Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

Jest jakaś kolejność podczas zaprawiania środkiem Scenic? Chodzi mi czy taka kolejność będzie właściwa: 1-zaprawa, 2- nawóz donasienny, 3- woda ? Czy tym środkiem można zaprawić również owies bo na etykiecie nie jest uwzględniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    113

Chodzi o kolejność dodawania? Wszystkie 3 składniki mieszasz przed wlaniem do zaprawiarki (betoniarki). A jak chcesz dokładną kolejność to 1 woda, 2 nawóz, 3 zaprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

jeśli sam zaprawiałeś w betoniarce i dobrze wyschło to nawet i 2 miesiące ale najlepiej do miesiąca

ja praktykuje nie dłużej niż tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

mozesz, rejestracja na kazdy rodzaj zboza krocie kosztuje stad czasem niektore zaprawy maja tylko na jeden lub dwa rodzaje wpis ale bez obaw....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli dam zaprawy 200ml na 400ml wody i do tego nawoz 200ml na 800ml wody to jak to rozmieszać? Dobrze myśle w 1 pojemniku zaprawa te 400ml wody w drugim 800ml nawoz z woda i zmieszać to razem co da te 1,2l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

U mnie na 20kg pszenicy dawałem 40ml zaprawy (vibrance gold), 80ml peridiam ferti, 100ml dynavit z agreko, i blackjak 30ml, i oczywiście na początku 100ml wody. I ważne jest dobre mieszanie i wolne dozowanie mikstury na ziarno. Skutków ubocznych nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Witam , jak sprawdza się zaprawa kinto duo w jęczmieniu ozimym,  głównie chodzi mi o mszyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Wy dalej w te zaprawy wierzycie😁, no i jeszcze mszycę zwalczy😁😁😁 chyba te w portfelu😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą mszycą to bym nie szlał, zaprawy chronią przed pleśnią śniegowa właśnie czy innymi wczesnowiosennymi chorobami i nie ma co wymyślać, że nie :D Ale co ja tam wiem, i tak znajdzie się mądry który powie że to spisek koncernów żeby kasę od biednego rolnika wyciągnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
30 minut temu, danielhaker napisał:

Rychu, od kiedy zaprawiam, tak nie wiem co to jest pleśń śniegowa. Przypadek? 

No bo sniegów nie było ostatnie lata, no dobra byłem w  sklepie kupiłem vitawax i zobacze pół posieję zaprawionym a pół nie na tym samym polu i te same pszenżyto  i bedę obserwował codziennie bo koło domu jak rosną. Kiedyś też zaprawiałem a z boku ludzie sieli nie zaprawiane i rosło tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

zaprawa ważna rzeczy no ale od mszyc zaprawiać? pierwsze słyszę :D no ale bez zaprawy się nie obędzie, chyba że chce się mieć głownię w zbożu. u mnie rok temu tam gdzie sam zaprawiałem to dawałem vibrance gold. w tym roku spróbuję pewnie maxim power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

No tak piszą producenci ,  domyślam się że sama zaprawa nie dała by takiego efektu jak by się chciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86
Kiedyś do Nuprid Max załatwiał sprawę mszyc jeśli chodzi o zaprawy, nie wiem czy teraz jest dostępny, na pewno można kupić Nuprid 600 tyle że ten nie ma rejestracji w zbożach, ale to ta sama substancja. Przeliczyć zawartość dodać do tego tebukonazol i wyjdzie Nuprid Max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja zaprawiałem produktami - certicor, kinto, baytan, vibrance gold, w połączeniu z - stim+, dynavit, peridiam ferti, balck jak, tytanitem, w dużo zawyżonych dawkach i nie ma żadnych problemów przy zaprawianiu ziarna.
Np w tym roku dawałem 1l baytan + 4l stim+ + 13 litrów wody, tak że nabierałem pół litra mieszaniny i równomiernie w czasie pracy betoniarki rozlewałem to na 20kg pszenicy, nie od razu wszystko na raz, tylko lekkim strumieniem na całej szerokości betoniarki, i tak od kilku lat.

Np 1l scenika mieszałem z 5 litrami peridiam ferti i nic złego pszenicy się nie stało, a wręcz przeciwnie, efekt bardzo fajny do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj