Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

milanreal1    319

Witam ja na jesieni nie zaprawiałem pszenżyta będzie się coś działo zbożu na wiosne nic złego się nie stanie bo większość mi mówiła w mojej okolicy że zaprawianie jest niekonieczne to prawda?

Nieprawda. Nawet rolnicy w afryce zaprawiaja więc chyba nie chcesz byc za murzynami :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Oczywiście za murzynami to nie chcę być bo aż wstyd :unsure: przecież, pierwszy i ostatni raz nie zaprawiłem zboża teraz to będę pamiętał o tym i mam nadzieje że nic się nie stanie mojemu pszenżycie na szczęście nie mam na piachu :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie wcześniej zaprawiełem zboże w siewniku nie zby mi się ta metoda podoba kurz nie dobrze zaprawione ziarno itp, teraz mam zamiar spróbować zapariać w betoniarce jęczmień i owies .Jakie jest dobra zaprawa do zaprawiania w taki sposób w odpowiedniej cenie i czy ziarenka się nie sklejają czy zboże można wcześniej zaprawić przed siewem np 1 miesiąc i czy warto dodawć nawoz do zaprawiania ?.

 

Z góry dziekuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A więc ja też kolego kiedyś zaprawiałem na sucho w siewniku ale tak jak piszesz-niedokładnie, a o wdychaniu tego świństwa np jak zawiało nie wspomnę. Teraz robię od kilku lat w betoniarce, takiej chyba najmniejszej z castoramy (wchodzi 25 kg ziarna) i bardzo dobrze to wychodzi. Wypraktykowałem, że najlepsza jest zaprawa w postaci żelu np Raxil. Dostajesz do niej dodatkowo miarkę akurat na 25 kg ziarna a więc do roboty. :) Ale właśnie dołączam się do Twojego pytania-czy można wcześniej zaprawić np z miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Niby na środkach jest żeby zaprawiać przed siewem ale jak kupuje się z centrali to jest już zaprawione.

Na jesieni pierwszy raz zaprawialiśmy za pomocą betoniarki i opryskiwacza ręcznego. Super się zaprawia tylko trochę zabawy z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Polecam zaprawianie przez żmijkę bezpośrednio do worków bb lu na przyczepę czysto szybko i tanio.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Można zaprawić wcześniej - np my już mamy zaprawiony cały materiał na wiosenną sprzedaż a siewy wiadomo jescze kilka dni będzie trzeba poczekać


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

A jaka jest cena tego żelu Raxil i na ile wystarczy opakowanie , a nasiona po tym zelu nie sklejają się nie ma problemu z wysiewem ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

125 ml jest na 25 kg nasion a ostatnio kupowałem 5l a więc na 1000 kg nasion. Cenę podam Ci jutro a co do sklejania się nasion to nie ma takiego czegoś tylko oczywiście nie syp z betoniarki zaraz do siewnika i w pole. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sybir    0

A czy w betoniarce zaprawialiście na sucho też zboże?? Jakie efekty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Nasiona na początku oczyszczę a póżniej zaparwię i w worki się powsypuję a ile czasu mieszasz w beoniarce i ile czasu zajmuję zaprawianie 1 tony ziarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja wsypuje po 50kg do betoniarki, nad każdym workiem schodzi jakieś 5 do 10min, czyli w godzine to moze 400-500kg sie zaprawi. Sam będe teraz zaprawiał jakieś 2tony zboża. Trochę się trzeba pomęczyć ale lepsze to niż w siewniku.

 

samo mieszanie to jakieś 2-3min żeby się ładnie rozprowadziło.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No ja właśnie w sobotę czyściłem jęczmień a w tym tyg. chyba sobie zaprawię. Tak jak kolega poprzednik pisał mieszam do ok. 2 min. 25 kg ziarna, a w ciągu godziny ok 8-10 worków zrobi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

125 ml jest na 25 kg nasion a ostatnio kupowałem 5l a więc na 1000 kg nasion. Cenę podam Ci jutro a co do sklejania się nasion to nie ma takiego czegoś tylko oczywiście nie syp z betoniarki zaraz do siewnika i w pole. ;)

kolego napisz cene tego raxilu? i czy jest w mniejszych opakowanich np na 500kg ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolego napisz cene tego raxilu? i czy jest w mniejszych opakowanich np na 500kg ziarna

ok dzisiaj napisze bo wziąłem go tak na szybko ze sklepu na "kreskę" a dzisiaj jadę to uregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A więc Raxil gel 206 5l kosztuje 165 zł, są dostępne jeszcze 2,5l i cena odpowiednio o połowe mniejsza i jeszcze jest ta zaprawa w tubach chyba 250 ml czyli na 50 kg ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Raxil bardzo dobry środek stosuje go już dawno jeden z lepszych na rynku ja kupuje po chyba 1.5 kg to jest na 300 kg ale można dać mniej i wystarczy na 400-500 kg zboża w tym roku ładnie zaprawione przezimowało a jare w tym roku wszystko z centrali tylko 500 kg owsa będę zaprawiał.Zaprawiam w betoniarce po 50 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja tez kupiłęm dziś raxil w opakowaniu po 1,5kg po 54zł zobaczymy jak bedzie wyglądał po nim jęczmień jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

a jak tego raxila wrzucacie do betoniarki? Bo ten żel jest dosyć gęsty i po wrzuceniu w betoniarkę wpada praktycznie w jedno miejsce, ziarno się oblepia wkoło niego, później faktycznie się trochę rozprowadzi ale i tak ziarenka nie są równo zaprawione. Źle jest go też ulać i odmierzyć. Z reguły trochę go rozcieńczam wodą i wtedy już można go wolno wlewać w betoniarkę ale nie wiem jak to rozcieńczanie ma się do właściwości ochronnych zaprawy.

 

Osobiście bardziej wole zaprawę Kinto duo, wychodzi w tej samej cenie a wygodniej mi się zaprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja z miarki 125 ml rozprowadzam w kilka miejsc w betoniarce po trochu no bo jak w jedno miejsce to faktycznie może się kula ulepić. Nigdy nie miałem z nią problemu, dokładnie się wymiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Ja osobiście wolę zaprawić zboże zaprawą Scenic 080 FS z tego względu, że ma bardzo dobre substancje aktywne (protiokonazol, fluoksastrobina, tebukonazol) dwa pierwsze można spotkać w Fandango i Input z półki Bayera

 

Porównując do Raxil Gela, który zawiera tylko tiuram i tebukonazol Scenic wypada o wiele lepiej. Scenic cenowo wypada chyba deczko taniej niż raxil a można zaprawić nimi jednakową ilość zboża. Jestem bardzo zdziwiony skąd tak zainteresowanie Raxilem

Edytowano przez Pitekk

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

czy zaprawiał ktoś ziarno mieszalnikiem do pasz ? jesli tak to prosze o uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Panowie zakupiłem kinto duo i myślałem, że owies tez nim przy okazji mogę zaprawić, jednak patrzę w opakowanie a tam o owsie nic nie piszą. Jak myslicie zaszkodzi coś jak zaprawię nim owies ? Bardzo proszę o odpowiedź :unsure: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj