Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

Kuba1993    8

No ja mam betoniarkę 250l, wiec ładuje 150kg, wieko jest z beczki jakiejś + jakaś szmata na uszczelkę i nawet nie ma pyłku w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

A czy ktoś z was używa zaprawiarki montowanej w poznaniakach. Bo u mnie w siewniku jest zamontowana ale nigdy nie była używana inie wiem czy będzie użyta, bo z tego co słyszałem to nie ma już w sprzedaży suchych zapraw, a tam tylko taką mozna zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Ja kupiłem Oxafon, czy jakoś tak a ona jest sucha. Chyba, że została im na magazynie i to jakaś ostatnia była, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A czy ktoś z was używa zaprawiarki montowanej w poznaniakach. Bo u mnie w siewniku jest zamontowana ale nigdy nie była używana inie wiem czy będzie użyta, bo z tego co słyszałem to nie ma już w sprzedaży suchych zapraw, a tam tylko taką mozna zastosować.

 

 

 

Suche są jeszcze, ale tylko Sarfun T 65 DS, Funaben T, Oxafun T 75 DS, tylko że na którąś żeby kupić trzeba okazać świstek o ukończonym kursie ochrony roślin, tylko nie pamiętam na którą

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Panowie proszę o dokładny opis tego zaprawiania w betoniarce. Rozumiem, że wsypuje się zboże,ale jak pokrywacie 50-100kg zboża 0,3-0,6l np Raxilu? jak to rozprowadzić? Wpakować wszystko na raz, czy jakies opryskiwacze i psikać, czy co??

Proszę o łopatologiczny opis :)aha, i ile dni od zaprawiania zboże może leżeć w workach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moze lezec nawet do nastepnego roku siewu :) zeby ładnie pokryc to na betorniarke wsypuje 50kg zboza i około 0,4-05l zaprawy z woda wlewam podczas mieszania i czekam z 3-4 mnuty az łądnie sie rozprowadzi ot cała filozofia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomorze    0

do zaprawiania polecam zaprawiarke firmy agata. pelna mechanizacja i bardzo duza wydajnosc. przy okazji nie trujemy sie tak jak w betoniarce. kiedys tak zaprawialem. slyszalem ze mozna tez wykorzystac mieszalnik do przygotowywania pasz sypkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tylko koszt takiej zaprawiarki patrzac na ilosc zaprawianego ziarna w ciagu roku to jest spory :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomorze    0

mozna kupic na spolke z innymi rolnikami tak jak ja to zrobilem lub na dofinansowanie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

akurat dofinansowania juz wykorzystałem a spólki to nie w moich stronach :) myslałem o zakupie zaprawiarki ale za 8tys to mozna kupic cos bardziej potrezbnego. A ta zaprawiarka wcale nei jest taka wydajna jakby sie mogło wydawac bo tez jest porcjowa .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Ja na jesieni posiałem troche kwalifikowanym i teraz np. zyto wyglada gorzej niz moje które zaprawiłem scenikiem. Bo zaprawy uzywane przez centrale sa zazwyczaj najtansze typu tarcza która nie dała rady z pleśnia sniegowa.

Bardzo mądrą rzecz kolego powiedziałeś :) I to nie chodzi tylko o zaprawę nie raz miałem przypadek że zboże ze swojego zbioru zaplonowało lepiej niż kwalifikat ;) Oczywiście opłaca się kupować kwalifikaty ale moim zdaniem 3 siewy można jeszcze sopkojnie zrobić tym materiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

A co polecacie na zaprawe ozimin a co na jarke (mieszanki)?

Presje chorób mam po prostu zaje...pewnie dlatego że nigdy nie zaprawialiśmy zboża + zboże po zbożu + rzadkie wymiany materiału;/

Dlatego od jesieni chce zacząc pełną ochronę i proszę o każdą użyteczną radę.

Warto iść w koszty i Baytanem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

naozime mozesz troszke taniej czyli kinto duo lub scenik sprawdzone bardzo dobre zaprawy. Na jare to juz mozna cos tanszego. Ja zaprawiałem scenikiem wszytko bo kupiłem wieksza ilosc na jesieni.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zaprawianie na pewno jest tańsze niż późniejsze opryski fungicydami. Nawet te droższe zaprawy wychodzą taniej. Dwa lata temu pszenica kobra na stanowisku po jęczmieniu jarym zaprawiona oksafunem t czy jakoś tak sie nazywało. Efektem była za.....a pleśń śniegowa i konieczność przesiewania jarą i ogólnie zboże słabe. W tym roku bogatka po łubinie zaprawiana baytanem przezimowała wspaniale, tonacja z centrali na stanowisku po ziemniakach wyglądała gorzej niż bogatka. Była zaprawiana chyba kinto duo. Jęczmień jary eunova po pszenicy ozimej zaprawiony baytanem wygląda znacznie lepiej niż u sąsiada po burakach niczym niezaprawiany.

Takie są moje spostrzeżenia i będę zaprawiał baytanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Gdy bym wziął z centrali pszenicę zaprawianą to mogę ją jeszcze zaprawić np Scenikiem ?? :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jeżeli dobrze pamiętam to za 1l baytana płaciłem 75zł czy coś koło tego. Vitavaxem zaprawiałem łubin i to za 1l chyba 40zł ale lepiej sprawdż sobie w necie ceny albo zadzwoń do sklepu ze ŚOR bo ceny pewnie uległy zmianie.

Raczej nie jest zalecane powtórne zaprawianie nasion już zaprawionych. Mogą ale niekoniecznie wystąpią jakieś uboczne skutki takie jak uszkodzenie zarodka i zmniejszenie siły kiełkowania, sam nie wiem ale nie ryzykowałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Gdy bym wziął z centrali pszenicę zaprawianą to mogę ją jeszcze zaprawić np Scenikiem ?? :rolleyes:

Zgadzam się z opinią kolego Gwozd :) gdzieś o tym czytałem ale teraz nie mogę sobie przypomnieć że powtórne zaprawianie przyniesie więcej szkody niż kożyści i pamiętam że była tam mowa o obniżeniu siły kiełkowania :)

 

Zaprawianie na pewno jest tańsze niż późniejsze opryski fungicydami. Nawet te droższe zaprawy wychodzą taniej. Dwa lata temu pszenica kobra na stanowisku po jęczmieniu jarym zaprawiona oksafunem t czy jakoś tak sie nazywało. Efektem była za.....a pleśń śniegowa i konieczność przesiewania jarą i ogólnie zboże słabe. W tym roku bogatka po łubinie zaprawiana baytanem przezimowała wspaniale, tonacja z centrali na stanowisku po ziemniakach wyglądała gorzej niż bogatka. Była zaprawiana chyba kinto duo. Jęczmień jary eunova po pszenicy ozimej zaprawiony baytanem wygląda znacznie lepiej niż u sąsiada po burakach niczym niezaprawiany.

Takie są moje spostrzeżenia i będę zaprawiał baytanem

Napisz mi prosze kolego w czym zaprawiałeś i jak ilość szła na 100 kg ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co sądzicie o zaprawach z firmy ,,Teraz Sarzyn'' grupa Ciech(Sarfun?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jest ok choc raczej bardziej na jare zawsze lepsze to niz nic zaprawianie to podstawa od tego wszystko sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

farmer1313 przepraszam że tak długo nieodpisywałem.

Zaprawiałem w betoniarce. Całkiem ładnie to wyszło tylko nie wolno sypać za dużo ziarna bo tworzy się martwy punkt gdzie zaprawa niedochodzi. Najlepiej rozrobić zaprawe i rozpylać ją ręcznym opryskiwaczem do ziarna obracanego w betoniarce.

Stosowałem taką ilość zaprawy jaka jest zalecana na etykiecie czyli 400ml zaprawy + 200mlwody na 100kg ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prestige forte 1L-235zł! Jak będe milionerem to będe jej używał<hehe> W zeszłym roku było tanim funabenem i bylo ok- w tym roku trzeba się rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ale prestige forte jest do zaprawiania ziemniaków nie zboża. Czytaj to co jest napisane w instrukcji stosowania.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj