Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

Arni    1

Ja kupuje już zaprawiane Oriusem, ale typu nie znam :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja zaprawiłem jęczmień jary Oxafunem na mokro... <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@zetor5321! No to żeś sprecyzował czym zaprawiasz <_< Znając życie "najtańsza różowa" to Funaben... <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

No ja tez czyms najtanszym:

Funaben lub Sarfun mieszam kijem w siewniku niezle sie potem kicha zastanawiam sie nad kupnem betoniarki i wtedy na mokro. Kiedys pozyczyłem zaprawiarki ale strasznie wolno szło(modelu nie pamietam) ale było sie mozna naprawde niezle wyspac!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ja w tym roku zaprawie chyba DUBELT JĘCZMIEŃ albo RAXIL 060 FS


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Raxil gel sto razy lepsze niz te badziewia w proszku.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58

znacie jakies inne metody na zaprawianie zboża oprócz betoniarki i mieszania w siewniku/


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
znacie jakies inne metody na zaprawianie zboża oprócz betoniarki i mieszania w siewniku/

 

tak - wystarczy kupic zaprawiarkę - albo pujśc o krok dalej i kupować nasiona zaprawiane (i kwalifikowane w dodatku)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58
tak - wystarczy kupic zaprawiarkę - albo pujśc o krok dalej i kupować nasiona zaprawiane (i kwalifikowane w dodatku)

 

po pierwsze jest za droga, po drugie mam za mało zboża do zaprawiania, po trzecie pomimo że kwalifikowane to nie znaczy że dobrze zaprawione siałem już zboże z centarli i jakościowo odbiega jest około 50 % pokrycia zaprawą w owsie który siałem na wiosne było jeszcze mniejsze ;)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

powiem ci ze w zaprawianiu nie chodzi o to czy zboże jest czerwone (wzglednie inne kolory zaleznie od zaprawy) tylko o to czy dane ziarenko miało kontakt z zaprawą - zaprawienie zbyt dużą dawką ma swoje negatywne skutki chociazby w tym ze drozej wychodzi a dwa ze obniza sie zdolność kiełkowania

 

ale i tak kazdy kto zaprawia chociazby w betoniarce ma u mnie plusa bo w ten sposób najłatwiej pozbyć sie chorób (przynajmniej tych z poczatkowej fazyz wrostu)

 

a inne sposoby zaprawiania - no cóż zaprawiarkę z prawdziwego zdażenia mozesz wykonać we własnym zakresie i o chyba nawet tanim kosztem:

 

bierzesz przenośnik ślimakowy (żmijkę) od góry montujesz 2-3 rozpylacze tak aby nie kolidowały ze ślimakiem podłączasz je do jakiegoś opryiwacza (moze byc plecakowy byle dawał ciśnienie) i zaprawiarka gotowa wkładasz jeden koniec w pryzme zboza które chcesz zaprawiać pusczasz opryskiwacz z zaprawą i właczasz żmijke i zaprawiasz na całego - byle bys tylko zdązył poworkować ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

ja zaprawiam funabenem T jestem zadowolony, jednak teraz planuję wypróbować Raxil Gel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

funaben T ?ludzie to porażka,tylko cena mała chyba żadna firma nasienna tego nie stosuje,a pro po zaprawiania to betoniarka u mnie ale za długo to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

iron ja tez robie w betoniarce na mokro i jest super...50-60kg (czyli worek) bjcuje w jakies3-5min..czy to dlugo?? w betoniarce zrobie sam lepiej niz koles w zaprawiarce, wiem bo widzialem i sobie porownalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

ja zaprawiam na przyczepie ;) na jednej przyczepie ziarno niezaprawione a na drugiej mieszamy łopatami do śniegu z kupki na kupkę :)a potem przyczepą na pole i prosto wiadrami do siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja tez kiedys zaprawialem na przyczepie ale to nie bylo dobrze zaprawione,dlatego kupilem stery mieszalnik do pasz i w nim zaprawiam 500 kg na 1 raz i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Raxil Gel. A zaprawiamy od zawsze w mieszalniku. Kiedyś mieliśmy wspólny wiejski prod. polskiej to zaprawione było tak średnio a rok temu kupiliśmy własny mieszalnik do pasz niemiecki 750 kg za 1500 zł + generalne malowanie i zaprawione jest super no i w miarę szybko.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj