Polecane posty

tomek73    579

A korki na wale dokręcałeś. Może dopuścił się któryś, albo jest źle wkręcony i ciśnienie ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciekawe. Nie jestem pewny czy tam się wałka nie kupuje z nadwymiarem i szlifuje pod wymiar otworu w bloku. Gdzieś ci się coś wykolebało i ciśnienie ucieka. Szczerze mówiąc to może być wszędzie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

Szlif robiliśmy u nich już 2 raz i ostatnim razem było dobrze i raczej teraz też dobrze panewki dobrze też dobrane i wszystko złożyliśmy też ja powinno być bo inaczej bym ręka wału z tłokami nie obrócił. ale nikt nie wie gdzie on te ciśnienie gubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakie miał ciśnienie przed tymi remontami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

podobno dawali nowe tulejki i je rozwiercali

 

korki na wale były nowe wkręcone i zaklepane żeby się nie odkreciły bo stare rozwiercone i syf z wału można było palcem wyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Od 912 i cała seria w górę ma ciśnienie na obrotach biegiem luzem i temp. oleju 80 stopni 0,8at. A przy znamionowej 3,5 do 6,7. Więc jeśli mieścisz się w tych granicach to jeszcze nie ma tragedii.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

ciśnienie przed remontem było delikatnie ponad 4 na wysokich obrotach a zimnym a po rozgrzaniu ponad 3 na wysokich obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Szlif robiliśmy u nich już 2 raz i ostatnim razem było dobrze i raczej teraz też dobrze panewki dobrze też dobrane i wszystko złożyliśmy też ja powinno być bo inaczej bym ręka wału z tłokami nie obrócił. ale nikt nie wie gdzie on te ciśnienie gubi.

Tylko że z tego raz się już zatarł.A rozgrzany na niskich jakie miał?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mam pomysłu jak to sprawdzić. Michę zdjąć i powietrze bić chyba do magistrali olejowej. Tam gdzie będzie najbardziej fujało patrzyć. Ale sprawdził bym profilaktycznie zaworek przelewowy i prawidłowość wskazań manometru.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

jak zdejmę nogę z gazu to spada strzałka na zero

 

zatarł się bo miał wał zabity jakimś syfem i nie było smarowania. na 500 obr,min spada na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No to nie masz ciśnienia. Po zatarciu panewki był wał był w szlifie? Może skrzywiony jest i wybija którąś panewkę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

Dmuchaliśmy do magistrali i powietrze na panewkach uciekało tam gdzie prawidłowo powinien olej płynąc nigdzie indziej.

 

No to nie masz ciśnienia. Po zatarciu panewki był wał był w szlifie? Może skrzywiony jest i wybija którąś panewkę.

właśnie o to chodzi że ciśnienie spada. wał był w szlifie i panewki mi oni dali. jak skrzywiony by był to by oni po szlifie powiedzieli ze sie skrzywił a mówili ze tylko raz go da sie jeszcze zeszlifować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Ja chyba szukał bym przyczyny w wale. Miskę zdjął i ocenił wzrokowo stan panewek. Tam najprędzej mogło dojść w tak krótkim czasie do zużycia i straty ciśnienia oleju.

 

Właśnie dla tego chciałem wiedzieć czy po zatarciu buł na szlifierce.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od 912 i cała seria w górę ma ciśnienie na obrotach biegiem luzem i temp. oleju 80 stopni 0,8at. A przy znamionowej 3,5 do 6,7. Więc jeśli mieścisz się w tych granicach to jeszcze nie ma tragedii.

 

Zgadza się jest taka tolerancja tylko że mój ma na wolnych, rozgrzany płyn 80 stopni - 3,5 at

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bardzo możliwe. 0,8 to najniższe dopuszczalne książkowo ciśnienie na biegu luzem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

jeśli chodzi o wał to była sprawdzana spółosiowość wału i wyszedł prosty

 

u mnie na zegarze wskazuje zero ale zobaczę jeszcze dokładniejszym zegarem sprawdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak mówię pierwsze sprawdzić to co wymaga najmniej rozbierania. Panewki na wale, manometr, zawór bezpieczeństwa, połączenia skręcane pompy z magistralą wewnątrz silnika. Tak żeby nie pchać się w koszty na ślepo. Co jeszcze?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi zegar też zaniżał o 1 at, ale tu trochę to mi się nie podoba, dlatego pytałem czy tak było też przed tymi wszystkimi remontami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Za szybko stracił ciśnienie, tam się po prostu coś dzieje. Zrób tak jak napisałem i bądz dobrej myśli że znajdziesz bo za bardzo nic innego ci nie pozostało.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

Jak mówię pierwsze sprawdzić to co wymaga najmniej rozbierania. Panewki na wale, manometr, zawór bezpieczeństwa, połączenia skręcane pompy z magistralą wewnątrz silnika. Tak żeby nie pchać się w koszty na ślepo. Co jeszcze?

Panewki na wale nowe zresztą teraz była ściągana misa to było by widać czy zatarty. manometr właśnie powinien działać ale podłącze inny. zawór też działa. rurki od pompy smok i zasilająca nie sa porysowane i idealnie się dociskają. Co sądzicie o wymianie filtra na ten PP??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Nie wydaje mi się żeby to wina była filtra. Sprawdz jeszcze czy nie masz ropy w oleju.

 

Głupie... to byś zauważył.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to by ani drgnął jak by był zatarty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0
Napisano (edytowany)

niema ropy w oleju jest czysty

 

ciągnik chodzi idealnie nawet jak ciśnienie spada nawet nie kopci. A jeśli na bloku jest rysy nie widoczna to może tak ciśnienie spadać??

Edytowano przez kamcio2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A kiedy patrzyłeś na panewki? Teraz jak zaczęło spadać ciśnienie czy wcześniej?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj