Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

pawelec    89

wytlumacz mi w czym raxil gel jest zły?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja zaprawiam w tym roku Scenic 160 zł na 1000 kg.

Scenic na pewno jest lepszy jak Raxil Żel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

juz doczytałem Raxil Gel zwalcza równiez pleśń śniegową ja ma zakupiony Raxil i zboże doczyszczone tylko żeby naorać szło bo susza że głowa boli (śląsk) :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Raxil Gel nie chroni od pleśni śniegowej. 3 lata temu z tego powodu musiałem odorać sporo pszenżyta. Jak ktoś chce to niech zaprawia dla mnie to szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam pytanie. Przeważnie w zaprawach jest tebukonazol, piotkonazol i strobiluryna. Zwykłe środki do oprysku zboża. To jest scenik.

Jockey to prochloraz z tiazolem. Też mam tego w domu.

Mam te środki w domu i jak bym zmieszał i zaprawił, to by była domowa zaprawa, tylko nie było by koloru to bym musiał dodać barwnika, ale po co mi kolor.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

ciekawa teoria. Za jockeya zapłaciłem 2tyś za 20l. Jak się sprawdzi to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

raxil gel uzywam od bodajze 5-6 lat. mieszkam w rejonie gdzie dlugo utrzymuje sie pokrywa sniezna na polach i nigdy nie mialem problemu z pleśnią sniegową. Tej wiosny jedynie prawie wszystkie oziminy ściął mróz, ale zaprawa nie ma nic do tego. U mnie raxil sie sprawdza i plony są na przyzwoitym poziomie przy średniej kulturze rolnej


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Poszperałem dziś i faktycznie.

Zaprawy to są środki fungicydowe odpowiednio zmieszane. Nic innego. A kolor to jest pigment żeby było widać że zboże jest zaprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

a ja wam powiem tak bo może nigdy nie sialiście niezaprawionego ale ja w ubiegłym miałem taką sytuację, że połowe pszenicy zaprawiłem bo na tyle mi wystarczyło zaprawy i nie chciało mmnie sie gnać po nową do sklepu a połowę niczym nie zaprawiałem i co ano nic bo żadnej różnicy nie było widać ale może to przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zombi330 to miałeś szczęście widocznie pszenicę zaprawia się zawsze u mnie od bardzo dawna bo jest duże prawdopodobieństwa wystąpienia śnieci. Nawet jak innych zbóż nie zaprawialiśmy to pszenicę już tak nawet tymi najtańszymi środkami bo już nie jeden miał czarną przez niezaprawianie. A co do innych zbóż to nie wiem praktykuje zaprawianie od niedawna.

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor9244    1

Proszę Państwa kupiłem lamador i dostałem do tego gratis nawóz donasienny , moje pytanie jak rozpuszcze 20ml lamadoru w 500ml wody to do tego dodaje nawóz czy nawóz oddzielnie rozpuszczać bo nic nie ma w instrukcji jaka ilosc wody w połączeniu z zaprawą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

na stronie ministerstwa rolnictwa w zakładce ochrona roślin znajduje się wyszukiwarka i etykiety środków ochrony roślin. Jest tam i etykieta Raxil gelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

gregor9244 - ciecz przyrządzasz wg instrukcji na zaprawie, a nawóz donasienny dodajesz zamiast odpowiedniej ilości wody

 

czyli 20ml lamadoru + 200ml nawozu i 300ml wody - przynajmniej ja tak robię, tylko na innych zaprawach.

200ml nawozu piszę przykładowo, daj tyle ile pisze na tym nawozie

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

W miejsce preparatu Lamardor polecamy preparat Maredo, który posiada taką samą substancję aktywną i w takim samym stężeniu i dostępny jest w atrakcyjniejszej cenie. Lamardor 400 FS polecany jest przede wszystkim do ochrony zbóż jarych (w tym jęczmienia i pszenicy). Zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje czynne o unikatowym mechanizmie działania: JAU (Protiokonazol) Nowa substancja czynna o działaniu układowym z nowej klasy chemicznej triazolinonów.

 

Ja w tym roku zaprawiłem kinto duo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie mam pytanko.

Dziś zaprawiłem 700 kg pszenicy na mokro Scenic .

Litr rozpuściłem w 5 litrach wody bo tak tam piszę czyli wszystkiego mam 6 litrów.

Taką dawkę daję się na tonę a ja to dałem na 700kg.

Według tego co piszą to powinno się dać 0.3 l na 50kg pszenicy , ja tak zrobiłem w betoniarce , pryskałem opryskiwaczem to mało co było znać.

Dopiero dawka 0.4-0.5 l na 50kg pszenicy ładnie pokryła zboze.

 

Moje pytanko brzmi.Jaki okres czasu tak zaprawione zboze może być w workach by nie spleśniało?

Zboże zaprawiłem dziś a pszenice zamierzam siać koło piątku nastepnego.

Stanie się coś jej w workach?

Czy lepiej rozsypać ją gdzieś w suchym pomieszczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Pszenice scenicem zaprawia się i tak lepiej niż pszenżyto. Ja przez przypadek dałem podwójną dawkę scenica na pszenżyto mam nadzieje że nic się nie stanie. A co do przechowywania to już nie pamiętam czy to był scenic czy baytan ale było napisane żeby zaprawione zboże przechowywać w suchym chłodnym miejscu u mnie zostało jakieś 25kg siałem tydzień temu wysypałem to z siewnika do worka dziś wsypałem do siewnika i tam żadnej pleśni nie było widać. Moim zdaniem po tygodniu nie powinno się nic stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez tak rozrabiam scenika zeby dac 0,5l na 50kg i wtedy jest git. u mnie nie raz zostało i po roku normalnie kiełkuje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Mam pytanie. Przeważnie w zaprawach jest tebukonazol, piotkonazol i strobiluryna. Zwykłe środki do oprysku zboża. To jest scenik.

Jockey to prochloraz z tiazolem. Też mam tego w domu.

Mam te środki w domu i jak bym zmieszał i zaprawił, to by była domowa zaprawa, tylko nie było by koloru to bym musiał dodać barwnika, ale po co mi kolor.

 

Poszperałem dziś i faktycznie.

Zaprawy to są środki fungicydowe odpowiednio zmieszane. Nic innego. A kolor to jest pigment żeby było widać że zboże jest zaprawione.

 

 

Zaprawa różni się od zwykłych środków fungicydowych "na liść" granulacją (czyli nośnikiem i formą substacji aktywnej). Takie zaprawianie nie da efektu, gdyż fungicydy po prostu rozproszą się w glebie lub uszkodzą nasiona. A jockey/ galmano to nie zwykły triazol, lecz fluchinkonazol, którego w żadnym środku na liść nie znajdziesz. Moim zdaniem nie warto kombinować jak koń pod górkę, bo dochodzą koszty siewu i czas. Ziarneka nie powschodzą i będzie płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Owszem niektóre substancje stosowane w zaprawach są substancjami z fungicydów. Jednak w zaprawie mamy precyzyjne dawki, które nie spowodują fitotoksyczności poprzez np. przedawkowanie. Może to spowodować ograniczenie lub brak wshcodów. Część substancji występuje tylko w zaprawach. Kolejna sprawa to formulacja. Proszę zwrócic uwagę, że zaprawy mają formulację FS, która powoduje odpowiednie pokrycie i zatrzymanie substancji aktywnych na powierzchni zairaniaka przez określony czas. Biorąc to wszystko pod uwagę lepiej chyba kupić gotowy produkt i mieć pewność, że nie będzie problemów ze wschodami.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

panowie mam poznaniaka bez zaprawiarki,i chce kupic zaprawiarke do niego,myslicie ze to dobry pomysł?zaprawiam na sucho,zastanawiam sie dlaczego ludzie wymontowywuja te zaprawiarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zły pomysł. zaprawy w proszku to przezytek i sa to słabe preparaty. zapraw sobie w betoniarce dobra zaprawa i wtedy bedziesz miał efekt a nie tylko sumienie oszukujesz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

bialy2005 a jakie preparaty polecisz?czy owies też zaprawiacie? ja zaprawiam tylko pszenice i pszenyto.

 

po zaprawieniu ziarno trzeba suszyc? czy mokre dobrze bedzie sie siało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj