Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

mickas092    500

Ja gdzieś widziałem taki patent, że zboże było mieszane w betoniarce a zaprawa była dodawana poprzez.... pistolet do malowania podłączony do sprężarki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

no ja właśnie wlewając staram sie dawkowac ale w mieszalniku to tak nie zabardzo można, także nie wiem czy robie dobrze czy źle. Chociaż z drugjej strony nigdy nie podasz zaprawy tak aby większość ziarenek była odrazu równomiernie pokryta środkiem, nawet opryskując to tak sie nie da. sam już nie wiem.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie widziałem na AF z tym pistoletem tylko to nie był pistolet do malowania tylko ropownica. Troche z tym roboty jest ale każdy sposób jest dobry aby w miare równomiernie zaprawić ziarno i nie wlewać zaprawy w jedno miejsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja zaprawiam żmijką.Przyczepą kipruje do tyłu,na ziemi stoi wanna,w wannie żmijka a nad żmijką bańka z kranikiem [np po Alercie]i zaprawą.Sypie przeważnie do BIGBEG zawieszony na turze albo na przyczepę.To jest moment.Ilość zaprawy reguluję kranikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Ja też tak podobnie jak kolega tylko idzie z przyczepy na przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no ja właśnie wlewając staram sie dawkowac ale w mieszalniku to tak nie zabardzo można, także nie wiem czy robie dobrze czy źle. Chociaż z drugjej strony nigdy nie podasz zaprawy tak aby większość ziarenek była odrazu równomiernie pokryta środkiem, nawet opryskując to tak sie nie da. sam już nie wiem.

 

sory ze zadam pytanie nie związane z tematem ale czy ty tego mieszalnika uzywasz pózniej do paszy ??

 

zamiast pistoletu można uzyc opryskiwacza plecakowego nalac do niego zaprawy i spryskiwać w betoniarce


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

tylko cos mi się wydaje że jednak opryskiwaczem będzie niemały problem, żeby dobrze dawkowac środek z dokładnościa do kilkudziesięciu ml, choć patrząc z drugiej strony-nawet jak wyjdzie na poszczególnej porcji ziarna (1 metr) to i tak chyba lepiej niż wlać wszystko kubkiem w jedno miejsce i potem rozprowadzac-przynajmniej tak imaginuje :P


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

nie ja już nie robie paszy bo nie mam dla kogo:)ale nawet jak będe potrzebował mieszac pasze to akurat ten mieszalnik już się do tego nie będzie nadawał.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego wawer a dużą masz średnicę tej żmijki, jaką wydajność osiągasz tym sposobem i jak z jakością zaprawiania czy ziarno jest ładnie pokryte ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zaprawiam w betoniarce 100kg na raz, wlewam połowę zaprawy po wsypaniu 50kg,i reszta na górę,zamykam dekiel(system jak dekiel w parowniku),ustawiam bęben pod kątem 90st.i po 10min gotowe.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam żmijkę 140mm, wydajność jakieś 10 ton to spokojnie,jakość jest super.Na 5 litrów zaprawy dolewam z 20 litrów wody.w tamtym roku to 6 ton to niecałą godzinę,ale do worków i na przyczepę.Dłużej zajmują te worki niż zaprawianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Do grzegorz13174 średnice żmijki mam około 100 ,a ziarno jest dobrze pokryte tylko zależy jaką zaprawą najlepiej jest kupić taką w płynie i rozrobić ją z wodą żeby było więcej tzw.roztworu,ale i rozrabiałem taką w proszku z wodą i też jest nie najgorzej, ziarno dobrze jest pokryte tylko trzeba dobrać odpowiednie proporcje pod względem wydajności żmijki a z wydajnością to ciężko określić ale gdzieś około 4 ton w 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ja zaprawiam w gruszce w poprzednim roku był "Raxil" w tym będzie "Scenic" i koniecznie z domieszką "Ekolistu" super lepsze wschody a koszt minimalny.

 

Zaprawiacie jęczmień jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marciano powiem ci, że miał ktoś pomysł przerobić rozsiewacz do nawozu na zaprawiarkę ale nie pokusiłbym się na coś takiego. Jeśli już to kup używaną żmijkę i weź przykład z kolegi @wawer, na pewno będzie szybciej szło a jakość zaprawiania też będzie zadowalająca :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Ja zaprawiam żmijką.Przyczepą kipruje do tyłu,na ziemi stoi wanna,w wannie żmijka a nad żmijką bańka z kranikiem [np po Alercie]i zaprawą.Sypie przeważnie do BIGBEG zawieszony na turze albo na przyczepę.To jest moment.Ilość zaprawy reguluję kranikiem.

Czyli kolego zadowlony jesteś z tej metody, ale nie jest tak ża na jednej jest za dużo a na drugiej za mało ? Ciekawe rozwiązanie ale chyba trochę problem z dawkowaniem nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jestem zadowolony.Co do ilości za dużo za mało to można to szybko skorygować bo zobaczysz czy za jasne czy za ciemne.Ale na dobrą sprawę wychodzi tak jak piszę na instrukcji.Jak piszę na tonę to plus-minus 5-10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No my zaprawiamy zborze betoniarką wspypujemy 100kg pszenicy wlewamy bajcy 2 min i 100kg materiału siewnego jest;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja wcześniej (od ok 4 lat biorę cały materiał siewny "nowy") również zaprawiałem betoniarką i było elegancko. A sposób ze żmijką też widziałem i są bardzo dobre po tym sposobie zaprawiania efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

@Maciuś a jak wlewasz bajcę do betoniarki. Rozpylasz ją jakoś czy wszystko na raz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

co sądzicie o zaprawie Orius 02WS w mieszance zbozowej? macie jakieś spostrzeżenia co do działania i skuteczności? wychodzi dość konkurencyjnie cenowo-75zł/t.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

bajce rozrabiam wodą i mam taki pojemnik i wlewą z niego ale nie wszystko na raz tak 5 razy "chlupne" i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj