Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

bialy2005    582

w tym roku to pewnie bedzie norma nie wazne jaka zaprawa :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

To całe cudowne działanie ta raczej mit jaki środek tak długo działa tak na chłopski rozum. Miesiąc może podziała ale do wiosny to raczej nie. Sam kiedyś zaprawiałem baytanem ale za drogo wychodzia a różnicy nie zauważyłem. Znajomy chwali "dzokeja" (inaczej się pisze) ale cena też niezła. Chociaż z drugiej strony jak porównywaliśmy parametry naszych pszenic to moja miała większe opadanie i gluten a zaprawiałem tebu i 2x leciałem na grzyba. On 3x fungicyd ale moim zdaniem niepotrzebnie sypie w maju mocznik. Potem żniwa mu się opóźniają i traci na opadaniu.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

ja zaprawiam w mieszalniku tonowym, który został zakupiony do tego celu. Wcześniej się męczyliśmy betoniarko ale za długo na tym schodziło i trzeba było się sporo napracować, a teraz 800 kg to 10 minut i jest gotowe do workowania, czysta przyjemność;) jedyny minus to że trzeba wejść na górę mieszalnika i wlać zaprawę a mieszalnik ma 3,20 wysokości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Zrób sobie dozownik który będzi powoli lał zaprawę w kosz zasypowy na ziarno. Fajnie w zeszłym roku zaprawiało się jęczmień ozimy. U mnie wszyscy narzekali na ości które gorzej się wysiewały. U mnie po 15m mieszania wszystkie odpadły i rewelacyjnie się sialo.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W Tonacji zaprawianej baytanem na stanowisku po łubinie i gorczycy zaczynają pojawiać się żółte liście, trudno powiedzieć co to jest, Możliwe że jakiś grzyb ale też może być niedobór magnezu bo w glebie jest niska zawartość.

W Bogatce też zaprawianej baytanem ale na stanowisku po ziemniakach nawożonych obornikiem i po jęczmieniu nie widać nic niepokojącego.

Moim zdaniem baytan to najlepsza jak dotąd zaprawa.Trochę droga ale w zasadzie do strzelania w źdźbło jest spokój z grzybami i zboże lepiej zimuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

Zrób sobie dozownik który będzi powoli lał zaprawę w kosz zasypowy na ziarno. Fajnie w zeszłym roku zaprawiało się jęczmień ozimy. U mnie wszyscy narzekali na ości które gorzej się wysiewały. U mnie po 15m mieszania wszystkie odpadły i rewelacyjnie się sialo.

 

Racja :) w jęczmieniu ozimy bardzo ładnie obłamuje ości i nie ma problemów później przy sianiu;) a masz u zrobiony taki dozownik? jak go zrobiłeś? masz może jakieś foty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

w tym roku zaprawiałem baytanem i jockeyem pszenice-po jockeju jest ładniejsza(ziemnozielony soczysty kolor) z tym,że jest to po rzepaku,baytanem zaprawialem pszenice sianą po ziemniakach-też brak jakichkolwiek objawów chorób.U sąsiadów zdarzają się przebarwienia ale nie wiem czy to efekt chorób czy suszy.Obserwacje za okna samochodu.Moim zdaniem lepiej zaprawiać baytanem jak jockeyem z powodu kosztów.Mam też doswiadczenia z poprzednich lat co do baytanu w zbozach jarych.Naprawde warto-zwlaszcza jak ktos stosuje wysokie nawozenie azotowe.Odradzam zaprawy proszkowe-szkoda zdrowia a efekt prawie żaden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Racja :) w jęczmieniu ozimy bardzo ładnie obłamuje ości i nie ma problemów później przy sianiu;) a masz u zrobiony taki dozownik? jak go zrobiłeś? masz może jakieś foty?

Kupawałeś kiedyś alerta w 20l. Dawali do bańki takie zaworki zakręcane na otwór coby ładnie się nalewało. Wystarczy to zmontować wyżej, połączyć wężem 3/4 cala i poprowadzić go do zasypu. Tam go ładnie na sicie przez oczka mocujesz aby spokojnie kapało.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli masz niedobory składników a nie chcesz tracić na plonie to odżywki są konieczne. Odżywki nie zwiększają plonu, one głównie plon ratują żeby pozostał na danym poziomie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

czym zaprawiacie jęczmień jary? jaką polecicie zaprawę? zostało mi trochę scenika ale on chyba lepszy na zimowe zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na jare mozna czyms tanszym ale scenik tez nie zaszkodzi jesli masz. ja w ubiegłym roku tez scenikiem zaprawiałem jęczmiń bo mi troche zostało.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Każda donra byle chroniła przed głownią i śniecią ewentualnie zgorzelą. Jak już zabezpiecza przed jeszcze innymi chorobami to już inna cena.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja wsypuje ziarno do betoniarki włączam ją i opryskiwaczem ogrodowym pryskam i jest ok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Kiedyś była taka specjalna zaprawa do jęczmienia z Bayera Dubelt jęczmień teraz zastąpił go Lamardor do którego gratis dodawany jest nawóz donasienny.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A siałeś kiedyś zboże zaprawione w zaprawiarce lub przynajmiej w betoniarce, że piszesz ze twój sposób to "git" i porównywałeś później jak rośnie i jaki plon jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Właśnie, mieszanie w siewniku po pierwsze nie jest dokładne, po drugie możesz nieźle się tego nawdychać. Ja kilka lat temu kupiłem sobie najmniejszą betoniarkę (wchodzi 25 kg ziarna) i mieszam przeważnie żelami np Raxil i mogę powiedzieć, że to jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

A próbowaliście zaprawiać z nawozem donasiennym? Ja w tym roku spróbowałem i to dopiero jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Też w tym roku spróbowałem nawóz Primus B + zaprawa Scenic wg. receptury kolegi @bialy2005 i też jest git, zobaczymy jak będzie jak śnieg stopnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam ja na jesieni nie zaprawiałem pszenżyta będzie się coś działo zbożu na wiosne nic złego się nie stanie bo większość mi mówiła w mojej okolicy że zaprawianie jest niekonieczne to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

To zależy od roku gdy na zboża siada pleśń śniegowa to zaprawiane zboża są na pewno ładniejsze na wiosnę. Kiedyś nie zaprawiane zboże w 50% nam wypadło na piachu. Rok temu zaprawiliśmy i było ładne ale to też zależy od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

A siałeś kiedyś zboże zaprawione w zaprawiarce lub przynajmiej w betoniarce, że piszesz ze twój sposób to "git" i porównywałeś później jak rośnie i jaki plon jest?

owszem nie miałem okazij zaprawiać w betoniarce ani w zaprawiarce, do tej pory mieszałem w siewniku i myślałem że jest dobrze, ale jak chwalicie te inne sposoby to ja też spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj