Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

To jest akurat mieszalnik pionowy jakby co. Ja zaprawiałem, efekt bardzo dobry/


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

A zaprawe jak dawkowales? Rozpylales czyms czy tak lales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tym roku będę go stosował. Jest to nowy nawóz który wyszedł na wiosnę. Ma w sobie formułę że otacza on nasiono i lepiej wykorzystuję składniki pokarmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

właśnie stosował ktoś ten nawóz ? daje efekty widać różnice we wzroście roślin? Na jesień planuję zakupić ten primus b i mieszać razem z zaprawą Kinto Duo tylko w jakich proporcjach ? 200ml zaprawy 200ml nawozu i 400ml wody na 100kg? ziarna będzie dobrze ? ;)

mieszać będę w betoniarce :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

A jak cenowo wychodzi Kinto Duo + Primis B? Ostatnie lata Lamardor Pak, ale w tym strasznie dużo pleśni wiosną może czas na zmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

tomek73

to jak bedziesz rozrabiał primus B z jaką zaprawą?? Bedziesz robił jeden roztwór ,czy osobno dla primusa i zaprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wszystko leje na raz. Zaprawę, nawóz , stymulator.

Zaprawę będę sam robił, strobiluryna, piotkonazol, prochloraz i z 5% tebukonazolu, z nim nie można za dużo bo może opóźnić wschody.

Próbuję dostać fluchinkonazol który jest w Jockeyu, ale nie można go dostać. Był kiedyś w Viscie w Dlagety, ale nie mogą już go ściągnąć.

Niestety nie znalazłem go i innych środkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku sam robiłem ze środków fungicydowych i jestem bardzo zadowolony i w tym też będę robił.

Konsultanci też to potwierdzają. tu chodzi o nośnik i kolor, ale teraz przy Primus to będzie już super wychodziło, on załatwi otoczkę nasiona, tak twierdzi doradca z Intermagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Tomek, nie rezygnowałbym z plontaru gdybym był na Twoim miejscu, oglądając efekty jego działania w Twojej galerii mogę stwierdzić, że żaden nawóz donasienny go nie zastąpi, bo on działa w taki sposób, że roślina przez niego wytwarza minimalną ilość maksymalnie mocnych pędów, co jest bardzo cenne przy wczesnych siewach. A primus B stosowałem, różnica jest, ale to nie znaczy że inne stymulatory i nawozy są od niego gorsze. A cynk polecany jest do zaprawiania upraw niezbożowych, takich jak strączkowe czy kukurydza, w zbożu nie będzie olbrzymiej różnicy.

 

Jeszcze ważna uwaga co do primusa - otworzony najlepiej zaraz wykorzystać, na drugi dzień już się rozwarstwia i niemożliwe jest jego dobre wymieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z plontaru nie zrezygnuję.Wszystko nim zaprawie. Zrobię tylko próbę z cynkiem w chelacie. Ale bardziej cynk zastosował bym po wschodowo. Teraz stosuję Patron Gold z Agry lub Rout z Dalgety , to jest stymulator, Cena to jakieś 60 zł/ha, a skład to Amonowy octan cynku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Ja zastosuje w tym roku Primus B (bo nigdy nie stosowałem żadnych stymulatorów i nawozów donasiennych) ,i polecacie robić taki roztwór Zaprawa + Primus B + Plontar ,czy bez Plontar'a.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wszystko na raz mieszam zaprawa, nawóz i Plontar.

 

Ja tylko w big begi sypie. Ale kupuję używane po 9-10 zł, i trza szukać nie zbyt wysokich. Mam parę 500 kg, takie z 1m wysokie. Te 180 wysokie to można mieć problem z wysypaniem do siewnika i załadunkiem na przyczepą.

Do naprawdę dużego może wejść ponad 1,5 t, takie 1 tonowe są fajne. Nie ma co przesadzać z tonażem.chyba że ma się ładowarkę.

Do siewnika wchodzi mi z 600 kg i potrafię je zamknąć, zawiązać jak jest pół worka. ważne żeby worek nad siewnikiem był dość wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sypał ktoś zboże w Big Bagi ile wejdzie w to pszenzyta? Do siewu chce magazynowac w tym.

http://www.magomet.p...uct=1536&sName=

 

 

Ja w tamtym roku 90% zboża sypałem prosto z kombajnu do big-bagów, pszenżyta wchodzi max 1t, pszenicy 1300kg :rolleyes: w tym roku zamierzam robić tak samo jak tylko pogoda pozwoli bo musi zboże być suche :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Co to za BB macie chłopaki bo te co pokazał Nowy81 są 1t i pszenicy tyle tam nie zmieścimy, próbowałem z róznymi odmianami muszelka ~700kg z tego co pamiętam.

@tomek73 jak cenowo wychodzi plontar bo nie mogę znaleść ceny i gdzie go dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Niewiem może miałeś zawieszone i zasypałeś bo u mnie stały na ziemi i co prawda jak podniosłem ładowaczem to już pełny nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj