Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

tomek73    579

Jednak zaprawiłem środkami na grzyba.

Dałem stratego i atak. Z litra wychodziło ponad 3,3 litra zaprawy.

Do tego nawóz donasienny, i stymulatory.Take Off i Plontar

Zboże powschodziło po 7 dniach po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zaprawa na mokro przy dawce 0,5l na 50kg zboza jest wchłaniana w w ziarno po jakiejs godzinie nie widac ze było zaprawiane tzn jest suche. U mnie materiał przygotowuje sie zazwyczaj 1-2 tygodnie przed sianiem ale i po roku lezakowania tez nic mu sie nie stanie. Co do preparatów to poczytaj wczesnij ale najpopularnijsze i dobre to kinto duo, scenic, lamador, baytan


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

bialy2005 sypiesz np. 100kg zboża do betoniarki i wlewasz ciecz,czy opryskiwaczem pryskasz jak sie kreci betoniarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak wsypuje 50kg do 280l betoniarki wlewam 0,5l rozrobionej zaprawy i miesza około 1-2 minuty. Trzeba tylko złapac praktyki gdzie wlac ciecz w jakie miejsce i wszytko łądnie i szybko sie pokrywa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

po 1 minucie wątpie zeby sie wszystko pokrylo w betnoniarce.

na etykiecie raxila jest wyraznie napisane ze w zaprawiarkach bębnbowych ( a do takich mozna zaliczyc betoniare) czas zaprawiania wynosi ok 5min.

sam zaprawiam w ten sposob, sypię 50kg zboża + odmierzona dawka zaprawy i 5min i gotowe. wszystko ladnie rownomierne pokryte. Po 1 minucie nie ma mowy o ładnym wymieszaniu.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

czy my tu mówimy o raxilu który ma postac żelu ? czy o zaprawach płynnych ? U mnie 3 ludzi czysci i zaprawia jednoczesnie w ciagu dnia spokojnie 5t, robia zwykłym młynkiem i betoniarka :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Trzeba tylko złapac praktyki gdzie wlac ciecz w jakie miejsce i wszytko łądnie i szybko sie pokrywa.

 

No właśnie - jak wlać tak małą ilość płynu żeby wszystko się ładnie pokryło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie ma wiekszego problemu u mnie maja poprostu słoik 0,5 i wlewaja podczas pracy betoniarki czesc jak najdalej i czesc na srodek i tyle :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie jestem pewny ale Take Off 260 zł/l i to na tonę.

Plontar 99 zł/l piszę że 25 zł na hektar, czyli jakieś 0,25 l na 200 kg zboża.

Czyli Take Off 26 zł/100kg a Plontar 12,5 zł/100kg.

Szczerze posiałem na jednym polu pszenicę zaprawioną Take Off i Plontarem, i jak na razie różnic w wschodach nie ma. Ale to działa na korzenie.

Sąsiad w miedzę ma posiane też tylko zaprawioną bez tyc wynalazków i będę potem sprawdzał jak się sprawuję

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Ja polecam zaprawę drogą ale skuteczną Kinto duo.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kinto duo nie jest wcale drogie porównujac do baytana :) Jest na podobnym poziomie co scenic, lamador


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zaprawiam owies, co mnie w tym roku uratowało. Kupione nasiona do wysiewu były porażone grzybem, przez co zaprawione nasiona powschodziły w 10-20%, przez co nie musiałem przesiewać (plony wynosiły 40%, ale miałem owsa niewiele). Niezaprawione u znajomego nie powchodziły wcale. Zaprawa - raxil gel - MAŁA ilość tebukonazolu poprawia kiełkowanie - zaprawy oparte wyłącznie na tebukonazolu wręcz te kiełkowanie utrudniają bądź uniemożliwiają.

 

Do jarek w opóźnionym siewie lepszy jest lamardor, bo ma w zestawie nawóz donasienny (za to kompletnie nie nadaje się do zaprawiania ozimin - triazole które on wyłącznie posiada nie działają w niskich temperaturach). Za to scenic bije kinto na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

eMWu a czy przypadkiem przyczyną bardzo małej zdolności kiełkowania nie był fakt że owies w tamtym roku był potraktowany glifosatem?? Bo z tego co wiem tebukonazol nie ma wcale działania stymulującego kiełkowanie.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Nie był, stał u znajomego długo na polu (z powodu ciągłych opadów) i został porażony przez grzyba, najpewniej fusarium. On sam zresztą nie siał by ziarna potraktowanego glifosatem.

 

Co do poprawy zdolności kiełkowania przez małe ilości tebukonazolu (takich jak np. w raxilu gel), to jetem tej wiedzy pewny, nie dam niestety linka do źródła, ale było o tym w TAP w jakimś artykule o zaprawach nasiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Też słyszałem gdzieś że niektóre zaprawy poprawiają kiełkowanie i że wspomagają krzewienie... chyba baytan, ale te informacje to nic pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

Koledzy a co sądzicie o bajtanie czy opłaca się dawać tą kasę za niego czy lepiej coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

W tym roku ma wyjść Baytan Trio 180 FS (150 g triadimenol, 25 g fluoksastrobina, 5 g fluopyram), czy będzie lepszy od obecnego zobaczymy. Robiłem doświadczenie z Baytan'em, zaprawiłem niewielką ilość pszenicy tą zaprawą z dodatkiem nawozu donasiennego, ziarno kontrolne nie było niczym zaprawiane. Rezultat był taki, że z zaprawianego ziarna wyrosły rośliny które miały szersze blaszki liściowe, liście były grubsze, krótsze niż w kontroli, ciemniejsze (pewnie wpływ nawozu). Tak więc Baytan w jakiś sposób wpływa na rośliny, a to dopiero stwierdzę na wiosnę, jak zobaczę w jakiej kondycji jest pszenica.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

pszenice ozimą zaprawiłem Bajtanem + Primus b i zauważyłem że później wschodziła i wolniej rosła ale była ciemniejsza nisz u sąsiada siana była jednocześnie nie wiem czym zaprawiał sąsiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

wiem że nie na temat ale moze mi ktoś pomoże,chcę kupić wialnię czerwoną M 305/2,albo zieloną WLR 05 ,czym one sie rónią,i która lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13
Napisano (edytowany)

Witam niedawno zrobiłem próbę kiełkowania jęczmienia i pszenicy po 50 ziaren jęczmienia i pszenicy zaprawiłem baytanem i po 50 nie zaprawiane niczym i te nie zaprawione ziarno ma już po 2-3 cm wzrostu a to zaprawiane dopiero puszcza korzonki czy to normalne i chyba zrezygnuje z zaprawiania baytanem zamiast tej zaprawy co proponujecie i czy robiliście takie próby z innymi zaprawami za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje

Edytowano przez tomet1221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj