Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

milanreal1    319

Z ciekawości zapytam się, bo na forum nic nie znalazłem o zaprawie PREMIS PRO 080 FS Mam zaprawiony nią Jęczmień Sandra a widzę, że to chyba mało popularna zaprawa...

To zamiennik kinto duo, nawet producent ten sam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Chłopaki, mam pytanie. Chcę zaprawiać jutro pszenicę Scenickiem, Plontarem i Primusem B. I teraz nie wiem jak to wszystko wymieszać, bo Scenic ma 100ml zaprawy/500ml wody, Plontar 150ml/800ml wody i Primus 200ml/800ml wody, wszystkie dawki na 100kg nasion. Poradżcie jak to najlepiej zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie dostałes do scenika nawozu w promocji ? Bo w tym roku scenik jest z nawozem w cenie :) Co do mieszania nie iwem czym zaprawiasz ale ja robie to betoniakra to zawsze robie tak zeby szedł 1l cieczy na 100kg. Biore banke np 20l wlewam do niej zaprawe i nawóz na 2 t i dolewam wody do pełna :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Dzięki za odp. ;) Nie dostałem nawozu do Scenica, bo był jeszcze z zeszłego roku. Ile płaciłeś za swojego z nawozem? Ja płaciłem po 170zł, także chyba nie tak źle. Zaprawiam mieszadłem do cementu, takim na TUZ ciągnika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

po 175 z nawozem perdigan forte


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

nie dostałes do scenika nawozu w promocji ? Bo w tym roku scenik jest z nawozem w cenie :) Co do mieszania nie iwem czym zaprawiasz ale ja robie to betoniakra to zawsze robie tak zeby szedł 1l cieczy na 100kg. Biore banke np 20l wlewam do niej zaprawe i nawóz na 2 t i dolewam wody do pełna :)

Jak to dokładnie robisz? Ja zaprawiam w betoniarce lecz wsypuje 50 kg zboża następnie opryskiwaczem pryskam. Kiepsko to idzie ponieważ z brzegu jest ładnie pokryte natomiast w głębi kiepsko. Jak zrobić by kryło wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U mnie 3 ludzi ( Chłopaki juz wiedza jak to robic ) w ciagu dnia robia mi 5t czyszcza i zaprawiaja jednoczesnie :) A zaprawiaja tak. sypia do betoniarki 50kg i wlewaja 0,5l cieczy ( słoik) tylko nie na raz w jedno miejsce tylko na 3 razy " hlup hlup hlup" :) głeboko, na srodku i na brzegu betoniarka pracuje tak jeszcze chwile max 1-2 minuty i po zabiegu do worka ( betoniarka ustawiona na drewnianych pienkach około 40cm tak że odrazu wysypuja do worka).


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zaprawione idzie od razu do siewu czy ileś czeka w workach? Pytam się bo 1l na 100kg to trochę jest i czy nie dochodzi zagrzania?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Betoniarka pochodzi z 2 - 3 min. to się aż kurzy, także zaraz może iść do siewu jak i może postać we workach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no włąsnie 1l na 100kg to tylko 1% :) Może tak sobie lezakowac i rok :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja to ropownicę podpiąłem do sprężarki i akurat 100ml kinto + 500 wody się mieściło na spokojnie , na pokrycie też nie narzekam , betoniara 320 L :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

U mnie 3 ludzi ( Chłopaki juz wiedza jak to robic ) w ciagu dnia robia mi 5t czyszcza i zaprawiaja jednoczesnie :) A zaprawiaja tak. sypia do betoniarki 50kg i wlewaja 0,5l cieczy ( słoik) tylko nie na raz w jedno miejsce tylko na 3 razy " hlup hlup hlup" :) głeboko, na srodku i na brzegu betoniarka pracuje tak jeszcze chwile max 1-2 minuty i po zabiegu do worka ( betoniarka ustawiona na drewnianych pienkach około 40cm tak że odrazu wysypuja do worka).

Dzięki za radę tak zrobię, będzie hlup hlup hlup :D

 

@ bialy2005 jaką zaprawę stosujesz oraz ile dodajesz wody do tego środka?

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

W tym roku po raz pierwszy stosujemy Raxil, do tej pory było to jakaś najtańsza zaprawa. Zaprawiam w betoniarce jest mała na raz wchodzi mi 25 kg na opakowaniu pisze 5 min mimo to nie było ładnie pokryte dlatego po 2 minutach 0,2l wody i jest idealnie. Co do ilości cieczy do tej pory szło 1 litr na 25 kg ziarna i było ok zazwyczaj stało ok 2 tygodni od zaprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Mam pytanie. Chciałem zaprawiać pszenice tym samym co żyto hybrydowe celestem ale za duże opakowania są i wybrałem maxim, chyba nawet ta sama substancja aktywna. Moje pytanie takie że nigdy nie stosowałem nawozu donasiennego a teraz chciałbym spróbować, czy można mieszać maxim z nawozem donasiennym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No tam są te same substancje, tylko ze celest ma jeszcze 2 triazole.

Nie powinno być problemu. Najpierw wymieszaj je, jeżeli będzie wszystko ok, to zapraw niewielka partie nasion poczekaj aż wyschną, jeżeli zaprawa będzie się dobrze trzymać, nie będzie pylić to jest wszystko ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Baytan to moim zdaniem bardzo dobra i droga zaprawa. 1l kosztuje 87zł i wystarcza na 250kg. W tym roku zrezygnowałem z niego ze względu na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja w tym roku stosowałem bytan, ale zbrakło i dokupiłem RANCONA 015ME dobre to bo 83zł litr i na 1t ziarna to chyba nic nie warte. Będzie porównanie z bytanem bo na jednym polu siane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Wszystko fajnie tylko jeśli ktoś pisze że stosował funaben hm... patrząc na lata poprzednie szczególnie 2012/2013 pleśń sniegowa, w monokulturach zgorzel siewek , ja bym zaczął od scenica , kinto duo i wyżej, do betoniarki dorabiamy pokrywę - sprżeżarka ropownica i materiał siewny pokryty jeswt zaprawą wręcz idealnie może nawet lepiej niż w mieszalnikach pasz stosowanych jako zaprawiarki, sposób zaprawiania nie ważny oby efekt był zadawalający. Nawóż donasienny Primus, Tytqanit i zaprawa i oby mineły te chłody w nocy gdyż zimno na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Ziarno zaprawione siałem bezpośrednio po zaprawieniu. Nic nie będzie szkodziło jeżeli następne ziarno trochę postoi zaprawione? Jeszcze trochę muszę odczekać bo kukurydza nadal stoi ale wkrótce powinienem skosić. Mieszanie maxima i nawozu donasiennego ADOB nie spowodowało efektów ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sam niedawno o to pytałem na forum i ma żadnych przeciwieństw bo pewnie ziarno obecnie nie jest wilgotne. Poza tym dawki maxima na 100kg to zaledwie 200ml, do tego trochę nawozu to wilgotność ziarna nie wzrośnie znacznie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam303    0

Sposób dobry ale czy żmijka nie będzie rdzewiała od wilgoci? Wydaje mi się że lepiej zaprawiać w mieszalniku takim jak do paszy,jest on w środku cały pomalowany więc nie powinien rdzewieć.Robisz w deklu od góry otwory na dysze od opryskiwacza i jazda,tylko dobrze mieć taki którego wypust jet dość wysoko żeby do big baga nasypać a potem z pomocą tura wsypiesz do siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj