jak ktoś jeszcze ma snopowiązałkę to morze muzeum kupi.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja też mam taki zestaw snopowiazałka, młocarnia i prasa. Stoja teraz za stodoła i czekaja na lepsze czasy :lol: <_<

Jak ktos potrzebuje pomocy w naprawie takiego sprzetu to służe pomoca. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
svecla    0

Jeżeli ktos ma snopowiązałkę + młocarnie + ewentualnie (bardzo chętnie) prasę to chętnię zakupie za rozsądną cenę. Przeznaczenie - a jakże - do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja mam na sprzedanie snopowiązałkę w idealnym stanie garażowana cały czas, jest to Warta 2, wiąże idealnie. Jak coś to piszcie na PW.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

to ciekawe ten rolnik myśle że ma mało ziemi i chce żeby pracy na dłużej starczyło dlatego tak robi ja też mam młocarnie szerokomłotną msc-7b z wyrzutnikiem plew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

10 lat temu porozbierałem cały zestaw na części pierwsze i ciągle jeszcze mam niektóre elementy. Ogólnie posłużyły jako dawcy organów przy kilku pracach i pomysłach ale jest jeszcze kilka rurek , kątowników , ceówek i wałków w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169
Napisano (edytowany)

Widze temat aktywny....tez pamiętam swoja wiązałkę w akcji...plus młocarnie i prasę,jako dzieci kilka lat jeździłem ciągnikiem z wiązałko,kilka lat maszyny te stały i zawalały,ilu złomiarzy chciało je kupić....wszystkie maszyny sam rozebrałem na części , z młocarni zrobiona mala przyczepka służy pod zbiornik z woda i do ziemniakow których wchodzi tam sporo ponad tonę...gdyby te kulka były większe....ogólnie to dożo żelastwa z tych maszyn było,nie opłaca się sprzedawać na złom,trochę wolnego czasu i chęci szlifierka do reki i do dzieła !

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Taa,to nieoceniona składnica części,sprzedać na złom to grzech byłby.Mam już tylny most z dużego fiata,ze stołu od warty bedzie wózek do hedera.

Jak ja nie lubiłem snopków w kupki układać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja niestety nie mam takich wspomnień :( Od czasu jak kombajn kupiliśmy snopowiązałka została sprzedana a to było dawno i miałem 4 może 5 lat. Kojarze tylko jak coś z dziadkiem jeździłem na ciągniku wtedy ze snopowiązałką :D

 

PS. Wiem że wójek ma w stodole maszynę, prasę i silnik już lata nie używane i może będzie sprzedawał(najwyżej jeszcze się dowiem) a snopowiązałka też jest ale mu na części idzie więc zostawi sobie. Więc jak coś to pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

O snopowiązałke leśnicy pytają bo potrzebują na snopki do zwierzyny na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsbert    0

Ja mam złe wspomnienie odnośnie snopowiązałki której już dawno nie ma. Ucieła mi palec wskazujący przy zakładaniu naostrzonej kosy. Na szczęście palec mi przyszyli i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Mój teść ma snopowiązałkę Warta 2 na sprzedaż. Od 10-ciu lat nieużywana, kompletna stoi w garażu. Kupił ją jako nową i użytkował na 10ha. Aż szkoda rozbierać na części, ale jak nikt się nie trafi to tak trzeba będzie zrobić - potrzebne miejsce na nowe maszyny :-)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj