Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

ciastek12    44

Wiem ze jest tema o zaprawianiu, ale tam chodzi głównie o środki do zaprawiania...a mi technikę..i myślę że można podzielić tu sie własnymi doświadczeniami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Zawsze sieję kwalifikat,ale jeśli coś zabraknie to zaprawiam w betoniarce zaprawą Raxil Gel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja zaprawiałem premisem fs080 + nawóz donasienny który dostałem gratis podobno są lepsze wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    240

@sebastian raxil a baytan to kolosalna różnica raxil to zaprawa zawierająca stare substancje tebukonazol i tiuram które nie chronią min. przed pleśnią śniegową więc w pszenicy mogła być taka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja zaprawiam przez żmijkę fi 100 dł6m wstawioną pod dużym kontem do przeciętego zbiornika 60l do którego leci wyczyszczone zboże z zbiornika lejowego po cemencie. Do wlotu żmijki doprowadzony jest wężyk z zbiornika z zaprawą który stoi 2m powyżej. Puszczam ziarno i otwieram kranik z zaprawą i obserwuję reguluję przepływ w razie potrzeby aż do uzyskania odpowiedniego zaprawienia podstawiam big bagi i napełniam. Wydajność to jakieś 6t/h.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zadałem te niepotrzebne pytania bo od mieszania czerwonego pyłu łopatką w siewniku przeszedłem do baytanu. Zacząłem stosować tą zaprawę zanim przeczytałem ten artykół. Poprostu zainteresowały mnie substancje czynne tej zaprawy. Chciałem wiedzieć jak działają te zaprawy, nigdy nie zaprawiałem scenikiem i cena zachęciła mnie do pytań, zresztą scenik chyba też ma 3składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

jaki jest koszt dobrej, w miare taniej zaprawy do zaprawienia tony pszenicy i tony owsa?? Dodam ze nie mam zaprawiarki, więc w gre wchodzi tylko betoniarka

Raxil gel najlepszy cena ok. 200 zl tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sebastian raxil a baytan to kolosalna różnica raxil to zaprawa zawierająca stare substancje tebukonazol i tiuram które nie chronią min. przed pleśnią śniegową więc w pszenicy mogła być taka różnica.

 

na stronie Bayer u pisze ze raxil chroni przed pleśnią śniegową

http://www.bayercropscience.pl/strony/2/i/40.php?product_id=335


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Proszę bardzo. Sorry za bajzel ale pogoda nas nie rozpieszcza.

 

jeszcze jedna,

 

Proszę bardzo. Sorry za bajzel ale pogoda nas nie rozpieszcza.

 

jeszcze jedna,


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Czy ktoś orientuje się ile użyć wody w przypadku łącznego stosowania zaprawy Scenic i nawozu Primus B?

Dawka zaprawy to 100ml + 500ml wody/100kg ziarna.

Dawka nawozu to 200ml + 800ml wody/100kg ziarna. (wg etykiet stosowania w/w środków)

W przypadku łącznego stosowania zaprawy i nawozu, dawkę wody potrzebną do samej zaprawy należy zmniejszyć o dawkę nawozu. Czyli 100ml Scenic + 200ml Primus B + 300ml wody/100kg ziarna. Czy w takiej mieszance stężenie nawozu nie będzie za duże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ta tarcza to sobie mozna tylko sumienie zaprawic :) primusa B daje sie 0,2l na 100kg nasion


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz123    0

Witam, widziałem ostatnio zaprawę Lamardor 400 FS z nawozem donasiennym .Czy ktoś stosował ją i ma jakieś doświadczenie odnośnie skuteczności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja robie tak mieszanke scenica i primuse zeby dac 1l cieczy na 100kg nasion i wtedy jest łądnie zaprawione.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

jaka jest wogole roznica miedzy zbozem zaprawianym a tym nie zaprawianym?? Bo u mnie nie stosuje sie zadnych zapraw do zboza ale moze oplaca sie stosowac i trzeba zaczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam pytanie czy ktoś z was stosował odrzywke np. folio 36 azotowy razem zaprawą funabel plus czy jakoś tak. czy to nie zaszkodzi kiełkującym ziarkom ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Zaprawaiał ktoś może Vitavaxem? Jakoś nie mam przekonania do tej zaprawy a kupiłem pszenżyto Algoso i Tulus i się okazało ze są zaprawione tym środkiem. Zastanawiam się nad powtórnym zaprawianie Baytanem lub Scenikiem w połowie dawki. Proszę o rady czy w ogóle można zaprawiac drugi raz i czy jest sens?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja kupiłem ta zaprawę, miał być scenic ale już nie było. Wg ulotki zapobiega przed pleśnią śniegowa i zgorzelą siewek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Witam, widziałem ostatnio zaprawę Lamardor 400 FS z nawozem donasiennym .Czy ktoś stosował ją i ma jakieś doświadczenie odnośnie skuteczności ?

Średnia półka zapraw, zabarwia ziarniaki tak średnio, gorzej niż Kinto Duoo , ale lepiej jak szajs typu Zaprawa nasienna T i tym podobne proszkowe stosowane na mokro. Plus taki że wychodzi tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Zakupilem matrial z Chemir... jeczmien ozimy. Byl zaprawiany kinto Duoo, nasionka super pokryte tak az sie swiecily. Jak sie wzielo na reke to zostawal taki jakby swiecacy pylek.Ja zaprawilem druga czesc jeczmienia

BAYTAN UNIVERSAL 094 FS, to calkowicie inaczej to wyglada nie rowno pokryte i wogole bez polysku(zaprawiane w betoniarce).

I czy ta zaprawa kinto duoo, ona taka jest, czy cos tam dodali do niej??? Nie zaprawialem jeszcze nia i pytam. Chodzi mi glownie o ten polysk.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

cos musiało byc dodane albo nieiwem co bo0 ja mam kupione z gospodarstwa nasiennego atletico po kinto duo i wyglada gorzej niz moje po scenicu w betoniarce


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj