Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

maneus    0

Jeśli mogę przedstawić swoje zdanie.

Baytan - najlepsza zaprawa, bardzo długi czas działania, więc stosujemy ją przede wszystkim na wczesne siewy.

Jockey (teraz już New) lub Galmano - świetny szczególnie przy monokulturze.

Scenic - wg mnie najlepszy kompromis cena/jakoś

Maxim - może lepszy nieco od Scenika, ale też i troszkę droższy

Kinto Duo (Premis Pro etc) - jakoś nie mam przekonania, prochloraz i tritikonazol mnie nie przekonuje, ale jak ktoś lubi BASF, to myślę, że nie jest złym rozwiązaniem.

Funabeny, safruny, vitavaxy - proponuję naiwniakom liczącym 3 razy kasę przy jej wydawaniu ;)

Oczywiście to tylko moje prywatne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam za pomyłkę- coś nie tak się dowiedzialem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

A co polecacie do zaprawiania pszenicy ozimej po prostu na sucho - w betoniarce? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Jak na sucho a już rozumiem ja nie radzę, ponieważ się bardzo pyli próbowałem raz i zrezygnowałem. Ja to zawsze, rozpuszczam zaprawę w kubku 3 litrowym i powoli wlewam zawartość do betoniarki 250l 2 takie kubki, i tak się trochę kurzy, ale zawsze to mniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

czy to znaczy że mógłbym kupić zaprawę w płynie i po prostu wlać do betoniarki?

tak wypytuję ponieważ większość zapraw na oziminy jakie mnie interesują to zaprawy na mokro (Baytan, Scenic) a z tych stosowanych na sucho to np.funaben czy sarfun na które, moim zdaniem, szkoda kasy...

no i oczywiście mam tylko betoniarkę do dyspozycji :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak najbardziej zaprawy w płynie i betoniarka dobry efekt.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

najłatwiej zaprawia się Raxil® Gel 206 koszt zaprawienia tony to ok 150zł przy scenic podobny ale lepsza zaprawa, zawsze zaprawiałem raxilem ale w tym roku scenic ma pszenicę a ASTEP 225 FS na jęczmień ozimy koszt zaprawienia tony 430zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelfrr    0

Co sądzicie o BAYTAN 094 FS , chcę w tym roku chcę pierwszy raz spróbować zaprawiać ziarno żyta i pszenżyta. Oczywiście w betoniarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

najłatwiej zaprawia się Raxil® Gel 206 koszt zaprawienia tony to ok 150zł przy scenic podobny ale lepsza zaprawa, zawsze zaprawiałem raxilem ale w tym roku scenic ma pszenicę a ASTEP 225 FS na jęczmień ozimy koszt zaprawienia tony 430zł.

Wytłumacz mi proszę na jakiej podstawie piszesz, że Raxil jest lepszy od Scenica? Może lepiej Ci "wygląda: w betoniarce :)

Prawda jest, że Raxil to tebu i tiuram, czyli nic nadzwyczajnego. Natomiast Scenic to jeden z najlepszych triazoli - protiokonalzol (Prosaro, Traper, Input itd.) oraz fluoksastrobina, czyli niezła strobiluryna (Fandango).

Chyba nie muszę nic więcej pisać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co do bytan to bardzo dobry srodek ale jak pamietam to chyba drozej niż scenic wychodzi. A scenic to naprawde super zaprawa. Sam sie przekonałem po tym roku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

trochę źle zrozumiałeś, napisałem że raxilem najłatwiej zaprawiać, a że scenic to lepsza zaprawa i nią na pewno zaprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Bayton to jedna z najlepszych zapraw na rynku. Mam wykresik zapraw dostępnych na rynku i właśnie Bayton bierze najwięcej chorób. W tym roku osobiście zaprawiałem Premisem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Zaprawiałem Baytanem pszenżyto do siewu. Obok rosło Leontino z centrali zaprawione Tarczą. Oczywiście, lepiej przezimowało Grenado z własnego zbioru po Baytanie. Nawet mączniak zaczął się pokazywać na nim później niż na Leontino.

Dobra zaprawa ale swoje kosztuje.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

Tak jak pisałem. Baytan to nr1, ale 2 razy droższy. Sens ma przede wszystkim jak chcemy zaprawić nasiona na wczesny siew.

 

A Premis Pro - to Kinto Duo, tylko jako wyłącznościówka Dalgety. Dokładają do niego jeszcze jakiś nawóz donasienny, żeby uzasadnić wysoką cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a co sądzicie o Jockey new?

EDIT

i jak to w końcu jest, czy jeśli np. dana zaprawa ma rejestrację że w pszenicy zwalcza jakąś chorobę a w pszenżycie nie ma rejestracji to znacz że ją też zwalcza, a tylko brak rejestracji spowodowany jest kosztami z tym związanymi?

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

@Sebastian

 

Jockey New świetna zaprawa, szczególnie, jak masz pszenice po pszenicy. Odpowiednikiem jest Galmano.

 

Tylko nie generalizuj tej teorii na inne zboża np. jęczmień, który ma swoje (inne) choroby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agriculteur    0

Co sądzicie o Kinto Duo w porównaniu z Raxilem i Scenikiem? Która z tych zapraw Waszym zdaniem będzie najlepsza na pszenżyto? Interesują mnie bardzo Wasze uwagi zwłaszcza na temat Kinto gdyż na chwilę obecną ze względów logistycznych najbardziej ona mi pasuje ale nie wiem jak ze skutecznością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

scenik napewno lepszy, ale raxil gorszy. takze to taki kompromis. Ja wszytko poleciałem scenikiem a kinto bede miał na nasionach z centrali.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy stosował ktoś jako nawóz donasienny ekolist standard? Stosowałem go wiosną do jęczmienia a teraz chciałbym do pszenicy ale zapomniałem dawki

W jęczmieniu podziałał super. Pomimo słebej siły kiełkowania w połączeniu z zaprawą baytan wyszedł za gęsty jęczmień. Teraz chciałbym to połączenie wyprubować w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dałęm primus b do scenika i daje sie go 0,2l na 100kg. 5l kosztuje 55zł


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Ja tych tanich zapraw nie zamierzam już stosować, mimo starannego zaprawienia na mokro w betoniarce, pojawiła się śnieć.

Cz zna ktoś cenę zaprawy Scenic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja płaciłem ponizej 155 za litr to jest na 1t ziarna. ale kupowałem wiecej tego normalna cena to koł o160 ale naprawde warto jescze do tego dorzuciłem nawóz donasienny primus b 55zł 5l to jest na 2,5t


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj