Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

proxy8441    245

jakie zaprawy polecacie na zboża ozime? Głównie chodzi mi o pszenzyto i pszenice.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

scenik, baytan, kinto duo, lamador


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ja w tamtym roku zaprawiałem Scenikem. A co myślicie o zaprawie maxim? W tamtym roku miałem Ozona tym zaprawionego z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja miałem zaprawione Lamardorem właśnie i Scenikiem, bez problemu mozna zaprawić tymi zaprawami np. w betoniarce czy mieszalniku? W jakich postaciach te zaprawy występują?

 

dralo co wykorzystywałeś do zaprawiania? ładnie nasiona pokryły się zaprawą?

 

biały w TAP pisało była jakaś wzmianka chyba w sierpniowym numerze coś o Baytanie że chyba obniża zdolność kiełkowania.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jest taki artykuł, ale nie ma porownania z innymi zaprawami. Mysle ze kazda w jakis sposób osłabia siłe kiłkowania nie zdolność! A co do plesni to jedna i druga spokojnie da rade ja uzywam scenika i było oki w ubiegłym sezonie gdzie u ludzi zdziesiatkowało obsade bez zaprawy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

czyli polecasz Scenica? Bez zaprawy ani nie wyjeżdzam w pole. A ile przed siewem zaprawiasz bezpośrednio przed?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie zauważyłem żeby po baytanie słabiej kiełkowało ale jęczmień jary tak jakby lepiej się krzewił.

Jakie nawozy donasienne stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Ja stosuję Scenic razem z insolem j tytan. jestm zadowolony. koszt nawozu jest śmieszny (ok 10-12 zł/l i starcza na 1 tonę materiału).

Osobiście polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

W tym roku wydaliśmy ciekawą publikację poświęconą zaprawianiu zbóż. Zawiera ona ciekawe informacje, niezalżnych ekspertów, dotyczące najgroźniejszych chorób zwalczanych przez zaprawianie, technik zaprawiania oraz zaprawiania nasion skladnikami pokarmowymi. Polecam w wersji elektronicznej http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/pl_2012/pdf_2012/vademecum_ZIELONY.pdf lub jeśli ktoś woli w wersji papierowej to chętnie prześle (adres na priv).


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Ile przed siewem mozna Zaprawiac zboze zaprawa Scenic? Nic sie nie stanie na 3 tyg przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Zaprawiając Scenikiem ładnie kryło w betoniarce. Zaprawiając jęczmień Lamardorem no niestety na moje oko słaba dawka więc trochę dałem więcej wody niż zalecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

W tym roku wydaliśmy ciekawą publikację poświęconą zaprawianiu zbóż. Zawiera ona ciekawe informacje, niezalżnych ekspertów, dotyczące najgroźniejszych chorób zwalczanych przez zaprawianie, technik zaprawiania oraz zaprawiania nasion skladnikami pokarmowymi. Polecam w wersji elektronicznej http://www.agro.basf...cum_ZIELONY.pdf lub jeśli ktoś woli w wersji papierowej to chętnie prześle (adres na priv).

Chciałbym zauważyć że produktu o nazwie Jockey New nie jestem w stanie nigdzie dostać. Chociaź reklamy tego środka non stop przychodzą do mojego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Kinto Duo jest w opakowaniach 1l, 5l, 50l, 200l, 1000l


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja zwracam uwagę że sarfun zwalcza to samo a jest dużo tańszy. ja osobiście zaprawiam " bajtanem" i sarfunem właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja w tym roku myślę zaprawić pszenice albo Scenic albo Baytan.

Przy czym w sklepie mówią że jak się zaprawia Baytanem to odchodzi 1 zabieg na grzyba , potem jak się kropi.

Tyle że Scenic kosztuje 150zł na tone pszenicy a Baytan 150 zł na 500 kg pszenicy.

Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słyszałem opinie że baytan lepiej chroni przed mączniakiem, nawet wiosną potrafi go mocno przyhamować. Jeżeli masz odmianę podatną na mączniaka to bierz baytana, jeżeli mniej podatną to baytan może ograniczysz o 1 zabieg fungicydami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a co sądzicie o zaprawie Raxil Gel??????????????? 60zł/300kg u mnie wychodzi najważniejsze choroby niby bierze. Prosze o opinie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Raxil nie zwalcza pleśni sniegowej? Można coś domieszać jeszcze p. plesni śniegowej do Raxila?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Raxil gel jest az tak zły ze nie wspominacie o nim?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj