Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jeśli był czyszczony to jest odśrodkowy, a czy na pewno go dobrze złożyłeś? być może tam coś jest nie tak i olej wraca z powrotem do miski.

Kolega @mtracz czyta w moich myślach. :D

Edytowano przez MAT912

small20    0

Dzieki za odpowiedzi :)

Pogoda się poprawi to trzeba będzie do niego zajrzeć

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie :)

Pozdro :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A powiedz jeszcze jaki olej wlałeś.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ja też go leję i jest ok. Rozbierz jeszcze raz ten filtr, tam jest taki duży oring, może on się uszkodził, może się rozkręcił i przy składaniu musisz uważać na znaki, bo w przeciwnym razie nie będzie wyważony. Po rozgrzaniu silnika jak zagasisz, to powinno być go jeszcze słychać jak "brzęczy".

small20    0

Ok, dzięki za rady Mat :)

Jak z tym ruszę to będe jeszcze pewnie pytał :)

A wspomnę jeszcze, że miał podobno robiony kapitalny remont w 2009 roku

A czy złe złożenie filtra może mieć aż tak duży wpływ na ciśnienie??

Edytowano przez small20

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To raczej jak pierwszy raz rozbierałeś ten filtr, to mogłeś coś nie tak zrobić. :rolleyes: A i żadnego prania młotkiem jak by wirnik nie chciał się rozejść, bo potem będzie klinował na osi. ;)

small20    0

i mówisz że złe poskladanie może tak bardzo wpływać na ciśnienie??

Wiesz, chce mieć jakąś nadzieje :)

mtracz    71

Rozkręcony, zbyt duży luz na tulejkach(ale tak szybko by się nie wytarł od wymiany oleju) powoduje że olej zamiast iść w silnik idzie gdzie ma lżej i wraca sobie do miski.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No jeżeli by się rozkręcił, albo coś z uszczelnieniem, to zbyt dużo oleju może wracać z powrotem do miski.

Przyczyn spadku ciśnienia może być oczywiście więcej, ale od czegoś musimy zacząć, a że to się stało zaraz po wymianie oleju i czyszczeniu filtra dlatego się tego trzymamy - na razie :P trudno mi tak dokładnie określić bo przy tym nie byłem i tych objawów nie widziałem.

Kolega @mtracz myśli podobnie, to jest nas dwóch, to coś w tym chyba musi być. :lol:

Edytowano przez MAT912

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak ten stary olej spuściłeś to jakiś wyjątkowo gęsty nie był?

GoodFarmer    27

Turdus to olej posiadający silne właściwości myjąco-dyspergujące i mógł oczyścić silnik z nagromadzonych osadów czyli go rozszczelnił. O ile remont był 3 lata temu to nie powinno mieć to takich drastycznych skutków ale jak już pare lat ciągnik pracował to inna sprawa. Trzeba uważać zalewając silnik olejem wyższej klasy niż pracował dotychczas.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego bym aż tak nie brał pod uwagę,chyba że poprzedni właściciel coś kombinował z olejem.

Edytowano przez MAT912

GoodFarmer    27

Dziwne że po wymianie oleju tak nagle zaczeło się coś dziać i ciśnienie spada prawie do zera. Jakiś zawór bezpieczeństwa? Albo po prostu mial dolane jakiegos doktora

mtracz    71

A o ile Turdus ma wyższa klasę od Superolu jeśli nawet na takim pracował ten ciągnik.

Jak dla mnie właściwości myjąco-dyspergujące to raczej wpłynęły by na pojawienie się przecieków na zewnątrz.

Ale na spadek ciśnienia? To chyba jak by odkleił się syf i zatkał kanał olejowy, ale raczej nie tak szybko.

A no właśnie miałem wcześniej się spytać jak rzadki jest stary olej.

small20    0

to było prawie rok temu więc nie pamiętam za bardzo już, ale nie był tak gęsty, żeby jakoś galaretowaty

mam nadzieję, że nie było nic do niego dolewane

A jakieś inne objawy zużytego silnika??

traktor chodzi dobrze, nie kopci

mtracz    71

Popsuty zegar ciśnienia.

Pompa lub zawór redukcyjny jak już pisałem.

Więcej opcji nie widzę na razie.

Edit:

Pisząc pompa miałem na myśli jej okolice czyli uszkodzony smok i pęknięte poluzowane przewody od pompy.

Edytowano przez mtracz

Dawid18    1

Ja myślę że to okolice pompy od smarowania silnika.

U mojego kuzyna też silnik tak zgubił ciśnienie ale wtedy padła mu pompa. Ursus 1234

small20    0

Dzięki Panowie za odpowiedzi :)

Myślę, że wiosną wrócimy do tematu ;)

Pozdrawiam :)

Stefano1    39

Nie ma sensu zbytnio panikować z tym ciśnieniem ;) W moim c385 (z 87roku) jest nadal oryginalny wał, który nigdy nie widział szlifu, oraz oryginalne korbowody :) Dostał 10 lat temu już trzeci komplet nowych panewek i nadal chodzi ;) Ale ma dołożone podkładek po zaworek na pompie ile się dało ;) Efekt: na zimnym silniku przy 1000obr/min ma 6,5atm, na wysokich rozsadza filtr.... Ale jak się rozgrzeje (80-90' na kotle) spada do 0,5 przy 1000obr/min i niecałych 3 przy 2200 ;) Krótko mówiąc- masakra. Ale mimo takiego stanu rzeczy dostaje regularnie w palnik w polu i nic mu nie jest ;) Mało tego- prace w transporcie w stylu gaz opór i tak przez cały czas 40km w jedną stronę również nie robią na nim wrażenia.

Sytuacja niemal identyczna w moim c1201- na zimnym 6,5 na wolnych obrotach, na rozgrzanym 2,5 na wysokich, na niskich 0. Chodzi tak już z 15lat...

jarecki82    3

Od jakiegoś czasu zauważyłem niepokojący objaw.

Po odpaleniu rano 1014 dopiero po około 3 sekundach podnosi się wskaźnik ciśnienia oleju.

Wskakuje na 5 atm i potem jest ok, ale wcześniej takiej sytuacji nie było.

Wymieniliśmy olej na nowy Falko i żadnej poprawy. Filtr odśrodkowy wuczyszczony.

Tak to wygląda jakby przez te pierwsze kilka sekund nie miał w ogóle smarowania!!!

ptaszyna    125

U mnie jest dokładnie tak samo.Olej FALKO jest rzadszy (co nie znaczy że gorszy)od np;Superolu CC i przy gorącym sil. ścieka dokładnie z kanałów dlatego na drugi dzień potrzeba chwili aby ciśnienie wzrosło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Leo
      Na gwarancji moja 80ka zaczęła brać olej.Okazało sie że pękł pierścionek. Po naprawie bierze ok 2l na jedną zmianę oleju.Rozmawiałem z jednym właścicielem agroplusa 80 i jemu też ciągnik bierze olej(ok1.5l). Czy ten typ tak ma??
      Poza silnikiem nic mu nie zarzucę.Super ciągnik. Nie zamieniłbym go na żaden inny (chyba ,że na JD 5620 Prenium)

• Przez samson
      Witam, jaki trzeba wlać olej do hydrauliki do DX 85 ???? Kupiliśmy pług i jest chyba mało oleju bo nie może siłownika do końca wypchnąć.
    • Przez Ferdek07
      czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes: