Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    42

Tylko ten Falko pozostaje bardziej niezmienny fizycznie niż ten Superol, Superol to za przeproszeniem dziadostwo, jak się rozgrzeje to robi się jak woda i to nawet ten gęstszy CC40. Nie warto go lać nawet do trzydziestek.

locke    291

To że wskazówka się później podnosi to tak jest bo olej od razu nie dopłynie do wskaźnika.

jarecki82    3

Dzięki, tylko jedyne co mnie martwi to że jeszcze ze 3 m-ce temu od razu po odpaleniu szła ostro w górę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Godlech912    0

Czyli to wartosci drastycznie małe zwłaszcza ta na rozgrzanym silniku... 1 bar?? Ja już bym na tym nie jeździł...

locke    291

To przecież też zależy od oleju, w jakim stanie jest.U mnie w 904 na rozgrzanym jest 1,a olej jest dobry.Wszystko jest dobrze póki masz dobry olej.

nitek    0

podepnę się pod temat, zrobiliśmy kapitałkę dla 16 - stki, wał po szlifie, główna na 3, korby na 4, nowa pompa, zawór, ogólnie całość, tylko turbo nie tknięte, po odpaleniu ciś. ledwo na 3 atm :blink: , na rozgrzanym ok 1,5. i teraz pytanie czy może wytracać ciś oleju na turbinie ? Bo jest padnięta, czy też może to wina nowych części które jak wiadomo są jakie są czyli kiepskie.

tomek73    189

Albo turbina a szybciej za duży szlif wału.

Panewki polskie są dobre,lepsze niż Czeskie.

nitek    0

Dziś wymontowałem ten zawór z bąka i ciś. podniosło się do 4 na zimnym silniku, teraz pozostaje albo turbina albo faktycznie zaduży szlif

Jacentylog    0

To jaki olej należy wlać zamiast superolu do 385tki?? Mam superol i po odpaleniu ciśnienie pokazuje (po 2-3 sekundach) prawie 5, ale po jakimś czasie spada do 2 i gdy przegazuję to rośnie na chwilę. Jest ewidentna zależność od temperatury oleju. Zastanawiałem się nad pompką, zaworem przy niej, ale może trzeba tylko lepszy olej...??

Junkers    42

Mi to wygląda na zawór ograniczający ciśnienie oleju, ciśnienie rośnie do tych 5 a później spada bo zawór się otwiera i jest 2, trzeba będzie go podciągnąć żeby się trochę później otwierał, ale nie ma co szaleć za duże ciśn. też nie jest dobre.

pawlus224    1477

Ja mam bardzo duże ciśnienie w c-385 , już kilka lat temu straszono mnie ze długo tak nie pojezdzę gdy <odpukać> silnik gra i buczy , a ciśnienie przez te 4 lata leciutko spadło :) Jezdzę własnie na falco (superol cf bodajże) i nie narzekam , oleju od wymiany do wymiany (co 2 lata ) doleję z litr , więc myślę ,że nie jest źle ?

nitek    0

mam pytanie odnośnie tej podstawy pod filtry, jak ją kupiłem, ten otwór który jest małt i idzie po skosie był otwarty, brak jakiej kolwiek zaślepki. Po założeniu filtrów, odpaleniu ciś. na zimnym silniku jest 2, a jak się nagrzeje to 3, co może być nie tak ? trzeba zaślepić ten otwór ? Założyć inne filtry ? :unsure:

arab1    23

mam pytanie odnośnie tej podstawy pod filtry, jak ją kupiłem, ten otwór który jest małt i idzie po skosie był otwarty, brak jakiej kolwiek zaślepki. Po założeniu filtrów, odpaleniu ciś. na zimnym silniku jest 2, a jak się nagrzeje to 3, co może być nie tak ? trzeba zaślepić ten otwór ? Założyć inne filtry ? :unsure:

No ja kupiłem tą podstawę ,jeszcze nie założyłem ale ten mały otwór boczny po skosie ma przelot do tego większego ale po co to jest to nie wiem ,może ktoś wie?

Arek    113

Przy zdrowym silniku tym otworem ucieka nadmiar oleju. Jak masz zużyty silnik to żeby poprawić ciśnienie zaślep ten otwór.

nitek    0

u mnie czy zaślepiony czy otwarty i tak ciś. takie same trzyma, 4 na zimnym, 3 na mocno nagrzanym.

DJhaku    0

Siema

Mam takie pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie jest odpowiednie ciśnienie oleju w Ursusie c385

Z góry dzięki

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

od 2 do 5,5 atm

locke    291

Zależy czy chodzi o silnik czy o skrzynię.I czy ciepły czy zimny...

Dobry silnik : od 0,9 do 4 atm lub więcej

mikropompa od 9atm im więcej tym lepiej.

nunu85    82

podlacze sie pod temat!!

ja mam na wolnych 1 atm

na gazie rosnie do 3 atm czy to dobrze??

i co to znaczy dla Ciebie wolne?

U mnie, jak mam mocno rozgrzany silnik i obroty bardzo wolne (tak, ze jeszcze pracuje, ale dużo mu nie brakuje do zgaśnięcia), to mam 0. Od kiedy tylko pamiętam tak było i nie jest to nic dziwnego.

Ogólnie najważniejsze, żeby unikaź aż tak niskich obrotów, by na zegarze pojawiało sie zero. MInimum, to te pół atmosfery powinno być na wolnych.

Przy pracy natomiast przynajmniej ze 2,5.

Jak tak masz, to wszio jest ok.

locke    291

W tych ciągnikach na wolnych jest ciśnienie 0,9.Ja w 1214 na wolnych mam 1,1 atm

pawlus224    1477

Ja na zużytym / starym oleju w c-385 mam na obrotach 1500rpm około 3,5-4 atm (przy temp. wody w chłodnicy ponad 80 stopni) , kiedyś ciśnienie było większe ale pewnie to wina poniekąd oleju a w drugiej kolejności naturalnego zużycia .

Jakie oleje silnikowe stosujecie w starych ciężkich ursusach ? Co ile mth wymieniacie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Leo
      Na gwarancji moja 80ka zaczęła brać olej.Okazało sie że pękł pierścionek. Po naprawie bierze ok 2l na jedną zmianę oleju.Rozmawiałem z jednym właścicielem agroplusa 80 i jemu też ciągnik bierze olej(ok1.5l). Czy ten typ tak ma??
      Poza silnikiem nic mu nie zarzucę.Super ciągnik. Nie zamieniłbym go na żaden inny (chyba ,że na JD 5620 Prenium)

• Przez samson
      Witam, jaki trzeba wlać olej do hydrauliki do DX 85 ???? Kupiliśmy pług i jest chyba mało oleju bo nie może siłownika do końca wypchnąć.
    • Przez Ferdek07
      czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes: