Skocz do zawartości
agromf

Kukurydza sezon 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agromf    0

Witam, 

Wiem, że tematów na ten temat było już wiele. Jednak co roku przybywa nowych producentów oraz nowych nasion kukurydzy. Mam zamiar zasiać trochę kukurydzy na kiszonkę a część na ziarno, Moja stara odmiana zaczęła się nie sprawdzać. Choć sieje nasiona z długim FAO to zaczynam być nie zadowolony z tej odmiany. Jakie Waszym zdaniem są dobre odmiany na kiszonkę a jakie na ziarno odmiany nasion kukurydzy i jakich producentów.Różnych już producentów się pytałem, ale każdy przestawia mi swoje wyniki i wychwala.  Może ktoś z Was eksperymentuje z nowymi nasionami albo z nowymi producenta. Wiem, że do siewu jeszcze trochę czasu, ale chciałbym jak najwcześniej zorientować się w odmianach. Proszę Was o opinie.

massei8    26

u nas w tamtym roku i w tym najlepiej wypadły nk Cooky i nk falkone na lepszych stanowiskach a na gorszych amelior

Wiadomość z agroFakt.pl

kr9292    85

Wczoraj był u mnie facet z Farmsaat. Odmiany w granicach 500 zł na ha. Ktoś z was wie coś na temat odmian z tej firmy??

kornel    3

kolego @kr9292 z jakiego jestes rejonu?;-)

ja mialem poletka w tym roku z Farmsaat-u i naprawde kukurydza mnie miło zaskoczyła,wspaniale radzi sobie z susza i fajny ma wigor wiosna ;-) plonowo również miło zaskakuje;-)

lambogrand    26

Ja na ziarno tylko pionner pr38n86 juz od kilku lat, a testowalem juz wiele kukurydzy z kws i pionnera. W tym roku z 15 ha srednia mi wyszla dokladnie 11200 przy wilgotnosci 25%. Juz zamowione 16 workow na nowy sezon

kr9292    85

kolego @kr9292 z jakiego jestes rejonu?;-)

ja mialem poletka w tym roku z Farmsaat-u i naprawde kukurydza mnie miło zaskoczyła,wspaniale radzi sobie z susza i fajny ma wigor wiosna ;-) plonowo również miło zaskakuje;-)

Jestem z podlaskiego, powiat bielsk podlaski

kornel    3

Ja na ziarno tylko pionner pr38n86 juz od kilku lat, a testowalem juz wiele kukurydzy z kws i pionnera. W tym roku z 15 ha srednia mi wyszla dokladnie 11200 przy wilgotnosci 25%. Juz zamowione 16 workow na nowy sezon

spróbuj Farmsaat a gwarantuje zmienisz zdanie ;-)

@kr9292

zamawiaj smialo,naprawde warto;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez kotwczapce
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak się młóci w zimie.Co się dzieje z ewentualnym szronem/śniegiem, czy dostaje się do ziarna , czy wialnia to wywieje. Na pewno na forum są praktycy, zostało mi do ścięcia jeszcze i nie wiem czy da radę, bo na razie tam nie wiedzie, może w mróz. Gdy temperatura była koło zera, to sita się strasznie zakleiły zaraz.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez wojtas007
      Witam. Oferuje siew kukurydzy. Siewnik gaspardo talerzowy wysiew. Woj. śląskie powiat Pszczyna..