Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

kolego @bialy2005 jesli juz koniecznie chcesz drugi raz zaprawic juz zaprawione zboże to mozesz to zrobić pod warunkiem ze tej nowej zaprawy dasz pół dawki - bo za mocne zaprawianie obniza siłe kiełkowania tak że lepiej z tym ostrożnie - druga kwestia taka juz bardziej techniczna to taka że to juz raz zaprawione zboże bedzie sie strasznie kurzyło jak wrzucisz do zaprawiarki lub betoniarki - warto też sprawdzić czy obie zaprawy nie reaguja przypadkeim ze sobą bo jesli tak to możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego - gorsza zaprawa może wejść w reakcje z ta lepsza którą chcesz dać i mogą powstać zwiazki chemiczne o nieznanym działaniu np. uszkadzające ziarno


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no włąsnie dlatego pytam czy tak mozna tak włąsnie myslałem zeby nei obinżyc kiełkowania ale z drugiej strony szkoda by było posiac i pózniej wiosna patrzec na splesniałe rosliny :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można określić najtańszy-najdroższy, bo różne zaprawy chronią przed różnymi chorobami grzybowymi. Warto w tym roku użyć takiej, która zapobiegnie pleśni śniegowej, czyli np. Kinto Duo, Raxil Gel lub Oxafun.

Z tych trzech najdroższa jest Kinto, ale uważana jest też za najlepszą z zapraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja juz obkupiłem sie w scenica :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

@bialy2005 ja miałem ten sam problem co TY. Kupiłem zboże do siewu zaprawione premisem. Nie zwalcza on chorób podstawy źdźbła a owe zboże będzie siane po pszenżycie. Kontaktowałem się z przedstawicielami firm, które mają w swej ofercie preparaty zwalczające zgorzel podstawy źdźbła i łamliwość podstawy źdźbła. Są to Jockey New z BASF i Galmano z Bayer. Obaj przedstawiciele stwierdzili, że ponowne zaprawiane nie będzie dobre ze względy, jak ktoś już wspomniał, fitotoksyczności oraz obsypywania się i pylenia zaprawy z ziarniaków. Zrezygnowałem z podwójnego zaprawiania na rzecz porządnego fungicydu w fazie BBCH 30-31.

 

 

W mojej okolicy Jockeya sprzedaje tylko pewna, duża firma z Mogilna a Galmano nie było dostępne w ogóle. Ta firma chciała mi sprzedać przeterminowane zaprawy!! To nie pierwszy raz zdarza się w mojej okolicy!! Sprawdzajcie zawsze datę na opakowaniach!

 

W innym sklepie kupiłem Baytan Uniwersal, już kiedyś używałem tego preparatu i byłem zadowolony.

Powyższe środki użyję do zaprawy własnego ziarna, kupnego z centrali już po raz drugi nie zaprawiam.

 

Jockey - 100,50 zł/ litr

Baytan - 71 zł/litr


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

@bialy2005 ja miałem ten sam problem co TY. Kupiłem zboże do siewu zaprawione premisem. Nie zwalcza on chorób podstawy źdźbła a owe zboże będzie siane po pszenżycie. Kontaktowałem się z przedstawicielami firm, które mają w swej ofercie preparaty zwalczające zgorzel podstawy źdźbła i łamliwość podstawy źdźbła. Są to Jockey New z BASF i Galmano z Bayer. Obaj przedstawiciele stwierdzili, że ponowne zaprawiane nie będzie dobre ze względy, jak ktoś już wspomniał, fitotoksyczności oraz obsypywania się i pylenia zaprawy z ziarniaków. Zrezygnowałem z podwójnego zaprawiania na rzecz porządnego fungicydu w fazie BBCH 30-31.

 

 

W mojej okolicy Jockeya sprzedaje tylko pewna, duża firma z Mogilna a Galmano nie było dostępne w ogóle. Ta firma chciała mi sprzedać przeterminowane zaprawy!! To nie pierwszy raz zdarza się w mojej okolicy!! Sprawdzajcie zawsze datę na opakowaniach!

 

W innym sklepie kupiłem Baytan Uniwersal, już kiedyś używałem tego preparatu i byłem zadowolony.

Powyższe środki użyję do zaprawy własnego ziarna, kupnego z centrali już po raz drugi nie zaprawiam.

 

Jockey - 100,50 zł/ litr

Baytan - 71 zł/litr

Bo CHEMIROL to już taka firma że kupując środki, lub zaprawy najpierw trzeba zobaczyć opakowanie!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie wiecie gdzie można kupić nawóz do nasienny.Bo kupiłem trochę pszenicy nie zaprawionej nawozem i nigdzie nie można go kupić.W Osadkowski nie ma a Dalgety ma coś ale bardzo drogie tak że nie wiem czy byłby sens tym zaprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

też szukałem czegoś takiego i znalazłem że wia-lan jest dystrybutorem z intermag-u ale nie wiem czy u ciebie takie coś jest.Chodzi o nawóz donasienny primus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Panowie jak rozrabiacie Tarczę 060fs na kwintal zboża??


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Wczoraj i przedwczoraj zaprawiałem OXAFUN T 75 DS/WS w dawce 200g/100kg ziarna a zaprawiałem 1200kg MUSZELKI oraz 800kg Mixu -> WYDMA/OSTKA wymieszanej 50/50 zobaczymy jak to wyjdzie, oścista z zwykłą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

@biały2005 i jak rosną zboża zaprawiane podwójnie? Nic złego się nie dzieje z młodymi roślinkami?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie zaprawiałem drugi raz bo skonsultowałem sie z profesorem z instytutu hodowli roslin i powiedził ze tarcza dział na plesn tylko nie ma rejestracji. a zbnoza dopiero dzis skonczyłem siac "pierwsza ture" 10 ha moze za tydzien jak nie podada znowu :blink: narazie nie da sie zaorac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@biały2005 ile płaciłeś za tego scenica ja dałem 163 zł za litrową butelke . I tak jakoś się zastanawiam , wiem że lepsza zaprawa to lepsza ale czy jest sens wydawać tą kase na lepszą zaprawe? Ta kasa zwróci się? Bo mam mieszane uczucia nie wiem czy nie lepiej było kupić coś taniegogo jak oxafun czy funabent(nie wiem czy jest jeszzce w sprzedaży)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U nas zaprawialiśmy rok temu Funabenem T pszenicę i pomogło bo plon był dość duży w porównaniu z pszenżytem na które padła pleśń śniegowa i w tym roku już wszystko jest zaprawiane. Ciekawe czy pomoże bo zapowiada się że śnieg znów będzie leżał na nie zamarźniętej ziemi dość dłógo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja kupiłe mozna powiedziec w promocji po 120zł litr w 10l bance. I mysle ze nie bede żałował jak widze co sie dzieje B) pod sniegiem u nas woda i bloto a po oststnich roztopach i mrozach zrobiła sie nieprzepuszczalna sklana osłona roslin a to oznbacza tylko jedno powtórka z historii i zobaczymy co warta ta zaprwa ;) Mam tez zaprawianie kinto duo i tarcza ( takie kupiłęm z centrali) wiec bedzie porównanie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja też będę miał niezłe porównanie bo część pszenżyta była zaprawiana starym funabentem i kintoduo (resztki z zeszłego roku) i reszta scenikiem i pszenica wszystko scenikiem tylko sama końcówka 50 kg przybrakło i dowiozłem nie zaprawianego, ciekawe co będzie na wiosne .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie straszcie panowie... u mnie wszystko zaprawiane ale to co na polu się dzieje gorzej wygląda niż w tamtym roku. Rozgarnąłem dziś 20 centymetrową warstwę śniegu a pod nią normalnie błoto i nie zapowiada się, żeby te duże mrozy coś zmieniły. Zaprawiane było więc liczę, że może jakoś wytrzyma do wiosny.

 

Trzeba zauważyć, że ważny jest termin siewu, przerośnięte zboże szybko porazi pleśń śniegowa zaś zbyt małe wyleci bo nie wytrzyma panującej przyduchy pod lodem i śniegiem (roślinki nie mają czym tam oddychać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja w tamtym roku miałem wszystko kinto duo zaprawione i praktycznie zero pleśni śniegowej choć leżało przeszło 60 cm śniegu zleżałego.w tym roku też kinto duo na wszystką pszenicę dałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

nie straszcie panowie... u mnie wszystko zaprawiane ale to co na polu się dzieje gorzej wygląda niż w tamtym roku. Rozgarnąłem dziś 20 centymetrową warstwę śniegu a pod nią normalnie błoto i nie zapowiada się, żeby te duże mrozy coś zmieniły. Zaprawiane było więc liczę, że może jakoś wytrzyma do wiosny.

 

Trzeba zauważyć, że ważny jest termin siewu, przerośnięte zboże szybko porazi pleśń śniegowa zaś zbyt małe wyleci bo nie wytrzyma panującej przyduchy pod lodem i śniegiem (roślinki nie mają czym tam oddychać).

Dodał bym jeszcze, że jeśli ktoś posiał wcześnie zboże i gęsto to raczej będzie nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ja sialem wcześnie i średnio gęsto i zboże ledwo co się pokrzyło bo było zimno. Zboże osiągnęło maksymalny rozwój i się w nim zatrzymało.

 

 

Nie wiem czy u was tez, ale u mnie w rejonie zboża nie wypadły w zimę, wypadły dopiero wiosną, ludzie z drugą dawką nawozu na pola a tam zboża mniej niż przy pierwszej dawce. To dopiero zagadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U nas miejscami też się tak zrobiło bo poszedł przymrozek i niektóre zboża wyleciały lecz w niewielkim stopniu u nas zawszę daje się jedną dawkę nawozu w 2010 roku połowie kwietnia był siany i nic tam nie wyleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

używa ktoś z Was zaprawiarki REDŁO 2? jeśli tak to jakie są efekty jej pracy i proszę o jakieś zdjęcia w miarę możliwości bo w necie nie mogę żadnego znaleźć wyraźnego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

No nie wiem kolego czy najlepsza ... ale daje rade bo sam też tak robie ; B) ale nie ma jak to profesjonalna maszyna każde ziarenko dokładnie otoczone zaprawą normalnie kulturka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj