Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dwa lata temu miał robiony remont silnika i był wkładany nowy wał np .Po remoncie 100 mth max ma zrobione więc co jest ?

LukaszP    2

Zdemontuj filtr odsrodkowy i zobacz czy nie rozkrecil sie w srodku. W mojej 912 jakis domorosly mechanik zerwal gwint. Filtr rozkrecil sie podczas pracy cisnienie na wolnych obrotach spadlo do zera. Po tym zajsciu wyrzucilem dziada w cholere i zamontowalem filtry puszkowe. Cisnienie wrocilo na 3 atm na cieplym na wolnych obrotach i na 6 podczas pracy. Nie bez powodu w nowszych Ursusach montowano filtry puszkowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

arab1    23

Mam takie pytanie otóż oglądałem ciągnik 912 i zapaliłem to cisnienie 3,5 maksymalnie 4 na wysokich obrotach ,a na obrotach minimalnych czyli takich jak tylko udało się najniżej zejsc też 3 -3.5 ,czyli niby dobrze ,ale gdy tylko zgasiłem ciągnik ciśnienie w ułamku sekundy 0 ,czy tak powinno być ,czy ktoś coś wykombinował żeby po odpaleniu tak było? ,dodam że mam mtz i tam po zgaszeniu chwilę trwa zanim ciśnienie spadnie na zegarze do 0

xUrsus912x    0

U mnie w ursusie 902 mam 5 na niskich obrotach a na 1400 6 cisnienia

Moze masz zegar zjeba**  albo silnik do remontu jak dla mnie to za małe

zgrywus223    18

W ursusach i zetorach ciężkiej serii ciśnienie zawsze szybko spada po zatrzymaniu silnika, mam tak też u siebie w zetorze z 4 po zatrzymaniu robi się momentalnie  0, miałem też MTZa i tam tak jak mówisz ciśnienie spadało powoli. Zależy to od konstrukcji silnika i magistrali olejowej.W  c 330 też ciśnienie wolno spada.

lukaskurp    7

panowie ale niskie obroty to pojęcie względne. w 30 można tak aby zgasł ale tu troche za długa magistrala olejowa. moim zdaniem niskie to 1000RPM i poniżej 1 bara nigdy nie spada, filtr odśrodkowy.

arab1    23

Jeśli zawór jest dobry to ciśnienie obojętnie na jakim filtrze nie może wzrastać poza granice wyznaczoną przez zawór czyli coś około 5 -5.5.Co do remontu to pewien jesteś że był zakładany 100 mth nowy wał?.Druga sprawa jeśli już był nowy wał to zależy też co to za produkcja była

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam .Mam ursusa 385. Ciągnik teraz na zimnym silniku trzyma 3 a nawet przy max obrotach 4 ath ale jesli ciagnik pojdzie w orke to trzyma słabe dwa a na obrotach jałowych ledwo 1 a czasem nawet 0 .Co jest grane ? Filtr typu bąk po zgaszeniu ciągnika slychac jak jeszcze chwilke chodzi ? 

balcerek1    91

Sprawdź filtr czy nie ma luzu na osi.Jak ma luzy to wymień na puszkowe ale wcześniej podepnij inny zegar aby było pewne że ma takie ciśnienie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czy gdy wyjmę miarke oleju na zapalonym ciągniku powinien pluć olejem czy nie ?

Edytowano przez ursus38511

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co jest grane z tym ciśnieniem u mnie ? Kiedyś zimny ale przy wyższej temp powietrza trzymał mi 3 ath a teraz ledwo co 3.Jak się rozgrzeje przy orce np trzyma słabe dwa .Na obrotach jałowych zero .Ciągnik wystarczy lekko spuścić z obrotów zaraz ciśnienie szybko opada a z tego co wiem tak nie powinno być Co robić ? Przecież latem jak pójdzie w gruber to będzie 0 trzymał .Dodam że wał i panewki ma nowe bo poprzedni właściciel podobno robił remont. Czy odpalony ciągnik z wyjętą miarką oleju powinien pluć olejem czy nie ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bąka

bayu86    13

Poszukaj poczytaj dużo już było powiedziane na temat ciśnienia w tych silnikach. 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic ciekawego nie ma .

bel920    7

wywal bąka , kup podstawe na filtry wamienne a ciśnienie skoczy przynajmnie o 0,5 atm a jak nadal będzie kiepsko to może pompa olejowa albo remoncik czeka

przemo8126    1

Coś kiepska ta naprawa jak trzymał tylko 3 atm, u mnie rok po generalnym remoncie na rozgrzanym silniku trzyma w granicach 4 atm poniżej 1000obr

Proponował bym zdjąć miskę, sprawdzić pompę, zawór przelewowy i korki we wale, zdarzyło mi się kiedyś że jeden się wykręcił i też było kiepsko z ciśnieniem.

FINN    988

to że zrobił remont to nie znaczy że i dbał o silnik po remoncie... ;) może go ktoś przytarł albo oeljow nie wymieniła i panweki się przytarły... proponuje tak jak koledzy zdejmij miskę odkręć ze dwie panewki i ocen, jak dobre to szukaj dalej... ale proponowałbym wymianę pompy olejowej... ( znam przypadki ,ze nie wymieniają pompy olejowej w silniku po remoncie )

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a panewki można wymienić od dołu ?

pawlus224    1458

Ciśnienie na starym oleju a na nowym to też różnica , po wymianie też może skoczyć o pół atmosfery więc wymiana filtrów + oleju i już masz 1 atm więcej :)

Wydaje mi się że też może coś być z tym zaworem ciśnienia od pompy olejowej bo różnica 2-3 atmosfer miedzy rozgrzanym  a zimnym silnikiem to chyba za mało ?

arab1    23

Trudno powiedzieć,jak odkręcisz miskę powinno coś się wyjaśnić.Jesteś pewien że ciągnik miał robiony remont?.Ciśnienie po remoncie powinno być 5 na zimnym ,na rozgrzanym 3-3.5 na wolnych obrotach.Jesli był remont to zależy na jakich częściach ,bo od tego wiele zależy.Dobre oryginalne części sporo kosztują i żadko kto je wkłada jak planuje sprzedaż ciągnika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się