Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

maras147    0

XXX

 

W sprawie reklamy proszę zgłosić się do Administratora!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

Marciano powiem ci, że miał ktoś pomysł przerobić rozsiewacz do nawozu na zaprawiarkę ale nie pokusiłbym się na coś takiego. Jeśli już to kup używaną żmijkę i weź przykład z kolegi @wawer, na pewno będzie szybciej szło a jakość zaprawiania też będzie zadowalająca :).

 

u siebie zaprawiam raxil gelem i nie wiem czy taka metoda zaprawiania żmijką dała by zadowalające efekty w przypadku zaprawiania żelem, teraz wciąż zaprawiam w betoniarce ale to bardzo pracochłonna i mało wydajna metoda, czy w ogóle są specjalne zaprawiarki do zapraw żelowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz całkowitą rację, zaprawy żelowe wogóle nie nadają się do zaprawiania w żmijkach. Do zaprawiania żelem napewno są jakieś zaprawiarki ale mało spotykane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

Jak masz już zaprawiarkę to po co Ci przepłacać za zaprawę w żelu ?

zaprawiam żelem ponieważ nie kurzy się ze zboża podczas siewu jak i podczas zaprawiania, zarazie do zaprawiania ożywam betoniarki ale jest to pracochłonne i mało wydajne dlatego szukam zaprawiarki do zapraw żelowych, myślę nad przerobieniem rozsiewacza "lejka" na zaprawiarkę link do allegro podałem kilka postów wcześniej. bardzo podobny jest do mieszalnika pasz i myślę że by się nadawał do zapraw żelowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio raczej ponieważ ma rejestracje na pszenice i pszenżyta... czyli nie zaszkodzi ale może tez nie pomóc w jęczmieniu, może Tarcza albo Raxil?


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A    1

A Raxil dla pszenżyta jarego bedzie dobry?


T25A THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Będzie dobra kolego RAXIL ma najlepsze działanie na zbożach jarych przynajmniej tak na etykiecie jest napisane a więc śmiało możesz ją stosować ;) Pozdrawiam

 

zaprawiam żelem ponieważ nie kurzy się ze zboża podczas siewu jak i podczas zaprawiania, zarazie do zaprawiania ożywam betoniarki ale jest to pracochłonne i mało wydajne dlatego szukam zaprawiarki do zapraw żelowych, myślę nad przerobieniem rozsiewacza "lejka" na zaprawiarkę link do allegro podałem kilka postów wcześniej. bardzo podobny jest do mieszalnika pasz i myślę że by się nadawał do zapraw żelowych.

No z tym kurzeniem fakt ale z zaprawiarki na mokro też się nie kurzy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Witam Panowie. Stosował ktoś może zaprawę np. Raxil z mocznikiem jako nawóz donasiennny??

lub jakiś ekolist?? Jeśli tak to w jakich proporcjach??


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

Witam Panowie. Stosował ktoś może zaprawę np. Raxil z mocznikiem jako nawóz donasiennny??

lub jakiś ekolist?? Jeśli tak to w jakich proporcjach??

 

u mnie zaprawiali Vitavax-em w zeszłym roku i do tego dodają nawóz z Insol-u przeznaczony do zbóż na 10 ltr daje coś ok 2 ltr nawozu.

A jak to wygląda u was takie zaprawianie ? czy ziarno jest całe otoczone w zaprawie czy może tylko tak "pociapane"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Polecam Primus jako odżywkę donasienną, koszt 3.5zł/100kg a wschody dużo lepsze i szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koledzy jaka zaprawe wybrac do pszenicy, pszenzyta i zyta. musze zaprawic 7t i wstepnie zastanawiam sie pomiedzy KIN duo, scenic, raxil, vitavax i orius :D Jakie sa wasze doswiadczenia która według was najlepsza ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

w tamtym roku kolega zaprawiał pszenżyto scenikiem ja kinto, pole mieliśmy przez miedze, po zimie efekt był taki, że u mnie 50% zboża było porażone przez pleśń siegową a u niego idealne zielone. ja w tym roku kupuje scenic albo baytan


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

A czy można łączyć za jednym razem zaprawę i nawóz? Bo chciałem połączyć za jednym razem w betoniarce baytan i Primus B tylko nie wiem dokładnie czy to nie będzie mieć jakiegoś negatywnego wpływu na ziarno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Witam. Czym najlepiej zaprawić żyto Dańkowskie Diament :D ??? Lepsza pewnie będzie jakaś zaprawa w płynie. :D


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolejne pytanie kupiłem dankowskie diament zaprawione TARCZA i on jest do du.... bi nie chroni przed plesnia. czy moge je zaprawic drugi raz sceniciem?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Odpowiedź dla kolegi Biały 2005, pewnie że możesz a nawet powinieneś zaprawić Sceniciem, zima 2009/10 pokazała znaczenie -dobrych zapraw, poleciały ozimny zaprawiane byle czym lub wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

W poprzednim roku zaprawiałem pszenice Raxil-em i do tego 100ml Ekolistu standard+400ml wody, i przyznam że wschody były lepsze i równiejsze, opłacało się. Ma ktoś może porównanie jak przezimowały pszenice zaprawione Baytan-em oraz Sceniciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Odpowiedź dla kolegi Biały 2005, pewnie że możesz a nawet powinieneś zaprawić Sceniciem, zima 2009/10 pokazała znaczenie -dobrych zapraw, poleciały ozimny zaprawiane byle czym lub wcale.

z tym, że to niezależało tylko od zaprawy, zbyt wczesny siew i odmiana też chyba zrobiły swoje


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no sam sie o tym przekonałem na włąsnej skórze i w tym roku zaprawiam wszytko scenickiem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj