Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

Nowy81    69

Tak tylko co.:)

I moj jeczmien mial troszke gorsze wschody, pewnie przez nierowne rozprowadzenie zaprawy... (chociaz nie zauwazylem by poprzestrzelany wschodzil. Poprostu wolniej. Moze dali jakis nawoz nasienny? Myslalem tez o oleju ale gdzie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis chłopaki zaprawiali mi pszenice w betoniarce to wyglada super po mojej w/w miesznace i proporcjach. Pszenzyto gorzej a to dlatego chyba ze nie jest tak okragłe jak pszenica i ma bardziej porowate ziarno.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

A ta "Zaprawa nasienna" to warta tych pieniędzy? Bo nigdy pszenżyta nie zaprawialiśmy a w tym roku tata kupił właśnie tą zaprawę i drugą prawie identyczną tylko ta już nie była bezimienna i ciekaw jestem czy te 27zł na 2/ha to w ogóle zadziałają...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Znacie zaprawę Maxim 025FS, bo taką było zaprawione żyto Brasetto. Samodzielnie w betoniarce zaprawiałem Scenickiem z dodatkiem Ekosolu(zobaczymy co z tego wyjdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem matrial z Chemir... jeczmien ozimy. Byl zaprawiany kinto Duoo, nasionka super pokryte tak az sie swiecily. Jak sie wzielo na reke to zostawal taki jakby swiecacy pylek.Ja zaprawilem druga czesc jeczmienia

BAYTAN UNIVERSAL 094 FS, to calkowicie inaczej to wyglada nie rowno pokryte i wogole bez polysku(zaprawiane w betoniarce).

I czy ta zaprawa kinto duoo, ona taka jest, czy cos tam dodali do niej??? Nie zaprawialem jeszcze nia i pytam. Chodzi mi glownie o ten polysk.

 

ja kupiłem jęczmień z centrali zaprawiony zaprawą Lamardor + jakiś nawóz nasienny i jak wziąć do ręki to później zostaje taki połysk jakby brokat

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

O to mi tez wlasnie chodzi, co to takiego, ten nawoz nasienny??

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

ja zaprawialem w betoniarce w tym roku zboze "zaprawa nasienna" i nie za bardzo bylem zadowolony. Kurzylo sie z niej i strasznie gryzla w gardlo Pozniej przy siewie zboza poznaniakiem to zboze jak by nie chcialo leciec i wychodzil mniejszy wysiemNatomoast po zaprawie funaben czy jakos tak(podobno ma byc lepsza) zboze moze nie bylo takie rozowe ale juz tak ta zaprawa nie kurzyla sie i z wysiewem bylo juz normalnie. A co z tego wyjdzie to nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dobre zaprawy ktore dobrze pokrywaja ziarno to kinto duo raxil a ze nie chce leciec w siewniku to juz inna sprawa zawsze przeprowadzam probe krecona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

scenic 155-160zł tona


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po każdej zaprawie będzie normalny wysiew tylko musi być wykonana próba kręcona i według niej ustawiony siewnik a nie według tabeli, tabela to są tylko orientacyjne ustawienia a próba kręcona powinna być standardem a nie ostatecznością. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Mam pytanie do praktyków czym i jak najlepiej rozprowadzić ten Scenic- coś dodać w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

chodzi o to jak inni to robią może maja swoje lepsiejsze metody na bejcowanie niż moje staroświeckie miesznie szuflą na przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja robię to w mieszalniku pasz. Zasyp 1t i 3 wsady na godzinę. Zasyp i wysyp ślimakami. Na górze bańka 20l z kranikiem i zapodaje zaprawę podczas mieszania. Szybko, tanio i wygodnie. Przydałoby się zainstalować jakiś odciąg pyłu na zewnątrz z mieszalnika, ale jak zaprawa z wyższej pułki to nie gryzie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

pewnie ze betoniarka..a z tego mieszalnika to co nastepna pasza pojdzie wymieszana na obore??? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no z tym był by problem bo niczego nie hoduje. Po za tym jak bys zaprawiał tyle co ja to byś zemdlał przy betoniarce, lub tydzień przy niej podeptał. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

no ok rozumiem Cie :rolleyes: no przy betoniarce to i przy 1t to sie czlowiek ochodzi i pyli sie mimo zaprawy na mokro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj