Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

A ja nie jestem przekonany co do zaprawiania w betoniarce albo coś zle robie. Na wiosne zaprawiałem jęczmień już nie pamiętam dokładnie czym ale było rozrobione z 200ml w 1.5L wody na 100kg i tam gdzie prawie kapnąłem wiaderkiem tam sie zaprawiło w pozostałych miejscach nie wymieszało sie - tak mi sie wydaje bo ziarna nie zmieniły koloru na czerwony. Nastepnym razem bede próbował pryskać jakimś ręcznym opryskiwaczem pod ciśnieniem i wtedy powinno równomiernie pokryć. Ciekawe jak to robia w centrali wie ktoś może ?

 

A propo zaprawiania mam pszenice Skagen z centrali zaprawioną Premis Pro 080FS + Polimer, substancje aktywne: tritikonazol 20g /1L + Prochloraz kompleks z miedzią 60g/L czy to wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja właśnie mam taki ogrodniczy 2l z podziałką i z pompką. Napompuję i potem odpowiednią ilość mgłą pryskam w betoniarkę i jest równo jak z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zaprawiajac w betoniarce wystrczy 0,5-0,6l cieczy na  betoniarke - 50kg. Duże znaczenie ma tez miejsce wlania cieczy. U mnie chłopaki już załapali co i jak i wychodzi lepiej niz z centrali :) Jak siałem i zobaczyłem worek zle zaprawionego to od razu wiedziłem ze ktoś inny wlewał nie ten co zawsze :) U mnie robi sie tak że właczaja betoniarke i wtedy trzeba "hlupnac" odmierzona iloscią w słoiku 0,6l na "2 razy" tak żeby cześć poleciało głeboko a cześć na brzegu i wtedy chwila pracy betoniarki i do worka :) ważne tez jest żeby pierwsza porcje albo dac dodatkowow 0,3-0,5l wody albo przed wsypaniem zboża zwilżyc betoniarke wlac wode i niech chwile pochodzi, aby zmoczyć ścianki wylać nadmiar.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Ja zaprawiałem Kinto Duo w betoniarce tak jak na etykiecie 100ml zaprawy i 200ml wody na 50kg - nie mam zastrzeżeń - bardzo ładnie ziarno pokryte zaprawą. Kiedyś miałem część zboża zaprawionego kilka dni przed siewem a część bezpośrednio przed siewem (w ten sam sposób, tą samą zaprawą) - siewnik mnie ładnie wtedy "oszukał", nie pamiętam ile ale różnica w ilości wysianego ziarna była znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja również polecam opryskiwacz. Nie ma porównania zaprawianie z opryskiwaczem, a takie wlewanie cieczy prosto ze słoika. Choć to jeszcze się ma wielkością betoniarki. Ja mam 200l i jak wsypie 50kg jest luks tylko dużo zabawy dlatego sypie po 100kg zwiększam ilość wody w porównaniu z zaleceniami i rozpylam to na 3-4 razy robiąc przerwy na wymieszanie zboża, może wychodzi ciut gorzej niż po 50kg ale dużo szybciej. Oczywiście betoniarkę kładę na maksa w bok żeby się dobrze mieszało i jest cacy :)  choć przydała by się z 50l większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tylko włąsnie ile trwa wpryskiwanie cieczy opryskiwaczem ? JAk z dokłądnoscia ilosci cieczy ?  Ja wlewajac czekam max minute mieszania i wysypuje :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Kiedyś tak wlewaliśmy to przeciętnie się zaprawiało. Z zegarkiem w ręku nie stoję bo nie mam na to czasu, czas zaprawiania zależy od zorganizowania się i od tego ile osób to robi, w tym roku musiałem zaprawiać sam i to w nocy więc trochę się zeszło. Do odmierzania mam taki pojemnik z przedziałkami leję zaprawę + wodę ile potrzeba a później do opryskiwacza przelewam. Minus taki że za każdym razem trzeba nabijać ciśnienie, ale coś za coś na pewno Twój sposób jest szybszy ale i mniej dokładny jeśli ktoś ma dużo zaprawiania to zaoszczędzi trochę czasu. Ja nadrabiam tylko tym że sypię 2 razy więcej na jedno mieszanie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie zazwyczaj czysci i zaprawia jednoczesnie 3 osoby. Przez dzien tak na spokojnie 8 godzin pracy robia po 5t na gotowo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja takim obszarowcem nie jestem 5 ton ziarna by mi starczyło na 10 lat siewów :)   Chyba że kiedyś ha przybędzie w tym roku wyjątkowo tylko około 200kg miałem do zaprawy więc po pracy na spokojnie to zrobiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Potrzebuje kupić zaprawę Astep 225 FS ( pod jęczmień ozimy), może ktoś podać jakiś sklep internetowy? Małe ilości mnie interesują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tez interesuje mnie ta zaprawa ale nigdzie jej nie ma, do wyboru mam jeszcze scenic +nawóz i baytan trio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie ma szans na kupienie małych ilości, tylko 15 litrów a i tak już raczej nie kupi się.

Tylko Nuprid 600 możecie kupić i powiem że tu jest bardzo dobra cena, bo koło mnie po 300 sprzedają, 0, 25 to 100 kg nasion rzepaku, miał kiedyś rejestrację   w rzepaku, teraz nie może.

http://allegro.pl/zaprawa-nasienna-owadobojcza-nuprid-600fs-250ml-i5643482589.html

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

potwierdzam, sam u nich brałem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

my dzis wyczyscilismy 2 tony i zaprawilismy tone sceniciem + jakis nawoz dodawali do kazdej butelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Kolego  Celest Trio 060FS lub Beret Trio. Lepsze od Kinto Duo czy Senica, a jakość pokrycia nasion naprawdę cię zaskoczy. Cenowo wychodzi dobrze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

raczej się myle, ale zapytam z ciekawości

 

chodzi o zaprawe scenic, która ma taki sam skład jak fandango + tebukonazol w potężnej ilości 5 gr na litr. cena scenika to ok 200zł, tyle samo substancji w fandango wynosi ok 60zł, doliczając tebukonazol, czyli 2zł.

 

co by się stało, gdybym dał do fandango nośnik w postaci dobrego nawozu donasiennego, który zapewniłby odpowiednie pokrycie ziarna? 

 

w tym wątku ktoś dodawał prochloraz do scenica bez jakichś komplikacji, sam w tym roku mieszałem to co zostało z odżywek dolistnych dodając troszke wody aby zaprawa nie była za gęsta i zboże ma się dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson    0

Witam panowie , nie wiem czy może nie powtórzę już tematu ,ale  nie moge nigdzie znaleźć wiadomości na temat czy kinto duo  można mieszać z primusem b  , czy ktoś może to już robił ? bo nie wiem co kupić a czasu już mało .

 

Edytowano przez robson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Pewnie że można. Po nie kont po to są robione nawozy donasienne by nie kolidowały z zaprawami nasiennymi. Pamiętaj tylko że Primus zastępuje wodę tak więc wylicz proporcje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie wiem w czym zaprawiacie, ale ja muszę co najmniej 50% a nawet 100% więcej wody dać niż zalecają, zależy też jakie zboże zaprawiam. Wtedy dopiero materiał zaprawiany jest w miarę równo pokryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie co proponujecie do zaprawiania pszenicy jarej? Jak się widzi kinto duo w tym wypadku? Stanowisko po kukurydzy i zbożu.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj