Skocz do zawartości

Polecane posty

seweryn20    785

Turdusa to ja na oczy widzieć nie chcę a już w silniku tym bardziej. Mobila lub elfa mam z pewnego źródła a leją je do tirów  co kilometry w milionach robią. Na turdusie nie dojechały by do 300 tyś. Nie dzięki.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

wiki868    1

Panowie mam ciśnienie w silniku takie :  na zimnym silniku 600obr/min  - 1.2 atm     1000 obr/min  2,2 atm    1200 obr/min 3,0      1500 obr/min    3,5 atm.   Czy kwalifikuje się do remontu ??    po rozgrzaniu oleju  ciśnienie na 1600 obr/min  ciśnienie wynosi 2,8 atm. 

Sean    925

Nic nie grzeb, nie ma tragedii.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz3991    2

A ja mam takie pytanie. Nowy olej i filtr i po  odpaleniu i niezależnie czy jałowe czy 2 tyś obrotów cisnienie 6-6.5 zdejmować miche i wyjąć podkładkę z zaworu czy dobrze zagrzać silnik i poczekać aż olej chwile się przepracuje? Ciągnik c 355. W instrulcji napraw napisane że max ciśnienie na puszkowym 6.5 czyli teoretycznie w normie mieszcze się, ale kiedyś też słyszałem od kaszpirowskich z okolicy o wypłukiwaniu panewek przy zbyt wysokim i jak to ma się do rzeczywistości?

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Sean    925

Jakie było ciśnienie przed wymianą i czy olej zmieniany na inny?

STEPHEN KING

Lukasz3991    2

Wcześniej był milvus 15w40 i ciśnienie około 4 jak dobrze pamiętam. Teraz jest mobil delvack 15w40. Zawór na pompie wymieniony, ale zawleczka jest na dziurze bliżej gwintu czyli sprężyna bardziej ściśnięta gdyż na starej oliwie i oryginalnej nastawie bylo 2 bary. Po rozłożeniu smoka, zaworu ,nowym filtrze i zmianie oleju takie ciśnienie.  Dodam że wszystko wyglądało na szczelne. Zawór przestawić niby żaden problem, ale jeśli jest to do zaakceptowania bez żadnych konsekwencji to nie widzę powodu żebym siódmy raz ściągał miskę.

Sean    925

A no to mów od razu że było grzebane w środku, sprawdzałeś na rozgrzanym czy spada?

STEPHEN KING

Lukasz3991    2

Nie zdążyłem bo dopiero co skręciłem na próbę. Wskazówka była raptem w połowie białego to pewnie z 50 stopni na kotle. Grzebane było bo był problem z tym ciśnieniem po tym jak przodem do wymiany zębatki na wale odjechałem. Poskładane, a tam w granicach 1 bara, to podkładki w zawór i stopniowo doszedłem do 4, ale stwoetdziłem ze kupię nowy z hylmetu. Zakładam odpalam jeszcze na starym oleju a tam 2bary. Micha w dół  przestawka na zaworze zmiana filtra i oleju na nowy odpalam a tam do 7 bije. Micha w dół przestawka zaworu i teraz trzyma 6 czasem drgnie do 6,5 tyle ze jeszcze nie wiem jak to będzie na gorącym kotle na 90 czy tam 80 stopni. Osobiście to kusi mnie żeby jeszcze na zaworze popuścić.

Co ciekawe powiedziałbym że pezed całą robotą ciśnienie było na poziomie 5 na zimnym i około 4 na ciepłym. Pezy okazji wymieniłem jeszcze deążki popychaczy bo regulacji brakowało.

Sean    925

Jeżeli nie spadnie na rozgrzanym, to popuść trochę, nie wypłucze zaraz panewek przy takim ciśnieniu, ale trochę za duże.

STEPHEN KING

Adi96    1122

Nic nie wypłucze to sa bzdury przed remontem miałem takie ciśnienie 6 wolne 6.5 wysokie zimny na gorącym spadnie do 5 maks 4,5.30 lat jeździło się na takim ciśnieniu i żadnych panewek nie wypłukało jedynie były rysy i przebarwienie ale to normalne.Także nic mu nie będzie

• Like 1

Lukasz3991    2

Może i tak, nawet w instrukcji napraw od c 360 maksymalne cisnienie podane jest na poziomie 6,5bara dla puszkowwgo i 7,5 dla bąka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cariena
      Problem dotyczy MF 3125, a mianowicie wygląda on tak:
      Nie posiadając bagnetu w tym ciągniku, postanowiłem kupić.
      Kupiłem w necie, rozmawiałem z gościem powiedział, że nie ma problemu, jest to dostępne. Kupiłem bagnet za 135 zł "oryginał".
      Niestety nasz oryginał tak za bardzo nie chce pasować. Ma średnicę ok. 1,5mm większą niż otwór na bagnet.
      Teoretycznie, gdy bagnet dojdzie do tego miejsca już nawet się macza w oleju (do kreski opisującą minimum)
      Wcześniej nie miałem w tym ciągniku bagnetu tylko jakiś kawałek blaszki, niewiadomego pochodzenia, nie mam z czym za bardzo porównać. I nie jestem pewien czy to na pewno odpowiedni bagnet.
      Tu następuje prośba, czy ktoś może jakoś potwierdzić, że ten bagnet o takich wymiarach jak na zdjęciu jest dobry do tego ciągnika??

Odległość do maximum - 18,2 cm
      Odległość do minimum - 21,2 cm

Poprzednio ni

• Przez CezaryRoszkowski
      Halko,
      kupiłem prasoowijarke i potrzebny mi load sensing (ls) do lepszego funkcjonowania maszyny.
      Ciągnik 6820, co to za gniazdo ? Zwyklę wyjście hydraulicze czy moze jakis swobodny spływ ?
      Zdj dla znawców

• Przez Piotr1711
      Witam. Posiadam od niedawna VarioPack 1500 zmiennokomorową. Podczas ustawienia ciśnienia na 100 bar, otwierając komorę i zamykając po dwóch razach, ciśnienie zwiększa sie stopniowo na maksa. Czy tak powinno być? Jeśli nie to co to może byc za przyczyna?
    • Przez Mati2812820
      Witam. Jak w temacie, prasa nie trzyma ciśnienia, gdy zamykam dobija do 200 bar a potem podczas kręcenia balota stopniowo ciśnienie spada zazwyczaj do 100 bar, potem balot zaczyna rosnąć dojdzie wskazówka do 200 i nie można dobić balota bo klapa się otwiera. Czy to wina zaworu? Proszę o pomoc. 
    • Przez Zbych6622
      Witam, 
      Mam problem ze swoją prasą krone 10-16s. Przy zluzowaniu ciśnienia w prasie ( łańcuchów), manometr ciągle pokazuje ciśnienie, pozostaje na nim okolo 60 bar. Przy ustawieniu ciśnienia do prasowania np. Sianokiszonki wskazuje ciśnienie początkowo 160 bar a pod koniec prasowania  belki wchodzi nawet powyżej 200 bar. Co może być tego przyczyną? Dodatkowo jest problem z łańcuchem po lewej stronie prasy. Gdy belka z sianokiszonką zaczyna być widoczna na komputerze, to wtedy łańcuch 20B wchodzi na zębatkę 2 (zdjęcie w załączniku)  i przeskakuje, dodam, że zębatki  1, 2 i 3 wraz z  łańcuchem  je łączący były wymienione przed sezonem , lecz to nie pomogo.;( czy ktoś kiedyś miał podobną sytuację i ją rozwiązał? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.