Pompek

MF 8110 problemy ze skrzynią

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pompek    0

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem MF 8110. Niedawno zauważyłem że skrzynia biegów głośno pracuje, dzieje się tak wtedy gdy wrzucam w rewersie jadę do przodu albo do tyłu i puszczam sprzęgło wtedy w skrzyni zaczyna coś głośno trekotać, natomiast gdy wcisnę sprzęgło trekotanie ustaje. Po wciśnięciu sprzęgła i ustawieniu wajchy rewersu w pozycji jałowej trekotanie ustaje. Podczas jazdy raczej tego nie słychać. Tak samo dzieje się z wałkiem przekaźnika z tyłu gdy się go włączy zaczyna głośno pracować. Wiek ktoś co może być przyczyną takiego zjawiska?

Edytowano przez Pompek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pompek    0

W modelach 81XX były tylko mechaniczne bodajże. Kilka osób tez pisało o takich problemach ale oprócz stukania wszystko jest ok więc nie wiem czy to jakaś poważna usterka czy po prostu tak ma być... Dodam że to Dynashift.

Edytowano przez Pompek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pompek    0

Jak by to była wina łożyska to by było słychać wycie albo chuczenie a tu słychać stukot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pompek    0

Wcześniej pisał ktoś że miał taki sam problem rozpołowił ciągnik i się okazało że wszystko jest ok więc w niektórych przypadkach może po prostu musi tak być....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

ja w swoim 3655 tez to mam i na biegach jałowych, ten stukot pochodzi od napedu pomp ogólnie hydrauliki w skrzyni. Mi jak ułamał się wałek na którym osadzone jest koło pośrednie od napędu pompy tłoczkowej, stukot po zapaleniu znikną i cała hydraulika, po remoncie wróciło, po prostu ten typ tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie jest to wada ani nie udany model tylko luz między zębny na trybach. Gdy jedziesz luzy się kasują i ich nie słychać gdy brak obciążenia wtedy wszystkie luzy międzyzębne dają o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

To sam można powiedzieć o skrzyni electro comand w NH jak staniesz obok to chodzi i wyje jak stary odkurzacz lub CVX w CASE... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompy w tych modelach słychać to fakt, ale kolega tu pisze, że po wciśnięciu sprzęgła lub w pozycji neutralnej przekładni nawrotnej problem ustaje, więc hałas ewidentnie jest na wałku pośrednim w skrzyni. Moim zdaniem są to luzy na łożyskach stożkowych które eliminuje się podkładkami dystansowymi i czujnikiem zegarowym. Z doświadczenia takie luzy konczą się pozniejszymi awariami skrzyni. Także przyjrzyj się temu bliżej żeby uniknąć kosztów.

Edytowano przez Variotechnic

a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pompek    0

Pewnie tak zrobię bo szkoda żeby potem skrzynia była do remontu cała tak może coś mniej kosztownego będzie do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

też mam mf 8110 i co do wałka to też słychać terkotanie ale to tak ma być w każdym modelu z tych lat bedzie słychać tak poprostu ma być a co do skrzyni to zabardzo nie wiem mi tylko coś dzwoni ale to tylko raczej filtr słabej jakości mam go wymieniś i zobacze czy ucichnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj