Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

ahten    176

Czy jeszcze gdzieś można zanabyc zaprawę nasienną Vitavax 2000 FS?

Czy może jest wycofana ze sprzedaży?

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek007    0

Witam Panowie,zakupilem zaprawe sarox T 500 Fs ktora zaprawialem pszenice ozima betoniarka w ilosci takiej jaka byla podana w ulotce,i codziwnego pszenica ta byla siana ok 1 pazdziernika i do tej pory nie wyszla z ziemi :/ jest pod samym wierzchem wszystkie ziarka zakielkowane i wogole nie chce sie jakos przebic :/ i co jeszcze dziwnego ta sama pszenica zasiana na tym samym polu tylko zaprawiana inna zaprawa w proszku bo zabraklo ziarek zaprawianych ta zaprawa sarox i jest zielono na polu,i jaka moze byc tego przyczyna?:/ nikt nie wie co sie moglo stac,zaprawa nie przeterminowana,pszenica siana po rzepaku ziemia klasy 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wszystkie ziarna były ładnie równomiernie pokryte? Ja niestety zaprawiałem też ta zaprawa mimo że może ochrona nie jest najlepsza. ale jak lepszej zaprawy nie mogłem dostać to druga sprawa. U mnie wschodziło bardzo wolno ale juz jest ok, zaczyna sie krzewić ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U mnie w tym roku tez zboża zaprawiane scenikiem + prochloraz bardzo wolno wschodziły, po innych zaprawach typu vitavax bo miałem taka z centrali to 2-3 dni wczesnij. Nie wiem czy to scenik trzymałczy ten prochloraz z MIrage


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mie w tamtym roku wyszły po 6-7 dniach, w tym roku po 14 dniach zaczały się pojawiać.

Po prostu sucho miałem, a zaprawy sam robiłem i nawet delikatniejsze zrobiłem.

Tebukonazolu wcale nie dawałem, a on może być odpowiedzialny za opóźnione wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

to nie wina zapraw tylko brak odpowiednich temperatur.pszenica zaprawiana maximem i scenikem jednakowo wschodziła po 16 dniach.w ubiegłym roku kinto duo,scenik,baytan i wschody wyrównane po 7 dniach ale było ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Mogą być co najmniej trzy przyczyny jesli odrzucimy kwestię zastosowania zbyt dużej dawki. Zakładam, że jak Pan pisze dawkowanie było w miare precyzyjne. Pierwszy powód takiego zachowania chociaz w przypadku zbóż mniej prawdopodobny to zbyt głęboki siew i zbyt ubita gleba np. silnym deszczem, zaraz po siewie, która zachamowała wschody, to jednak byłoby bardziej placowe i mielibyśmy bardzo nierówne wschody. Druga przyczyna mająca związek z ziarnem użytym do siewu to bardzo silne porażenie grzybami z rodzaju fusarium oraz silne porażenie w glebie patogenami powodującymi zgorzele siewek. W tym wypadku zaprawa mogła okazać się za słaba. Jak wiadomo na ziarniaku zawsze znajdują się zarodniki chorób, jesli ziarno pochodziło z planatacji np. późno zbieranej, bez zabiegu na kłos a porażonej silnie chorobami kłosa to na nim zawsze będzie znajdowało się duzo zarodników chorobotwórczych i być może na część z nich użyta zaprawa nie zadziałała lub jest niewystarczająco skuteczna. Tak osłabiona roślinę zaatakowały w glebie grzyby powodujące zgorzele siewek i to "trzyma" je w ziemi. Pytanie czy były robione próby kiełkowania przed wyborem partii ziarna do siewu? Trzeci powód to zastosowane herbicydy czy to w samej pszenicy czy w uprawach przed pszenicą. Zwłaszcza te odlebowe, ich duża obecnośc w glebie może hamować rozwój tak delikatnej części rośliny jakim jest kiełek.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jakby ktoś kiedyś zaprawił przez przypadek SCENIC iem jęczmień jary to kiełkuje i rośnie normalnie. Robiłem też testy z owsem i tu już był problem bo dużo ziarna nie wykiełkowało a te co rosły to wydały słaby i drobny plon.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez stosowałem scenic w jeczminiu jarym i było git :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

A stosował ktoś w owsie oprócz kolegi bolid20? Zostały mi go 2l i nie chciałbym kupowac czegoś specjalnie do 300kg owsa,a osobiścnie nie wierzę, aby fungicydy miały tak fitotoksyczny efekt właśnie dla owsa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rupert    0

Stosowałem przez ostatnie dwa lata w jęczmieniu oraz owsie i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Wszystko razem mieszałem,2 zaprawy, nawóz donasienny i Plontar.

Nawet do nasion rzepaku jest używany w dawce 15 l/t, tyle się daję bo chodzi o powierzchnie nasion rzepaku.

Można też nim rozkrzewiać zboża na wiosnę, z dawce 0,5 l/ha.Tak teraz mówili. W Czechach jest on mocno stosowany.

Tomek podziała dolistnie na wiosnę np. na żyto które się krzewi na jesieni?

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja tylko pszenicę sieje, ale to rozkrzewienie wiosenne to raczej nie zbyt chce mi się wierzyć, zrobiłem próbę ale nie zauważyłem czegoś specjalnego. Sceptycznie jestem nastawiony do stosowanie wiosennego plontaru. Zastanawim się teraz nad sensem stosowania jakich kolwiek stymulatorów, a stosawałem 5 rodzaji w tym roku, w pszyszłym myślę tylko odżywki. W rzepaku owszem zdają egzamin, ale w pszenicy, to chyba tylko powiekszają koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

Witam mam pytanie czy ktoś może zaprawiał jęczmień jary scenicem

Edytowano przez tomet1221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Zaprawiał ktoś kiedyś- Certicor 050 FS ? dobra to zaprawa czy nie bardzo ?

Zboże to jęczmień jary

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Miałem nim zaprawiony owies kwalifikowany. Jak na zboże jare to skład ma wystarczający.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

raz na próbę kilka lat temu zaprawialiśmy, ale jak nam kury i krowy pozdychały to zaprawianie się skończyło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Orientuje się ktoś gdzie można dostac symulator plontar bo u mnie w okolicznych sklepach nie słyszano o tym a internecie też nie znalazłem aby ktos sprzedawał

 

Pozatym czy możłiwe aby przez długotwałą suszę podczas dojrzewania ziarna pszenicy siła kiłkowania znacząco spadła ?

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

AGRA TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI. Września tel 614366782 lub Maciek koło mnie 669526071

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pozatym czy możłiwe aby przez długotwałą suszę podczas dojrzewania ziarna pszenicy siła kiłkowania znacząco spadła ?

Wszystko możliwe, musisz sprawdzić jaka jest siła kiełkowania. Poza tym takie ziarna mogą mieć słaby wigor.

Czym będziesz zaprawiać?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Planuje zaprawiać baytan trio + primus b+ plontar ale pszenica widzę chyba w tym roku do siewu się nie będzie nadawać, pszenzyto po 12h pusciło kiełki (temperatura 30c i wilgotnośc idealna)a pszenica tak zaschnięta że nawet ziarko tak wilgoci nie pochłania .

 

Plan był siac około 10 września po 130 kg pszenicy i pszenżyta ale kiepsko to wygląda jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

W zeszłym roku zaprawiałem pszenicę maximem, a pszenica kwalifikowana zaprawiana była kinto duo i nie zauważyłem różnic. I tak się zastanawiam czy zaprawienie nasion tymi nowszymi zaprawami jak nowy baytan, jockey new czy vibrance gold przynosi lepsze efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj