Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

proxy8441    248

jakie zaprawy polecacie na zboża ozime? Głównie chodzi mi o pszenzyto i pszenice.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

scenik, baytan, kinto duo, lamador


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ja w tamtym roku zaprawiałem Scenikem. A co myślicie o zaprawie maxim? W tamtym roku miałem Ozona tym zaprawionego z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja miałem zaprawione Lamardorem właśnie i Scenikiem, bez problemu mozna zaprawić tymi zaprawami np. w betoniarce czy mieszalniku? W jakich postaciach te zaprawy występują?

 

dralo co wykorzystywałeś do zaprawiania? ładnie nasiona pokryły się zaprawą?

 

biały w TAP pisało była jakaś wzmianka chyba w sierpniowym numerze coś o Baytanie że chyba obniża zdolność kiełkowania.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jest taki artykuł, ale nie ma porownania z innymi zaprawami. Mysle ze kazda w jakis sposób osłabia siłe kiłkowania nie zdolność! A co do plesni to jedna i druga spokojnie da rade ja uzywam scenika i było oki w ubiegłym sezonie gdzie u ludzi zdziesiatkowało obsade bez zaprawy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

czyli polecasz Scenica? Bez zaprawy ani nie wyjeżdzam w pole. A ile przed siewem zaprawiasz bezpośrednio przed?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie zauważyłem żeby po baytanie słabiej kiełkowało ale jęczmień jary tak jakby lepiej się krzewił.

Jakie nawozy donasienne stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Ja stosuję Scenic razem z insolem j tytan. jestm zadowolony. koszt nawozu jest śmieszny (ok 10-12 zł/l i starcza na 1 tonę materiału).

Osobiście polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

W tym roku wydaliśmy ciekawą publikację poświęconą zaprawianiu zbóż. Zawiera ona ciekawe informacje, niezalżnych ekspertów, dotyczące najgroźniejszych chorób zwalczanych przez zaprawianie, technik zaprawiania oraz zaprawiania nasion skladnikami pokarmowymi. Polecam w wersji elektronicznej http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/pl_2012/pdf_2012/vademecum_ZIELONY.pdf lub jeśli ktoś woli w wersji papierowej to chętnie prześle (adres na priv).


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ile przed siewem mozna Zaprawiac zboze zaprawa Scenic? Nic sie nie stanie na 3 tyg przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Zaprawiając Scenikiem ładnie kryło w betoniarce. Zaprawiając jęczmień Lamardorem no niestety na moje oko słaba dawka więc trochę dałem więcej wody niż zalecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

W tym roku wydaliśmy ciekawą publikację poświęconą zaprawianiu zbóż. Zawiera ona ciekawe informacje, niezalżnych ekspertów, dotyczące najgroźniejszych chorób zwalczanych przez zaprawianie, technik zaprawiania oraz zaprawiania nasion skladnikami pokarmowymi. Polecam w wersji elektronicznej http://www.agro.basf...cum_ZIELONY.pdf lub jeśli ktoś woli w wersji papierowej to chętnie prześle (adres na priv).

Chciałbym zauważyć że produktu o nazwie Jockey New nie jestem w stanie nigdzie dostać. Chociaź reklamy tego środka non stop przychodzą do mojego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Kinto Duo jest w opakowaniach 1l, 5l, 50l, 200l, 1000l


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja zwracam uwagę że sarfun zwalcza to samo a jest dużo tańszy. ja osobiście zaprawiam " bajtanem" i sarfunem właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja w tym roku myślę zaprawić pszenice albo Scenic albo Baytan.

Przy czym w sklepie mówią że jak się zaprawia Baytanem to odchodzi 1 zabieg na grzyba , potem jak się kropi.

Tyle że Scenic kosztuje 150zł na tone pszenicy a Baytan 150 zł na 500 kg pszenicy.

Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słyszałem opinie że baytan lepiej chroni przed mączniakiem, nawet wiosną potrafi go mocno przyhamować. Jeżeli masz odmianę podatną na mączniaka to bierz baytana, jeżeli mniej podatną to baytan może ograniczysz o 1 zabieg fungicydami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

a co sądzicie o zaprawie Raxil Gel??????????????? 60zł/300kg u mnie wychodzi najważniejsze choroby niby bierze. Prosze o opinie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Raxil nie zwalcza pleśni sniegowej? Można coś domieszać jeszcze p. plesni śniegowej do Raxila?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Raxil gel jest az tak zły ze nie wspominacie o nim?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj